Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Woda w obiektywie C-8080

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Otwock Wielki
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Woda w obiektywie C-8080

    Witam !
    Wpadł mi aparat C-8080 WZ do rzeki, zanim go wyciągnołem już w obiektywie pokazala się woda. W chwili obecnej jest rozkręcony (w miare mozliwosci ...abym mógł go spowrotem zlożyć), zatrzymałem sie na demonterzu obiektywu (jest tam tyle śrubek taśm łączeniowych że strach go rozbebeszać). Bardzo byłbym wdzieczny jeśli by się znalazła jakaś dobra dusza co by mi pomogla, moze link abym jakiś manual service ściagnoł.
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za kazda pomoc.
    Władysław Z.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Osuszenie to jedno, pewnie po tym będzie działać, ale najgorsza jest korozja. Z tym jeśli nie masz doświadczenia możesz sobie nie poradzić .... z czasem zaczną wyłazic problemy.
    Pogadaj z serwisem.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    "ął" nie "oł"

    wyciągnąłem a nie wyciągnołem

    ja bym też wysłał do serwisu...

    pozdrawiam

    Dobas

  4. #4
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    za Dobasem, ja kiupiłem używkę z alledrogo i musiałem dać do serwisu, bo miałem plamę w obiktywie, właśnie po zalaniu. Koszty akurat pokrył sprzedający, 120zł.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria

    Re: Woda w obiektywie C-8080

    Cytat Zamieszczone przez Wlad
    Witam !
    Wpadł mi aparat C-8080 WZ do rzeki, zanim go wyciągnołem już w obiektywie pokazala się woda. W chwili obecnej jest rozkręcony (w miare mozliwosci ...abym mógł go spowrotem zlożyć), zatrzymałem sie na demonterzu obiektywu (jest tam tyle śrubek taśm łączeniowych że strach go rozbebeszać). Bardzo byłbym wdzieczny jeśli by się znalazła jakaś dobra dusza co by mi pomogla, moze link abym jakiś manual service ściagnoł.
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za kazda pomoc.
    Władysław Z.
    przyślij na PW adres mailowy to przyślę Ci plik z rozrysowanymi wszystkimi częściami C-8080 może to Ci pomoże.
    Ale serwis podobno nie bardzo chce naprawiać płetwonurków. To jak to w końcu jest?

    P.S.
    Dzięki

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Otwock Wielki
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: Woda w obiektywie C-8080

    Witam !

    [quote="ziemia01"]
    Cytat Zamieszczone przez Wlad
    Witam !
    przyślij na PW adres mailowy to przyślę Ci plik z rozrysowanymi wszystkimi częściami C-8080 może to Ci pomoże.
    Ale serwis podobno nie bardzo chce naprawiać płetwonurków. To jak to w końcu jest?

    P.S.
    Dzięki
    Pomogły mi te rozrysowane elementy, do pewnego momentu, tzn do wyciągniecia obiektywu z obudowy aparatu,.... ponieważ rozrysowany jest głównie aparat, na obiektyw jest pewnie inna rozpiska, dalej ale ryzyk-fizyk rozkręciłem go na czynniki pierwsze, i dobrze zrobiłem niektóre elementy (styki pokryły sie jakimś nalotem). W zwiazku z powyższem mam pytanie czy niewie ktoś czym się myje soczewki, i czym sie wyciera, ciągle mi pozostają smugi. (cosik mi się zdaje ze zakończy on żywot, na dnie pojemnika na śmieci)
    Pozdrawiam serdecznie .
    Władysław Z.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Kup jakiś preparat do soczewek na allegro. Kiedyś stosowałem preparaty HAMY i byłem zadowolony. Koszt jakieś 15 zł. Do wycierania polecam mikrofibrę ew. bibułki - do kupienia w zestawach HAMA
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Otwock Wielki
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam !

    Cytat Zamieszczone przez rafrog
    Kup jakiś preparat do soczewek na allegro. Kiedyś stosowałem preparaty HAMY i byłem zadowolony. Koszt jakieś 15 zł. Do wycierania polecam mikrofibrę ew. bibułki - do kupienia w zestawach HAMA
    Dzieki za sugestie, przypomniałeś mi ze mam chusteczki do czyszczenia ekranów LCD, nazywają się "CLEANERS", jakoś tam poradziłem sobie. Teraz zostało składanie.... już chyba 4-ry razy go rozbierałem bo zostawalo mi zawsze drobniutkich częsci, jak nie spręzynka to znowu śrubeczka, jedną spreżynke w obiektywie to nie wiem czy dobrze zalozyłem, pasowala tak od przodu na ośce, jak i z tyłu, nie ma żadnego silniczka przy niej coby ściągał te soczewke.... najwyżej jeszcze raz rozbiore jak będzie cos nie tak. I tu przy okazji mam pytanie do forumowiczów moze ktoś ma rozrysoway na częsci obiektyw do Olka C-8080.
    Dozgonnie byłbym mu wdzieczny za taki rysunek.
    Pozdrawiam.]
    Władysław Z.
    PS. Jak komuś by potrzebe by były zdjęcia elemento obiektywu do C-8080 to chetnie udostępnie

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Coś mi się wydaje że te chusteczki do czyszczenia ekranów LCD już są nasączone czymś innym niż płyn w zestawie do optyki HAMA, zresztą one służą do czegoś innego.
    Widzę że mieszkamy niedaleko, daj na PW kontakt do siebie to Ci pożyczę zestaw czyszczący jeśli jeszcze nie złożyłeś tego do kupy.

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Otwock Wielki
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam !

    Cytat Zamieszczone przez Kris_1
    Coś mi się wydaje że te chusteczki do czyszczenia ekranów LCD już są nasączone czymś innym niż płyn w zestawie do optyki HAMA, zresztą one służą do czegoś innego.
    Widzę że mieszkamy niedaleko, daj na PW kontakt do siebie to Ci pożyczę zestaw czyszczący jeśli jeszcze nie złożyłeś tego do kupy.
    Dzięki za propozycje, już go złozyłem do kupy, chętnie skorzystam później z rad jak okaże się że nie jest tak jak powinno być (będą ślady) i na pewno jeszcze raz będę musiał go rozebrać, teraz to już pójdzie szybko już wiem od czego zaczynać co najpierw odkrecać, ale dzieki za zainteresowanie.
    Pozdrawiam.
    Władysław Z.

Podobne wątki

  1. Rysy na obiektywie 8080
    By hokan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 2.02.08, 16:33
  2. :: Woda
    By Karol K. in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.09.06, 16:47
  3. nad wodą
    By Jaś in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.06.06, 14:57
  4. Woda , czy nie ??
    By RafiFB in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.08.05, 22:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.