Strona 172 z 173 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.711 do 1.720 z 1724

Wątek: Ze samiuśkich Tater

  1. #1711
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Dziękuję Kolegom za porady.
    Stary Smokovec przegrał z Strbskim Plesom, gdzie z kolei trasa Strbskie -> Bystra Lavka -> Strbskie przepadła na rzecz trasy Strbskie -> Koprovsky Stit -> Strbskie. Mój brat i ja byliśmy za tą pierwszą, ale bratowa przestraszyła się wykrzykników na mapie i powiedziała: "nie chcę żadnych łańcuchów!!!". No i wyszło na to, że z bratem jesteśmy w mniejszości jak chodzi o wybór trasy .
    Kulbit, faktycznie stan szlaków jest miejscami nieciekawy - dla ludzi nie mających wprawy w chodzeniu po kamienistych szlakach lub w nieodpowiednim obuwiu to może być niezbyt bezpieczne.
    Też fajna trasa. Ze Starego Smokovca planuję Czerwoną Ławkę, może jeszcze w tym roku się uda. Podobno najtrudniejszy ze słowackich szlaków.
    Narzekacie na stan szlaków a tam po schodach się chodzi: http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/...etalowe-schody

    W niedziele byłą Orla Perć od Granata (wejście żółtym szlakiem od Czarnego Stawu) na Krzyżne ale z relacją będzie gorzej - zabrałem dziewczynę, obiektywy, statyw, filtry, body zostało w samochodzie .
    Szlak fajny widokowo, trochę śliskawo w zacienionych miejscach więc dla niektórych trochę horroru było. Jeden z turystów udał się niestety w krainę wiecznych wędrówek z tym, że akurat stało się to nie na samej Orlej a już na zejściu, które akurat do trudności nie powinno sprawiać. Uważać należy wszędzie, nieraz przejdzie się ciężki szlak, potem chwila rozluźnienia, która kończy się tragicznie. Trochę wcześniej śmiertelne wypadki pod Rysami i na Mięguszowieckim.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  2. #1712
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    z relacją będzie gorzej - zabrałem dziewczynę, obiektywy, statyw, filtry, body zostało w samochodzie .
    coś mi to przypomina... czekaj czekaj... pewien wschód słońca w Świeciu Arek i jego wielki oczy, które w plecaku foto nie znalazły swojego body
    na szczęście on miał pod ręką olytalibów z zapasowymi body

    szkoda bo na pewno widokowo było pięknie
    co te dziewczyny robią z ludźmi że body zapominają
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  3. #1713
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Też fajna trasa. Ze Starego Smokovca planuję Czerwoną Ławkę, może jeszcze w tym roku się uda. Podobno najtrudniejszy ze słowackich szlaków.
    Byłem 2 tygodnie temu: obie doliny (Pięciu Stawów Spiskich i Staroleśna) bardzo ładne, szczegółnie pierwsza jest super. Szlak od strony Pięciu Stawów Spiskich dość trudny ale jeśli byłeś na Orlej to właściwie nic szczególnego.

    Niestety widoki z samej przełęczy mogą rozczarować - jest dość wąska i widok zasłaniają skały. Niedaleko jest Mały Lodowy (Siroka Veza), z którego widok naprawdę wymiata ale to jest wyjście pozaszlakowe z wszystkimi tego konsekwencjami

    Potwierdzam kiepski stan szlaków - podejście na Czerwoną Ławkę po piargach od strony Pięciu Stawów Spiskich, podejście na Rohatkę od Doliny Staroleśnej czy też fragmenty szlaku na Krywań są w opłakanym stanie.

    ---------- Post dodany o 17:10 ---------- Poprzedni post był o 17:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Trochę wcześniej śmiertelne wypadki pod Rysami i na Mięguszowieckim.
    Byłęm wtedy w okolicach Buczynowej Turni - śmigło latało po południu w sobotę właściwie non-stop do zmroku. Ratownicy mieli koszmarny dzień.

    ---------- Post dodany o 17:13 ---------- Poprzedni post był o 17:10 ----------

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    zabrałem dziewczynę, obiektywy, statyw, filtry, body zostało w samochodzie .
    Współczuję - rok temu pojechałem w to samo miejsce (od Koziego do Krzyżnego) i okazało się na miejscu, że obie baterie ledwie zipią Ale była to nauczka i dość ciekawe doświadczenie - trzeba było się 5 razy zastanawiać czy włączać aparat i robić zdjęcie.

