Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Panasonic Lumix GX7

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Panasonic Lumix GX7






    Panasonic Lumix GX7





    • Nowa 16-megapikselowa matryca Live MOS
    • nowy procesor obrazu Venus Engine
    • Najwyższy poziom wydajności autofokusa, przewyższającej każdy aparat bez luster
    • Wizjer Live View Finder (LVF)
    • ekran z panelem dotykowym o wysokiej rozdzielczości ok. 1040 tys. pikseli
    • Maks. prędkość Szybkiej Migawki - 1/8000,
    • Optyczny Stabilizator Obrazu w obudowie
    • Full-HD 60p (60Hz) / 50p (50Hz) Wysoka jakość wideo oraz wydajności nagrywania
    • Pełny odlew ramy konstrukcyjnej ze stopu magnezu
    Aparat typu DSLM w kompaktowym korpusie - zawierający masę kreatywnych funkcji dla entuzjastów fotografiiAparat cyfrowy DMC-GX7 wykonuje nagrania w wysokiej jakości z realistycznymi szczegółami, dzieki doskonałej roździelczości, renderowaniu obrazów i odwzorowaniu barw. Przy pełnym wykorzystaniu zupełnie nowej, 16,2-megapikselowej matrycy Live MOS i nowym procesorze obrazu Venus Engine, zdjęcia wykonane są w bardzo dużej rozdzielczości, nawet jeżeli były zrobione w słabym oświetleniu. Ponadto, granica rozdzielczości jest zwiększona dzięki precyzyjnemu odtwarzaniu szczegółów i zaawansowanej technologii Intelligent D-range Control gwarantującej piekną gradację z szerszym zakresem dynamicznym niż kiedykolwiek.
    System autofokusa z detekcją kontrastu (Contrast AF) w aparacie DMC-GX7 wyróżnia się zarówno prędkością, jak i dokładnością wymiany sygnału cyfrowego pomiedzy aparatem a obiektywem, z maksymalną wartością 240 kl/s. Różnorodność szerokich funkcji autofokusa zwiększa przydatność zastosowań niezbędnych do uwieczniania ulotnych szczegółów. Funkcja Low Light AF umożliwia ustawienie ostrości na obiekcie jeszcze dokładniej oraz osiągnięcie znakomitej wydajności w warunkach, kiedy jest tak ciemno, jak w rozgwieżdżoną noc. Funkcja Pin-point AF powiększa obszar sąsiadujący z wybranym punktem zwiększając dokładność ustalenia punktu ustawiania ostrości. Funkcja One-shot AF umożliwia korzystanie z autofokusa w trybie MF, aby wstępnie ustawić ostrość na obiekcie.
    Nowo wbudowany w aparat DMC-GX7, odchylany w zakresie 90 stopni wizjer Live View Finder (LVF) zapewnia wysoką rozdzielczość i prawie 100% odwzorowanie kolorów. Wizjer LVF pozwala fotografom spojrzeć w dół na aparat, co umożliwia swobodne wykonywanie zdjęć z wysokości klatki piersiowej, czy robionych mimochodem. Nowy, duży ekran z panelem dotykowym o wysokiej rozdzielczości ok. 1040 tys. pikseli i możliwością przechylenia prawie o 180 stopni, w górę lub w dół. Przedni panel jest bezpośrednio przyłączony nowym panelem dotykowym In Cell Touch LCD, bez żadnej warstwy powietrza pomiędzy nimi. W wyniku tego refleksy światła zewnętrznego są radykalnie stłumione.
    DMC-GX7 pozwala na użycie maks. prędkości szybkiej migawki 1/8000 dzięki czemu można uzyskać bardziej imponujące ekspresje przy użyciu szybkiego obiektywu. Optyczny Stabilizator Obrazu (tak samo skuteczny jak MEGA O.I.S w konwencjonalnej soczewce DSLM) jest wbudowany w konstrukcję aparatu, dzięki czemu o wiele łatwiej i przyjemniej możesz umieścić starsze obiektywy na swoim obiektywie. DMC-GX7 jest także kompatybilny z funkcją Focus Peaking, która zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę nad fokusem. Obleczony w ramy konstrukcyjne ze stopu magnezu, DMC-GX7 jest wysokiej jakości aparatem w każdym aspekcie długo oczekiwanym przez fotografów.
    DMC-GX7 nagrywa w full HD 1920 x 1080, 60p (60Hz) / 50p (50Hz) bez zakłóceń wysokiej jakości wideo w formacie AVCHD Progressive oraz MP4 z dźwiękiem stereo. Praktyczne AF w pełnym wymiarze czasu połączone z nagrywaniem AF jest dostępne w trakcie kręcenia filmów. Sprawiające wrażenie kina 24 p wideo z szybkością transmisji bitów maksymalną 24 Mbps lub trybem P/A/S/M dostarczają bogaty w ekspresje powidok połączony z niezwykłą jakością obrazu. Jakość filmu została znacznie poprawiona dzięki nowemu Sensorowi Digital Live MOS. Dzięki łączności z Wi-Fi zdalne filmowanie jest możliwe również poprzez użycie smatfona lub tabletu.


    .
    Opis na stroniePanasonic POLSKA:http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/P...trackInfo=true
    Specyfikacja:http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/P...trackInfo=true
    Wątek na OLYMPUSCLUB:https://forum.olympusclub.pl/threads...7?goto=newpost https://forum.olympusclub.pl/threads...nowym-korpusie
    TESTY/OPINIE/RECENZJE:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DMC-GX7EG-Product_ImageGlobal-1_pl_pl_20150821.png
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	167416   gx7.pdf  
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.10.16 o 22:31
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Użytkuję go od 1,5 roku. Kupiłem bo chcę wejść w micro 4/3. Początkowo myślałem o Penie, ale ten nie miał wizjera ( a ja starej daty jestem )- dokupienie akcesoryjnego podnosiło koszty. Tak więc kupiłem Panasonica z doskonałym obiektywem 20 mm. Aparat sprawuje się nieźle, aczkolwiek kilka minusów jest. Przyciski zbyt "gęsto" umiejscowione ( przynajmniej dla moich paluchów ) powodując niekontrolowane przełączenia, zdarza się wyłączać aparat przez dźwignię umiejscowioną blisko pokrętła funkcyjnego. "Czyszczałka" nie tak skuteczna jak w Olkach -w moim E-3 i E-1 nigdy nie miałem problemu paprochów na matrycy, w GX7 musiałem "mechanicznie" czyścić matrycę by pozbyć się widocznej skazy. Trochę zagmatwane menu, ale to kwestia przyzwyczajenia, no i fatalne działanie AF z obiektywami z E systemu, przy czym z tego co się doczytałem, to większość korpusów tak ma, bo tylko flagowy Olek ma zdublowany system pomiaru ostrości. Aparat ładny, dobrze leżący w dłoniach z bardzo przyzwoitymi parametrami, a do tego z naleśnikiem EZ 14-42 ( też srebrny )daje sprzęt, który można zawsze mieć przy sobie.
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix GF5
    By gietrzy in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16.01.13, 13:59
  2. Panasonic Lumix G2
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.12, 05:43
  3. Panasonic Lumix GH3
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.12, 04:19
  4. Panasonic Lumix GH2
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.12, 04:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.