Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 228

Wątek: Nikon DF

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez szuman Zobacz posta
    Słuchaj, w aparacie do robienia zdjęć (bez kręcenia video) jest szansa na lepsze zdjęcia. Teraz priorytetem przy projektowaniu i produkcji matryc do aparatów fotograficznych jest ich szybkość potrzebna filmowaniu. Dlaczego matryce CMOS wyparły CCD? Dlatego, by móc do lustrzanek wsadzić LiveView, a CCD zbyt wolno się zczytywały i nie dało radę z nimi. A cyfrowy średni format, z bardzo drogimi aparatami do czystej fotografii matrycami CCD stoi. Tam potrzeba jakości, obrazka, a nie ficzerów i funkcji z kieszonkowej małpki "do wszystkiego". Owszem, CCD mocniej szumią, ale po pierwsze, z tak dużej (fizycznie) matrycy 16 MPx dałoby się dziś wycisnąć przyzwoite iso-3200 może nawet wyżej, a po drugie nikt nie mówi o powrocie do CCD. Wystarczy wywalić z obecnych matryc rozwiązania będące wynikiem kompromisu między foto a video i zostawić tylko to, co najlepsze dla czystej fotografii. I takie cacko nie tylko szybko znalazłoby swoich nabywców, ale miałoby szansę równie szybko stać się sprzętem kultowym.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S;

    nie zauważyłem żeby wbudowanie tej opcji w aparat pogorszyło jakość zdjęć... więc jeszcze raz po co się ograniczać?

    A do czego porównywałeś? Do OM-D w wersji pozbawionej video?
    no słucham słucham... i nawet patrzę i widzę... że nie widzę by dołożenie możliwości filmowania pogorszyło jakość zdjęć... może jest tak jak piszesz że da się zrobić jeszcze lepszą matrycę do zdjęć ale kosztem fimów... jeśli różnica w stosunku do klasycznych matryc będzie wyraźna to będę bił brawo takiemu rozwiązaniu... ale raczej wątpię by aż taki przeskok był możliwy. Z drugiej strony... Nikon idąc w taką reklamę i w takie hasło musi mieć jakiegoś asa w rękawie... czy go ma i czy nie blefuje pewnie zobaczymy niedługo.

    ps. co do porównań o które pytasz - weź porównaj sobie Nikon D80 (bez filmów) i D90 ( filmami) i zobaczysz że filmy nie są zagrożeniem dla jakości zdjęć...
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez adi_jm Zobacz posta
    Zdecydowanie duży plus za Chopina
    Japończycy bardzo lubią Chopina więc wielkie zaskoczenie to to nie jest.

    Aparat wstępnie zapowiada się interesująco, ciekawe jakie będzie mocowanie, jeśli normalne Nikon F to obstawiałbym lustrzankę, jeśli bezlusterkowiec to pewnie z nowym mocowaniem, ciekawe tylko czy będą przejściówki?

    Nikon ma ten sam problem co Sony z bagnetem A, wlecze się za nim mechaniczna przeszłość w postaci popychacza przysłony, więc przejściówka nie jest tak trywialna jak 4/3 -> m43

    Co do potencjalnej "małości" lustrzanek FF, skoro kiedyś dało się robić małe (choćby Minolta Dynax 5) to i teraz się da. Ewentualnym problemem mogą być szkła, te na FF będą albo duże, albo ciemne.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #33
    | OlyJedi Awatar adi_jm
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Zamość
    Posty
    162
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Japończycy bardzo lubią Chopina więc wielkie zaskoczenie to to nie jest...
    Lubią też to, dlatego Bóg zapłać, że wybrali mało zaskakującego Chopina

  4. #34
    | OlyJedi Awatar Laqua
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Glasgow
    Posty
    120
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Czyli z filmiku wnioskuję, że czyszczałki matrycy nie będzie
    Ale on dmucha na obiektyw a nie matrycę, więc szansa na czyszczałkę jest.

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Analitycy rynku foto (jeżeli można im wierzyć) prognozują, że Nikon za 5 lat będzie jak to oni określili - out of market.
    Przyczyny. Problemy z jakością produktów, problemy ze zbytem dSLR, nadciągające tsunami małych aparatów EVIL z FF.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  6. #36
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Mam tedy nadzieję, że doczekam się wreszcie aparatu do fotografowania, a nie "kombajnu" do wszystkiego.
    Bardzo interesująca "propozycja".
    Poczekam - zobaczę.
    Pozdrawiam.

  7. #37
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Taki aparat już był. Nazywał się C 5D.

  8. #38
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez szuman Zobacz posta
    Dlaczego matryce CMOS wyparły CCD? Dlatego, by móc do lustrzanek wsadzić LiveView, a CCD zbyt wolno się zczytywały i nie dało radę z nimi.
    Oj, coś pokręciłeś. Do tej pory jest na rynku sporo kamer z matrycami CCD (pro i dla amatora) a nie CMOS, do tego te z CCD mają przewagę własnie dzięki lepszym możliwościom sczytywania (poczytaj o problemach CMOS z rolling-shutter).

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Taki aparat już był. Nazywał się C 5D.
    Ale 5D był w nowoczesnej obudowie, a nie "retro", wiec nie była to czysta fotografia To była nieczysta fotografia bo z wieloma udogodnieniami

  9. #39
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Ale 5D był w nowoczesnej obudowie, a nie "retro", wiec nie była to czysta fotografia To była nieczysta fotografia bo z wieloma udogodnieniami
    5D to dla mnie aparat "skończony" jeśli chodzi o stronę fotograficzną, tyle że jest wielki. Dla mnie okazał się za duży, głównie leżał w domu.

    Teraz pewne nadzieję wiążę z Sony A7. Musi tylko przyzwoicie działać AF (poziomie właśnie 5D będzie dla mnie satysfakcjonujący) i muszą się pokazać w miarę tanie szkła, bo niestety Zeissy są lekko poza zasięgiem.

    Olbrzymią zaletą Canona 5D jest bogactwo tanich szkieł do niego, do A7 obiektywy na razie są koszmarnie drogie.
    Zapraszam do albumu i galerii

  10. #40
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    5 Listopada ma być przedstawiony nowy Nikon, a na dzień dzisiejszy widzimy tylko/aż tyle:


    Czyżby kominki były w modzie?

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon 1 v2
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 26.10.12, 12:22
  3. Nikon P80
    By Don Pedro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.04.08, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.