Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 317

Wątek: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

  1. #11
    dzarro
    Gość

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Moim zdaniem - bez klamki, skrzynki i drzwi w głębi zdjęcie byłoby uboższe. Sama jasność pomieszczenia jest już wystarczająco sterylna i nie ma potrzeby jej dodatkowo wyjaławiać.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    O ile klamka (uchwyt) na pierwszym planie mi nie przeszkadza, to już wywietrznik i inne elementy w dalszych planach tak.
    Mowa o wyimaginowanym kadrze bez postaci.
    Tak jak pokazuje Thomasso - dla mnie jest OK, moja uwaga i tak jest skupiona na dziewczynie, co więcej ten pierwszoplanowy uchwyt jakoś dobrze mi się układa w sensie położenia wzajemnego - postać-"sztafaż"



  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    W tym zdjęciu nie szukałem minimalizmu i czystości ("bezszumowości") spodobały mi sie szklane drzwi, linie proste, czystość i pustka wnętrza, które normalnie zapełnione jest ludźmi.
    Nie myślałem o skrzynce, drzwiach itp. Wziąłem je jako całość obrazu, zaburzenie w postaci koleżanki jest czysto przypadkowe... ale właśnie dlatego to zdjęcie mi się osobiście podoba (bardziej od jego wersji "bez", która gdzieś tam leży sobie na jednej z kilkudziesięciu płyt CD). Tym bardziej, że gmyra w aparacie (co staje się szybko oczywistym dla oglądającego) i fajnie dopełnia miejsce, które było nie było jest teraz siedliskiem sztuki w tym i fotografii.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #14
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Nie jestem konkursowym jurorem, ani docenionym autorem forumowym, jednak pozwolę sobie na komentarz jako przeciętny Kowalski, który trafił na to zdjęcie.
    Jako nieprzeciętny Kowalski też sobie pozwolę:
    Korytarz, kobitka, drzwi... . the end.
    Biały korytarz, czarna kobitka, białe drzwi... szkłoo. Fajny eksperyment: żadnych emocji, zero czegoś, po prostu takie "o".
    Fajnie to wyszło... nic to jest "coś" można Mr.Ti gapić się lataa i... nic. kapitalne na stany związane z pierwszym członem tematu wątku.
    Nic.
    I wiesz co? Jedno jest po prostu zaj3biste: tu niema co dopisywać sztucznych scenariuszy, przekazów, ukrytych myśli to "nic" broni się pazurami
    przed wszelkiej maści pierdołami.
    Biały korytarz, czarna kobitka, białe drzwi, szkłoo.
    -----
    edit:
    TOKIN cieszę się, że Pociągnęłaś temacik.
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 20.11.13 o 00:07
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #15
    diabolique
    Gość

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Ad vocem - pierwsze przedstawione w tym wątku zdjęcie jest do bólu klasyczne, oczywiste i dość jednowymiarowe. Naprawdę nie ma o czym dyskutować. 95% forumowiczów w zadanej sytuacji zrobiłaby niemalże identyczne foto.

    Jako prostolinijny widz chciałbym w tym wątku zobaczyć na przykład takie zdjęcie


    lub takie zdjęcie


    a naprawdę będzie o czym pogadać.


    (nie jestem autorem przedstawionych tu fotografii)

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Jako nieprzeciętny Kowalski też sobie pozwolę:
    Korytarz, kobitka, drzwi... . the end.
    Biały korytarz, czarna kobitka, białe drzwi... szkłoo. Fajny eksperyment: żadnych emocji, zero czegoś, po prostu takie "o".
    Fajnie to wyszło... nic to jest "coś" można Mr.Ti gapić się lataa i... nic. kapitalne na stany związane z pierwszym członem tematu wątku.
    Nic.
    I wiesz co? Jedno jest po prostu zaj3biste: tu niema co dopisywać sztucznych scenariuszy, przekazów, ukrytych myśli to "nic" broni się pazurami
    przed wszelkiej maści pierdołami.
    Biały korytarz, czarna kobitka, białe drzwi, szkłoo.
    Ale do FM trzeba by to wszystko jednak umiejętnie,trochę odszumić. I też nie wiem czy by się nadawało.Poza tym ciekawie...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #17
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Ad vocem - pierwsze przedstawione w tym wątku zdjęcie jest do bólu klasyczne, oczywiste i dość jednowymiarowe. Naprawdę nie ma o czym dyskutować. 95% forumowiczów w zadanej sytuacji zrobiłaby niemalże identyczne foto.

