Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przeniesienie praw

  1. #1
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Przeniesienie Praw

    Razem ze stylistką robiliśmy sesję zdjęciową. Pomysł stylizacji był jej. Ona jest również grafikiem i chce te zdjęcia również osobiście podać obróbce i publikować. Napisała do mnie abym napisał zgodę "na publikacje i że przekazuje w pełni jej prawa do zdjęć tych które razem zrobiliśmy". Teraz moje pytanie. Zgoda na publikacje to sprawa jasna, ok. Ale co oznacza przekazanie w pełni prawa do zdjęć. Rozumiem, że wtedy nie będę mógł rościć jakichkolwiek praw i zysku ze zdjęć? Dobrze rozumiem? (jest tutaj też ten problem, co ze zdjęciami które ja robiłem a ona sama przygotuje graficznie?)
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Niech Ci zaplaci za wykonana robote.Dogadaj sie w wysokosci ceny.Dojazd,godziny,amortyzacja sprzetu,zysk..Albo procentowo sie ustalcie.Ty zrobiles material,ona obrabia i publikuje.30% dla ciebie od kazdego grosza zarobionego.

    Ja kiedys zrobilem fotke i obrobiona sprzedalem za 2 centy za wydruk.Do dzis wplywa kasa.Druga sprawa to wzajemne zaufanie o ilosci wydrukow.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Zdjęcia były robione na zasadzie TFP. Przypuszczam, że chodzi tutaj jej oprawo do ingerencji w obróbkę fotografii, ale to muszę wyjaśnić.
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  4. #4
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Tak, jak myślałem. Chodzi jej o zgodę na samodzielną obróbkę zdjęć. Pisaliście kiedyś komuś takie coś?
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Ja bym do tego podszedł czysto praktycznie. W jakim celu robiłeś te zdjęcia? Jeśli jej obróbka nie koliduje z tym celem, to ja bym pozwolił. Np. jeśli liczyłeś na reklamę, to możesz dać zgodę z warunkiem, że każde zdjęcie po obróbce musi być przez Ciebie zaakceptowane i podpisane. Osiągasz swój cel i masz mniej roboty.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja bym do tego podszedł czysto praktycznie. W jakim celu robiłeś te zdjęcia? Jeśli jej obróbka nie koliduje z tym celem, to ja bym pozwolił. Np. jeśli liczyłeś na reklamę, to możesz dać zgodę z warunkiem, że każde zdjęcie po obróbce musi być przez Ciebie zaakceptowane i podpisane. Osiągasz swój cel i masz mniej roboty.
    Tak, ja chce pozwolić. Ona jest grafikiem. Tym bardziej że jej wkład w tą sesję był naprawdę duży. Pytam tylko o jakiś przykład ale już znalazłem i przerabiam na moje potrzeby.
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Jak poprawisz to wklej treść.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    §1
    Oświadczenie Autora
    Autor oświadcza i gwarantuje, że:
    1. Przekazane Zdjęcia są jego autorstwem.
    2. Przysługują mu wspólne prawo majątkowe oraz autorskie do Zdjęć razem z ....................
    3. Prawa autorskie do Zdjęć nie są obciążone żadnymi prawami, ani zobowiązaniami na rzecz osób trzecich.
    4. Zdjęcia nie naruszają praw osobistych osób trzecich.
    5. Uzyskał zgodę osoby fotografowanej na wykorzystanie jej wizerunku w zakresie określonym w Oświadczeniu.
    §2
    Zasady publikacji Zdjęć
    1. Strony uzgadniają, że wykonane przez Autora Zdjęcia zostaną opublikowane i wykorzystane przez modelkę, stylistkę w dowolny sposób, w dowolnym terminie na min. stronach internetowych oraz na dowolnych polach eksploatacji w celu promocji zdjęć modelki/stylistki na co autor wyraża dobrowolnie zgodę.
    2. Zgoda na publikację zdjęć jest nieodpłatna.
    3. Na mocy niniejszego Oświadczenia Autor oraz Stylistka mają prawo do dowolnego dysponowania Zdjęciami.
    4. Zarówno autor jak i stylistka mają prawo do obróbki graficznej zdjęć wykonanych podczas powyższej sesji zdjęciowej.
    5. Publikacja zdjęć będzie opisana danymi autora oraz stylistki /imię i nazwisko/

    §3
    Postanowienia końcowe
    1. Wszelkie zmiany w niniejszym Oświadczeniu wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
    2. Wszelkie ewentualne spory między Stronami rozstrzygał będzie Sąd właściwy dla Modelki/Stylistki.
    3. Oświadczenie zostało sporządzone w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron .
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Paragraf 2 punt 1i 2-Reszta to tylko..... bla bla bla.

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Przeniesienie Praw

    Pola eksploatacji muszą być szczegółowo wymienione.

Podobne wątki

  1. Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie
    By dobas in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 6.02.15, 19:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.