Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 228

Wątek: Nikon DF

  1. #11
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Coś rumorsy wspominały o cenie 3000$, czyli ile to będzie u nas...nie chcę ze strachu liczyć
    Będzie w cenie tego droższego soniaka, tylko bez połowy zbędnych funkcji (HDR, filmowanie, panoramy ....).
    No ale wiadomo. Nikon to nikon, prestiż większy to i cena musi być.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Nikon powinien zaimplementować jeszcze taką funkcję że na jedną kartę pamięci można wgrać nie więcej niż 36 zdjęć
    Świetny pomysł Albo choć opcję w menu -> Limit CF capacity to 36 frames :P

    Co do aparatu to pewnie będzie takie D800E tylko w innej obudowie z minimalna ilością przycisków na korpusie.


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    to nie będzie D800 bo ma mieć tylko 16 MPix.... no chyba... że będą to jakieś "inne pixele" może coś jak Foveon?

    Przyznam się szczerze że zapowiedź matrycy FF o tak "małej" rozdzielczości mnie bardzo intryguje... Nikon ma przecież dobrze opanowaną technologię 24 MPix i taki krok w tył musi mieć jakieś sensowne uzasadnienie...

    no chyba... że to nie jest FF... albo że tak jak powyżej pisałem to są jakieś "inne" pixele... np. nie wymagające demozaikowania...
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    to nie będzie D800 bo ma mieć tylko 16 MPix.... no chyba... że będą to jakieś "inne pixele" może coś jak Foveon?

    Przyznam się szczerze że zapowiedź matrycy FF o tak "małej" rozdzielczości mnie bardzo intryguje... Nikon ma przecież dobrze opanowaną technologię 24 MPix i taki krok w tył musi mieć jakieś sensowne uzasadnienie...

    no chyba... że to nie jest FF... albo że tak jak powyżej pisałem to są jakieś "inne" pixele... np. nie wymagające demozaikowania...
    Albo jest to bezlusterkowiec i nie mieli odp. matrycy z pixalami do fazowego AF i musieli kupic od Sony to co jest, te 16Mpix


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  5. #15
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Limit CF capacity to 36 frames :P
    Heh, też o tym pomyślałem, tyle że nie opcja, a sprzętowe ograniczenie niemożliwe do obejścia .

    Jeśli to prawda z tą matrycą 16 MP, 35 mm, to może sugerować, że będzie jakieś super hiper ISO albo jeszcze bardziej "rozciągnięta" rozpiętość tonalna.

    A tak na marginesie. Jak chce się pobawić w digital pure photography to wyciągam z plecaka E-500 z matrycą Kodaka. Minimalizm w czystej postaci... no dobra, jest czyszczenie matrycy zamiast gruszki. Ale poza tym bez bajerów: live view, filmowania, składania panoram, HDR-ów, wielokrotnej ekspozycji, time lapsów i filtrów artystycznych. Inni mogą dojść do podobnych wniosków i wyjąć stare puszki gdy będą chcieli być "pure". Nowy Nikon musiałby robić coś do czego obecne modele nigdy się nawet nie zbliżą. Stawiam na to co powyżej napisałem.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Heh, też o tym pomyślałem, tyle że nie opcja, a sprzętowe ograniczenie niemożliwe do obejścia .

    Jeśli to prawda z tą matrycą 16 MP, 35 mm, to może sugerować, że będzie jakieś super hiper ISO albo jeszcze bardziej "rozciągnięta" rozpiętość tonalna.

    A tak na marginesie. Jak chce się pobawić w digital pure photography to wyciągam z plecaka E-500 z matrycą Kodaka. Minimalizm w czystej postaci... no dobra, jest czyszczenie matrycy zamiast gruszki. Ale poza tym bez bajerów: live view, filmowania, składania panoram, HDR-ów, wielokrotnej ekspozycji, time lapsów i filtrów artystycznych. Inni mogą dojść do podobnych wniosków i wyjąć stare puszki gdy będą chcieli być "pure". Nowy Nikon musiałby robić coś do czego obecne modele nigdy się nawet nie zbliżą. Stawiam na to co powyżej napisałem.
    Ale drugi raz E-500 nie da się sprzedać. Wiec trzeba zrobić to na nowo.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Albo jest to bezlusterkowiec i nie mieli odp. matrycy z pixalami do fazowego AF i musieli kupic od Sony to co jest, te 16Mpix


    T.
    czyli byłoby to APS-C ... a na to chyba się już klienta nie złowi...

    tak się zastanawiam - kiedyś pisałem w wątku Fuji o powrocie do pomysłu że Fuji wkładało swoje matryce do korpusów Nikona... a może to zadziała w druga stronę? matryca FF Trans-X od Fuji w nowym korpusie?
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #18
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Jakoś nie zauważyłem spadku zainteresowania DX, nie samym FF fotograf żyje

    Mocno wątpię aby Nikon kupił matrycę od Fuji. Będzie to raczej ich autorska konstrukcja.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  9. #19
    dzarro
    Gość

    Odp: Nikon DF

    Wg jednej z plotek korpus ma ważyć prawie 800 g. Jeśli to się potwierdzi należy podziwiać konsekwencję Nikona w temacie bezluster: mała matryca -mały ciężar, dużą matryca - duży ciężar...

  10. #20
    Awatar szuman
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    28
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Tylko że... po co się tak ograniczać? mam w OMD opcję kręcenia filmów i użyłem jej może 2 razy? z ciekawości raczej niż z potrzeby... więc... ? przecież nie muszę z niej korzystać. Niech sobie będzie, nie przeszkadza mi....
    Słuchaj, w aparacie do robienia zdjęć (bez kręcenia video) jest szansa na lepsze zdjęcia. Teraz priorytetem przy projektowaniu i produkcji matryc do aparatów fotograficznych jest ich szybkość potrzebna filmowaniu. Dlaczego matryce CMOS wyparły CCD? Dlatego, by móc do lustrzanek wsadzić LiveView, a CCD zbyt wolno się zczytywały i nie dało radę z nimi. A cyfrowy średni format, z bardzo drogimi aparatami do czystej fotografii matrycami CCD stoi. Tam potrzeba jakości, obrazka, a nie ficzerów i funkcji z kieszonkowej małpki "do wszystkiego". Owszem, CCD mocniej szumią, ale po pierwsze, z tak dużej (fizycznie) matrycy 16 MPx dałoby się dziś wycisnąć przyzwoite iso-3200 może nawet wyżej, a po drugie nikt nie mówi o powrocie do CCD. Wystarczy wywalić z obecnych matryc rozwiązania będące wynikiem kompromisu między foto a video i zostawić tylko to, co najlepsze dla czystej fotografii. I takie cacko nie tylko szybko znalazłoby swoich nabywców, ale miałoby szansę równie szybko stać się sprzętem kultowym.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    nie zauważyłem żeby wbudowanie tej opcji w aparat pogorszyło jakość zdjęć... więc jeszcze raz po co się ograniczać?
    A do czego porównywałeś? Do OM-D w wersji pozbawionej video?
    Kilka puszek, trochę szkieł i lamp oraz kupa drobiazgów i zapał, by to wszystko nie leżało bezczynnie.
    Zapraszam - Marcin Szumański - fotografia, reklama, doradztwo

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon 1 v2
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 26.10.12, 12:22
  3. Nikon P80
    By Don Pedro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.04.08, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.