    Jako prostolinijny widz chciałbym w tym wątku zobaczyć na przykład takie zdjęcie
    lub takie zdjęcie
    Bo?
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    a naprawdę będzie o czym pogadać.
    (nie jestem autorem przedstawionych tu fotografii)
    Gadaj. Pokazałeś obraz teraz dorzuć tekst.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #18
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Ad vocem - pierwsze przedstawione w tym wątku zdjęcie jest do bólu klasyczne, oczywiste i dość jednowymiarowe. Naprawdę nie ma o czym dyskutować. 95% forumowiczów w zadanej sytuacji zrobiłaby niemalże identyczne foto.
    Myślę, że nie masz racji.

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Jako prostolinijny widz chciałbym w tym wątku zobaczyć na przykład takie zdjęcie.

    lub takie zdjęcie

    a naprawdę będzie o czym pogadać.


    (nie jestem autorem przedstawionych tu fotografii)
    A szkoda, może daj jakieś swoje, takie wiesz, niejednowymiarowe, żeby można dyskutować naprawdę.
    Bo co by nie mówić, te 5% populacji też gdzieś tu jest...



  9. #19
    diabolique
    Gość

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    Myślę, że nie masz racji.
    Masz pełne prawo tak myśleć.


    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    A szkoda, może daj jakieś swoje, takie wiesz, niejednowymiarowe, żeby można dyskutować naprawdę.
    Nie zamierzam w najbliższym czasie wrzucać zdjęć na forum
    Powód jest prosty - nie fotografuję już Olympusem. Dlatego wrzucam zdjęcia od wielkiego dzwonu, raczej jako ilustrację do przekazywanych informacji.
    Poza tym robię do bólu proste fotografie. Taki mam styl.

  10. #20
    dzarro
    Gość

    Odp: FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Ad vocem - pierwsze przedstawione w tym wątku zdjęcie jest do bólu klasyczne,
    Łączę się z Tobą w bólu, współczuję i w ogóle - ale skoro autor zdecydował się zdjęcie wrzucić i dyskusję otworzyć to wypada chyba jednak ów ból rozłożyć na czynniki pierwsze, żeby autor się dowiedział w jaki sposób te straszne cierpienia zadaje. Bardziej konstruktywne byłoby np. wklejenie zdjęcia w jakimś wymiarze podobnego - ale lepszego.
    Akurat zdjęcia, które wrzuciłeś - oczywiście ciekawsze i obiektywnie lepsze od zdjęcia Thomasso - są do bólu gadające. O ile drugie ma w sobie niewątpliwie surrealistyczne poczucie humoru(plus podteksty, jeśli wiadomo kto jest na zdjęciu - ja nie wiem), to pierwsze jest łopatologią i to wyjątkowo prymitywną - taką alegorią dla przedszkolaków i zjadaczy kiełków, z całym szacunkiem dla jednych i drugich.
    Ostatnio edytowane przez dzarro ; 20.11.13 o 00:29

Podobne wątki

  1. KWIOTKI....otwarty wątek florystyczno-florystyczny ;-)
    By tropic in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 7249
    Ostatni post / autor: 6.04.24, 21:21
  2. Opuszczone - Zrujnowany Krajobraz (wątek otwarty)
    By yamada in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 17.10.22, 09:01
  3. zdjęcia zrobione w czasie pracy - wątek otwarty
    By kris12 in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 3.09.16, 23:51
  4. Planet Earth - warte obejrzenia - wątek otwarty
    By yamada in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.08.14, 06:55
  5. FLICKR Olympus'em - wątek otwarty
    By micky in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12.04.13, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.