Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 317

Wątek: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

  1. #1
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny - suplement do wątku o tym dla czego fotografujemy

    Kilka prostych zasad:
    - w wątku wstawiamy zdjęcia (i fotografie też) - jeden post - jedno zdjęcie
    - oprócz zdjęcia autor pisze kilka słów o swoim dziele - dlaczego mu/jej się ta praca podoba, co ma pokazać, co opowiedzieć, (ewentualnie dlaczego chce ją pokazać innym.)
    - po publikacji posta ze zdjęciem dajemy wszystkim czas na komentarze, chętnie poczytamy tu komentarze forumowych autorów docenionych, nagrodzonych w konkursach, zasiadających w konkursowym jury, oczywiście komentarze pozostałych są też bardzo mile widziane i wyczekiwane.
    - Komentujemy zaczynając od treści, tematu, kompozycji, przekazu; szumy i inne niedostatki techniczne zostawiamy na koniec.
    Ważne by próbować konfrontować, to co autor widział, a co widzą, lub czego nie dostrzegają inni.
    - Po co najmniej trzech komentarzach można wrzucić kolejne foto, w kolejnym poście. (Jeśli wywiąże się żywsza wymiana myśli, dajmy jej wybrzmieć przez chwilę)
    - Wrzucane zdjęcia numerujemy, zachowując chronologię wątku - tak, aby można było wrócić z komentarzem do dowolnego zdjęcia.
    - Jeśli zdjęcie nie otrzyma żadnego komentarza, lub otrzyma ich mniej niż 3 w ciągu 24h, kolejny autor może napisać kolejny post zawierający zdjęcie do recenzji.

    Poza tym - bawmy się dobrze!

    Kto ma życzenie dać tu pierwszą fotografię?
    dzarro - masz copyright na kawałek tytułu, więc...?



  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    A czy musimy koniecznie pisać o swoich pracach? Bo... zastanowił mnie komentarz Tokinki pod zdjęciem bikearta (https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-73806). Dlaczego podoba mi się to zdjęcie, a komuś się nie podoba?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    A czy musimy koniecznie pisać o swoich pracach? Bo... zastanowił mnie komentarz Tokinki pod zdjęciem bikearta (https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-73806). Dlaczego podoba mi się to zdjęcie, a komuś się nie podoba?
    Nie musimy koniecznie.
    Zastanawiałam się też nad wstawianiem tutaj zdjęć innych niż swoje - niby fajnie, ale ktoś może mieć coś przeciw...

    A podane zasady są oczywiście do lekkiej modyfikacji - pierwsza już nastąpiła - jak ktoś nie chce, nie potrafi, nie musi pisać o swoim zdjęciu- w sensie tych kilku słów opisu. [teraz widzę, że bufetowa miała co innego na myśli...]

    Generalnie, takie postawienie sprawy - jednemu się podoba bardzo, a drugiemu wcale też byłoby arcy pouczające, pod warunkiem, że komentarze nie sprowadzałyby sie do monosylab typu wow/bleee
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 19.11.13 o 21:39



  4. #4
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    W jednym wątku to po kilku zdjęciach prawdopodobnie zrobi się zamieszanie. Ktoś bedzie chciał dać komentaz do zdjęcia, w tym czasie pojawi się już następne lub wiecej niż jedno i ciezko się bedzie połapać. No ale moze się mylę, oby.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez wuzet Zobacz posta
    W jednym wątku to po kilku zdjęciach prawdopodobnie zrobi się zamieszanie. Ktoś bedzie chciał dać komentaz do zdjęcia, w tym czasie pojawi się już następne lub wiecej niż jedno i ciezko się bedzie połapać. No ale moze się mylę, oby.
    Póki co... tłoku nie widać;/
    A zamieszaniu ma zapobiec numerowanie zdjęć, zawsze można też oprócz numeru "zacytować" zdjęcie, które się chce skomentować.



  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    1.

    ...


    Zdjęcie zrobione podczas dni otwartych krakowskiego MOCAK-u.
    W zasadzie... było to przed oficjalnym otwarciem obiektu w ogóle. Ciekawe przestrzenie, prawie całkowicie pozbawione ludzi, poza kilkoma osobami fotografującymi.
    Chciałem czystej, niczym niezmąconej przestrzeni, tylko kąty, proste, krzywe (ewentualnie) i światło i cień - bo tak mi pasowało do samego budynku, do tych przestrzeni.
    Wszystko super.. bo mało ludzi, a tu nagle w miejscu, które sobie upatrzyłem przycupnęła znajoma z aparatem. Zmąciła mi spokój przestrzeni.. i chyba dobrze. Dlatego jest to zdjęcie.


    T.