    No i (w moim przypadku) wyszło na dobre - miałem pretekst, żebyt tam pójść w tym roku i miałem lepszą (fotograficznie) pogodę I tego też Ci życzę
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  4. #1714
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria
    Ja w tym roku "odkryłem" dolinę Kieźmarską, fantastyczne miejsce, takie "alpejskie" - polecam.
    Start z Białej Wody Kieźmarskiej, pod samo schronisko niemęcząca droga ok. 1,5 godziny
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9100347.JPG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	1,95 MB
ID:	182274   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9100348.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	1,73 MB
ID:	182275   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9100345.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	1,89 MB
ID:	182276   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9100350.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	1,92 MB
ID:	182277  


  5. #1715
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez TomekH Zobacz posta
    Ja w tym roku "odkryłem" dolinę Kieźmarską, fantastyczne miejsce, takie "alpejskie" - polecam.
    Start z Białej Wody Kieźmarskiej, pod samo schronisko niemęcząca droga ok. 1,5 godziny
    Było :
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1206948
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    ...
    Stary Smokovec przegrał z Strbskim Plesom, gdzie z kolei trasa Strbskie -> Bystra Lavka -> Strbskie przepadła na rzecz trasy Strbskie -> Koprovsky Stit -> Strbskie. Mój brat i ja byliśmy za tą pierwszą, ale bratowa przestraszyła się wykrzykników na mapie i powiedziała: "nie chcę żadnych łańcuchów!!!". No i wyszło na to, że z bratem jesteśmy w mniejszości jak chodzi o wybór trasy .
    Strbskie -> Bystra Lavka -> Strbskie uzupełnione o Furkot zrobiłem w ostatnią niedzielę. Polecam, jest super. Za jakiś czas będzie relacja ale jeszcze kilka tras po drodze było, ostatnio nie nadążam. Z przekonaniem osób towarzyszących nie było problemu, kumpel tylko "zapomniał" wspomnieć żonie, że tam są łańcuchy
    Cytat Zamieszczone przez WoRaS Zobacz posta
    ...
    Niestety widoki z samej przełęczy mogą rozczarować - jest dość wąska i widok zasłaniają skały. Niedaleko jest Mały Lodowy (Siroka Veza), z którego widok naprawdę wymiata ale to jest wyjście pozaszlakowe z wszystkimi tego konsekwencjami
    Mały Lodowy koniecznie, szkoda byłoby nie wyjść będąc tak blisko
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #1716
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Parę fotek z telefonu ze szlaku na Granaty i Krzyżne.
    Idziemy od strony Gąsienicowej przez Czarny Staw Gąsienicowy, żółtym szlakiem na Skrajny Granat i dalej czerwonym Orlą Percią na Krzyżne. Powrót Dolinami Pańszczycy i Gąsienicową (żółtym szlakiem).
    837.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-100043.JPG
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	989,0 KB
ID:	182338
    938.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-120518.JPG
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	1.001,7 KB
ID:	182339
    939.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-124824.JPG
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	763,0 KB
ID:	182340
    940.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-131926.JPG
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	772,4 KB
ID:	182341
    941.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-132107.JPG
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	956,5 KB
ID:	182342
    942.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-132133.JPG
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	843,6 KB
ID:	182343
    943.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-134934.JPG
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	867,7 KB
ID:	182344
    944.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OrlaOlek-.JPG
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	743,9 KB
ID:	182337
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  7. #1717
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Parę fotek z telefonu ze szlaku na Granaty i Krzyżne.
    Widzę, że jak cygan z gwoździa zupę ugotował to Ty piękne zdjęcia telefonem potrafisz zrobić. Gratulacje.

    Pozdrawiam

  8. #1718
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Dzień później miała być burza więc spacerowa trasa na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję.
    945. Zapoznanie się ze schodami na Gesią Szyję
    Nazwa:  RohaczeSOlek-2.JPG
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  858,2 KB

    946. Trzeba uciekać...
    Nazwa:  RohaczeSOlek-.JPG
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  824,2 KB


    Tydzień później Rohacka Dolina wzdłuż stawów niebieskim, zielonym i czerwonym szlakiem.
    947. Docieramy nad Niżni Rohacki Wodospad/Niżnia Spaleńska Siklawa (Nižný Roháčsky vodopád)
    Nazwa:  RohaczeSOlek-2-2.JPG
Wyświetleń: 95
Rozmiar:  923,1 KB

    Więcej czasu i zabawy z różnymi czasami ujęciami nad Wyżnim Rohackim Wodospadem/Wyżnia Spaleńska Siklawa (Vyšný Roháčsky vodopád):
    948.
    Nazwa:  RohaczeSOlek-3.JPG
Wyświetleń: 89
Rozmiar:  933,2 KB

    949.
    Nazwa:  RohaczeSOlek-4.JPG
Wyświetleń: 91
Rozmiar:  906,7 KB

    950. Z ludziem - dla pokazania, że tam wodospad nie taki malutki.
    Nazwa:  RohaczeSOlek-2-3.JPG
Wyświetleń: 91
Rozmiar:  846,8 KB

    951.
    Nazwa:  RohaczeSOlek-5.JPG
Wyświetleń: 118
Rozmiar:  744,5 KB

    952.
    Nazwa:  RohaczeSOlek-6.JPG
Wyświetleń: 91
Rozmiar:  856,0 KB

    953. Pierwszy stawik nad wodospadami.
    Nazwa:  RohaczeSOlek--2.JPG
Wyświetleń: 89
Rozmiar:  811,1 KB
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  9. #1719
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ładny ten ludź nie mogłeś go tak bliżej wody ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #1720
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Zapoznanie się ze schodami
    Ponoc po Rysami od Slowckiej strony slynne schody sa..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.