Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Dyskusyjne. Ja wolę płacić co miesiąc te 50-60 pln (w tej wersji mam i PS i LR) i mieć automatyczne aktualizacje, i dostęp do 20GB przestrzeni w chmurze Adobe (zawsze coś).
    Jednorazowo jak amatora nie stać byłoby mnie na zakup programu (i zamrażanie sobie gotówki), który sam jeden kosztuje między 3000-4000 pln.
    PS CS6 i LR 5 razem wyjdzie chyba poniżej 3 tyś. To i tak dużo i amator bez Photoshopa moze się obejść.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    1. przestaniesz płacić abonament tracisz program. więc po kilku latach płacenia możesz wyjść nieciekawie
    2. lr5 możesz kupić za 320 pln, albo około 500 zł
    3. nie wiem czy dla amatora jest konieczny ps cs, pracowałem na cs3 i jako amator wykorzystywałem tylko kilka funkcji. kupiłem PSelements12 za 350 zł i jestem zadowolony.
    za 670 zł brutto mam dwa programy i to dożywotnio. dla mnie to się bardziej opłaca niż płacić za wynajem programu, bo nic innego to nie jest jak wynajmowanie dostępu do programu
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    1. przestaniesz płacić abonament tracisz program. więc po kilku latach płacenia możesz wyjść nieciekawie
    2. lr5 możesz kupić za 320 pln, albo około 500 zł
    3. nie wiem czy dla amatora jest konieczny ps cs, pracowałem na cs3 i jako amator wykorzystywałem tylko kilka funkcji. kupiłem PSelements12 za 350 zł i jestem zadowolony.
    za 670 zł brutto mam dwa programy i to dożywotnio. dla mnie to się bardziej opłaca niż płacić za wynajem programu, bo nic innego to nie jest jak wynajmowanie dostępu do programu
    W pełni się zgadzam. Za cenę 1 i pół roku czasu takiego "wynajmowania" ma się dożywotnio dwa bardzo dobre programy LR5 i PSE12.
    Dla amatora nawet zaawansowanego to mz. lepsza opcja.
    Jesli komuś jest niezbędny pełny Photoshop to już musi sobie sam skalkulować co sie lepiej opłaca.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.11.13 o 21:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Jednorazowo jak amatora nie stać byłoby mnie na zakup programu (i zamrażanie sobie gotówki), który sam jeden kosztuje między 3000-4000 pln.

    Mi się ta opcja bardzo podoba i pasuje i z niej skorzystam.


    T.
    Tez w ten sposob podchodzisz do ceny aparatu,obiektywow,....
    Amatorowi z ambicjami potrzebne w zasadzie sa trzy podstawowe rzeczy.Aparat,obiektyw i soft.Te trzy rzeczy to podstawa do tego hobby.Jednemu soft stoi na ostatnim miejscu drugiemu aparat.
    Ale logicznie patrzac na to to branie softu w cos jak leasing jest najmniej oplacalne.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Tez w ten sposob podchodzisz do ceny aparatu,obiektywow,....
    Amatorowi z ambicjami potrzebne w zasadzie sa trzy podstawowe rzeczy.Aparat,obiektyw i soft.Te trzy rzeczy to podstawa do tego hobby.Jednemu soft stoi na ostatnim miejscu drugiemu aparat.
    Ale logicznie patrzac na to to branie softu w cos jak leasing jest najmniej oplacalne.
    leasing to nie jest Mirku. bo w leasingu możesz wykupić przedmiot umowy, w Adobe nie możesz nic kupić na stałe. dopóki płacisz masz program, przestajesz - nie masz nic
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    leasing to nie jest Mirku. bo w leasingu możesz wykupić przedmiot umowy, w Adobe nie możesz nic kupić na stałe. dopóki płacisz masz program, przestajesz - nie masz nic
    Alez ja wiem ze to on nie jest.Myslales,ze nie wiem.Dlatego napisalem ,ze to jest cos jak leasing.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Alez ja wiem ze to on nie jest.Myslales,ze nie wiem.Dlatego napisalem ,ze to jest cos jak leasing.
    zawsze wszystkim mówię, że Mirek wszystko wie
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Jednemu pasuje to, innemu co innego.

    Założyłem tylko wątek z ino o promocji, ofercie. Nowej.
    Mi sie opłaca i zamierzam skorzystać. Nie rozumiem dlaczego próbujecie mi udowodnić, że to jest dla mnie nie dobre? Czy dla kogokolwiek innego, kto zdecydował się skorzystać?
    Poza promocją jest plus taki np. że kiedy zbierze mi się ileśtam fot do obrobienia i będę (jako zaawansowany amator) potrzebował PS-a to mogę sobie wykupić abonament tylko na miesiąc i w ciągu miesiąca uporać się z obróbka, a później olać PSa na rok np i zapłace za to jakieś śmieszne (w skali roku) pieniądze.


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Jednemu pasuje to, innemu co innego.

    Założyłem tylko wątek z ino o promocji, ofercie. Nowej.
    Mi sie opłaca i zamierzam skorzystać. Nie rozumiem dlaczego próbujecie mi udowodnić, że to jest dla mnie nie dobre? Czy dla kogokolwiek innego, kto zdecydował się skorzystać?
    Poza promocją jest plus taki np. że kiedy zbierze mi się ileśtam fot do obrobienia i będę (jako zaawansowany amator) potrzebował PS-a to mogę sobie wykupić abonament tylko na miesiąc i w ciągu miesiąca uporać się z obróbka, a później olać PSa na rok np i zapłace za to jakieś śmieszne (w skali roku) pieniądze.
    T.
    Oj tam przesadzasz. Myślę, że nikt nie chciał tu udowadniać, że to jest dla Ciebie, czy w ogóle zła oferta. Tylko do tego co napisałeś później nie wiem jak się ma to: "termin wykupienia planu: 2 grudnia 2013 r" Rozumiem, że tylko raz wtedy skorzystasz przez miesiąc i koniec jak nie będziesz kontynuował co miesięcznej wpłaty. Także ta oferta jest jakby do przemyslenia w ciągu dwu tygodni. Po 2 grudnia juz jej nie ma. Musiałbyś mieć akurat na grudnia duzo zdjęć do obrobienia i potrzebował do tego PS-a.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.11.13 o 23:57
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.

    Dokładnie o to chodzi. Płacisz za to co w danym momencie jest Ci potrzebne. W tym momencie "wynajęcie" programu pod konkretny projekt jest dużo bardziej opłacalne niż kupowanie. Inna sprawa to np. koszty w firmie. Opcja abonamentowa może w wielu przypadkach być lepiej postrzegana w kontekście finansów firmy, niż jednorazowy wydatek i potem amortyzacja.
    W sumie promocja ciekawa, a czy ktoś z niej skorzysta czy nie, to już kwestia każdego z nas i nie ma co udowadniać sobie, który wariant jest lepszy. Teraz opcje sprzedaży oprogramowania w wariancie SaaS są coraz bardziej popularne i firmy kolejno, jedna po drugiej w to wchodzą. Z drugiej strony jest to też jakaś próba walki z piractwem. Mnóstwo ludzi wprost uwielbia kupować na raty, więc łatwiej ich skusić do zakupu programu, gdy mają płacić "drobne" kwoty przez miesiąc w miesiąc niż raz wyciągnąć z portfela kilka tysięcy.
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. Zachmurzyło się nad Adobe
    By gietrzy in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7.05.13, 21:16
  2. Adobe Element 7
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23.10.08, 14:57
  3. sRGB czy Adobe RGB
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30.01.07, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.