    [EDYCJA]Wkleiłem większy rozmiar[/EDYCJA]
    Ostatnio edytowane przez Thomasso ; 19.11.13 o 23:29
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  7. #7
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Zdjęcie mi się podoba, postać która "zaburzyła" Ci początkowy pomysł na to zdjęcie jak dla mnie jest kropką nad i (czy też wisienką na torcie?), daje wyraźny akcent, mocniejszą nutę w tych cieniowanych bielach i szarościach. Szkoda, że aparat foto w jej dłoniach jest widoczny dopiero na drugi rzut oka, ale lepiej, że jest.
    To zdjęcie prawdopodobnie wyszło inaczej niż planowałeś, jednak gdy usiłuję sobie ten kadr wyobrazić bez tej postaci, zostaje pozbawione treści, a tak - dla mnie jest o współczesnym fotografowaniu.


    Brawo Thomasso za rozpoczęcie!

    PS Wydaje mi się, że lepiej wklejać większe fotki.



  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Nie jestem konkursowym jurorem, ani docenionym autorem forumowym, jednak pozwolę sobie na komentarz jako przeciętny Kowalski, który trafił na to zdjęcie. Zastanawia mnie dlaczego akurat to miejsce było tym upatrzonym, które miało się na zdjęciu pojawić. Dlaczego? W centralnej części kadru mamy szafkę rozdzielczą z bezpiecznikami i jakbym na to zdjęcie nie spojrzał, jest to element, który od razu ściąga moją uwagę. Niestety, element, którego chciałbym się stamtąd pozbyć. Dziewczyna z aparatem po części odciąga uwagę od wspomnianej skrzynki, jednak nie jest na tyle charakterystyczna, żeby pozwalała całkowicie skupić na sobie wzrok. Z tego co napisałeś, nie było to zdjęcie pozowane, scena zainscenizowana, tylko bardziej zdjęcie, które powstało jako uwiecznienie akurat zaistniałej chwili. Ot, takie moje odczucia.
    The question is, who cares?

  9. #9
    dzarro
    Gość

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Szum trochę narusza tę czystość, o której piszesz. Przy czym traktuję szum jako środek wyrazu, nie wadę techniczną. To "naruszenie czystości" też może być wadą albo zaletą - ja w odbiorze tego elementu jestem gdzieś pomiędzy: raz mi się podoba raz nie, a więc jest lepiej niż gorzej. Niestety koleżanka jednak psuje ten kadr. Nie wiem dlaczego ale irytuje mnie to, że coś ogląda na ekranie aparatu i że w ogóle ma aparat. To z jednej strony jest przypadkowe i zbędne, z drugiej dodaje jakiś taki niezamierzony ale zarazem nadmuchany autotematyzm. Jak to mówili o jednym utworze muzycznym - zaczyna się jak Bach a kończy jak Offenbach. "Motyw koleżanki" irytuje bo jest niewykorzystaną szansą - ona tam powinna być i dopiąć tę grę między czystością spojrzenia i wszystkim co tę czystość zakłóca. A ona tylko kucnęła i - za przeproszeniem - gmera sobie przy sprzęcie.
    Reasumując: zdjęcie ciekawe, przy czym najciekawsze jest niedosyt, który po sobie zostawia.
    Ostatnio edytowane przez dzarro ; 19.11.13 o 23:42

  10. #10
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    jednak pozwolę sobie na komentarz jako przeciętny Kowalski, który trafił na to zdjęcie.
    Takich nam tu trzeba!

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    W centralnej części kadru mamy szafkę rozdzielczą z bezpiecznikami i jakbym na to zdjęcie nie spojrzał, jest to element, który od razu ściąga moją uwagę. Niestety, element, którego chciałbym się stamtąd pozbyć.
    Zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie - otóż mz gdyby w tym kadrze nie było postaci, a jedynie zamierzone kąty, płaszczyzny i cienie, to ta skrzynka by burzyła i to bardzo, podobnie jak klamki w kilku miejscach, zawiasy czy wywietrzniki. Coś co miało być czystą formą zostałoby złamane, zaburzone, wytrącone ze swej sterylności.
    Jednak postać na tyle mocno ogniskuje uwagę, że mnie te "przeszkadzacze" nie psują odbioru całości.

    PS oczywiście autorów też chętnie poczytamy w komentarzach - jakaś polemika, niezgoda, kontra - bierzemy wszystko



Podobne wątki

  1. KWIOTKI....otwarty wątek florystyczno-florystyczny ;-)
    By tropic in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 7248
    Ostatni post / autor: 18.01.24, 17:12
  2. Opuszczone - Zrujnowany Krajobraz (wątek otwarty)
    By yamada in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 17.10.22, 09:01
  3. zdjęcia zrobione w czasie pracy - wątek otwarty
    By kris12 in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 3.09.16, 23:51
  4. Planet Earth - warte obejrzenia - wątek otwarty
    By yamada in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.08.14, 06:55
  5. FLICKR Olympus'em - wątek otwarty
    By micky in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12.04.13, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.