Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 171

Wątek: LEICA DG SUMMILUX 15mm / F1.7 ASPH.

  1. #151
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    apz - czy pierścień przesłon działa z OMD? (nie pamiętam czy było już kiedyś takie pytanie)
    Reguluję z poziomu aparatu, sprawdzę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #152

    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    zanabyłem, wczoraj przyszło do mnie, pierwsze koty za płoty.
    ale chyba się polubimy, tylko go muszę ujarzmić.


  3. #153
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cichy70 Zobacz posta
    zanabyłem, wczoraj przyszło do mnie, pierwsze koty za płoty.
    ale chyba się polubimy, tylko go muszę ujarzmić.
    Kot jak widzę zaaprobował zakup
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #154

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Czy po czasie uzytkowania wyszly jakies istotne wady tego obiektywu?Jak wyglada sprawa manualnego ustawiania ostrosci, czy po ustawieniu na MF i np. wyłączeniu aparatu, odleglosc ostrzenia pozostaje ustawiona po ponownym właczeniu, czy tez trzeba ja od nowa ustawiac?Jakies inne uwagi, spostrzezenia?

  5. #155
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Czy po czasie uzytkowania wyszly jakies istotne wady tego obiektywu?Jak wyglada sprawa manualnego ustawiania ostrosci, czy po ustawieniu na MF i np. wyłączeniu aparatu, odleglosc ostrzenia pozostaje ustawiona po ponownym właczeniu, czy tez trzeba ja od nowa ustawiac?Jakies inne uwagi, spostrzezenia?
    Wady- nie spotkałem, to świetne szkło. Odległosć ostrzenia, nie rozumiem o co chodzi?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #156
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Odległosć ostrzenia, nie rozumiem o co chodzi?
    W Panasach (w GF1 na bank) było tak: mając włączony aparat ustawiasz tryb pracy autofokusa na ręczny (Manual Fokus) i ustawiasz jak ci pasuje. Po zrobieniu lub nie fotki wyłączasz aparat. Po ponownym jego włączeniu aparat dokładnie pamięta punkt na który nastawiłeś poprzednio ostrość w tym trybie.

    Do andrzejeko: raczej nie będzie to działać z Olympusami, z nowymi Panasami być może.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #157

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wady- nie spotkałem, to świetne szkło. Odległosć ostrzenia, nie rozumiem o co chodzi?
    Jesli np. w panasonicu gm5 i obiektywie 20/1.7 ustawie tryb manualny focus i recznie ustawie ostrosc na powiedzmy 2 m, to aparat utrzymuje te ostrosc i moge robic zdjecia kolejne, caly czas przy odleglosci ostrzenia zachowanej na wspomniane i nastawione 2 metry.Natomiast jesli przy ustawionym manualnym focusie na te wspomniane przykladowe 2 m wyłacze aparat i go ponownie uruchomie, obiektyw przestawia sie automatycznie na nieskonczonosc i trzeba manualnie te odleglosc przykladowa 2 metry ustawiac od poczatku. Aparat po wylaczeniu i wlaczeniou nie zapamietuje nastawionej manualnie ostrosci, zawsze obiektyw przechodzi na nieskonczonosc.Czy we wspomnianym pana 15/1.7 tez jest podobnie, czy manualne nastawy odleglosci sa zachowane nawet po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu aparatu?Z tego co czytalem olympus 17/1.8 ma pierscien manualnego focusu, ktory pozostawia nastawiona odleglosc ostrzenia pomimo wlaczania i wylaczania aparatu.Czy panasonic 15/1.7 majac przelacznik MF/AF utrzymuje nastawiona recznie odleglosc takze po wylaczeniu i uruchomieniu aparatu?Z obrazka w internecie trudno tego sie domyslec.

  8. #158
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Sprzedałem 17/1.8 i szukam coś w zamian. Jest do kupienia lekko używana 15/1,7 za 2000. Aktualny korpus GX7. Co radzicie?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  9. #159
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Sprzedałem 17/1.8 i szukam coś w zamian. Jest do kupienia lekko używana 15/1,7 za 2000. Aktualny korpus GX7. Co radzicie?
    masz 20 ? jeżeli tak to ja radzę samyang 7,5/3,5- będzie Pan zadowolony !! mnie 15 nie przekonała, samyang mnie pozytywnie zaskoczył
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #160
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    masz 20 ? jeżeli tak to ja radzę samyang 7,5/3,5- będzie Pan zadowolony !! mnie 15 nie przekonała, samyang mnie pozytywnie zaskoczył
    Nie miałem i nie mam 20. Zależy mi na jasnym szkle, ale chętnie obejrzę fotki z tego samyanga. Trzeba je prostować?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Podobne wątki

  1. PANASONIC LEICA DG SUMMILUX 25 mm / F1,4 ASPH
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:28
  2. PANASONIC LEICA DG SUMMILUX 25 mm / F1,4 ASPH
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:26
  3. Leica D Summilux 1:1.4/25 ASPH
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 185
    Ostatni post / autor: 11.08.12, 17:29
  4. LEICA D SUMMILUX 25mm F1.4 ASPH
    By Tommy_G in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.04.10, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.