Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: m43 + Samyang 85/1.4

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    No właśnie, no właśnie... Mirek54 ma rację, mini śrubki, ogólnie plasik. Dobrze że Nyny podsunął pomysł z uniwersalnym mocowaniem obiektywu - jest to dla mnie dużo bardziej racjonalne.

    ---------- Post dodany o 11:38 ---------- Poprzedni post był o 11:26 ----------

    Będę miał go w tym tygodniu to w następny weekend pochawlę się efektami.
    Dzięki za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Podpinałem ZD 14-35 do pena. Bardziej obawiałbym się wyłamania śruby statywowej niż bagnetu z obiektywem.
    Średnica bagnetu mikro po zewnętrznej to 54 mm. Czyli siła ścinająca działa na powierzchni 2289 mm2
    Śruba statywowa ma średnicę 8 mm, więc siła ścinająca działa na powierzchni 50,2 mm2
    Wszystko zależy od wagi obiektywu, jego długości (ramię siły) i średnicy mocowania. Widać że przy bagnecie nie mamy się czego obawiać, w przeciwieństwie do mocowania statywowego. Tam pomaga trochę stopka - im szersza tym lepiej.
    Kiedyś, kiedyś mnie MIrek zaproponował taki uniwersalny uchwyt statywowy do 14-35 jako że oryginalnego nie ma, a obiektyw waży sobie trochę.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    ... chyba jesteście inżynierami...
    gdzie można takie coś nabyć?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Myślę, że to mniej więcej tak wygląda.
    http://www.systembank.pl/produkt,1289,2074,2864.html

    Problemem jest raczej budowa obiektywu. Te, które mają przewidziane takowe mocowanie mają po prostu wolne miejsce.
    W samyangu jakoś tego miejsca za bardzo nie widzę.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    banc-dzięki za link i masz rację, nie ma gdzie tego zainstalować
    jest jeszcze rozwiązanie przejściówka nikon F ->m43 z mocowaniem statywowym ale znowu na alledrogo nie widzę :/

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    217
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Samyang 85/1.4 ma z przodu pasek szerokości około 1 cm, tam nie da rady zamocować ten uchwyt?

  7. #17
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Cytat Zamieszczone przez jurekg Zobacz posta
    Samyang 85/1.4 ma z przodu pasek szerokości około 1 cm, tam nie da rady zamocować ten uchwyt?
    Mocowanie statywowe jest po to, żeby mocować zestaw mniej więcej w środku ciężkości. Jeśli boimy się, że ten obiektyw uszkodzi mocowanie w aparacie, to montując z drugiej strony możemy się zacząć bać uszkodzenia obiektywu.

  8. #18

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    71
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Jak chcesz poszaleć to zamiast zwykłego adaptera możesz użyć speedboostera F=>m4/3 . Wtedy będzie jeszcze jaśniej niż 1.4.
    Jacek

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Chciałem wszystkim podziękować za posty w tym temacie. Jednak kiedy dostałem obiektyw, adapter i body to się poddałem. Po pierwsze ogniskowa 170mm w przeliczeniu na FF rzecz jasna to już baaardzo doaleko. Po drugie proporcje obiektyw - body były karkołomne, niewygodnie i jakie absurdalne, po trzecie nie mogłem trafić w punkt, co mnie dobiło ostatecznie. Pomysł poległ. Ale... Samyang 85/1.4 nie jest aż tak wielki jak sobie wyobrażałem, jakość obrazka jak już się trafi w punkt (cudem jakimś czasem się uda prawie) jest nieprawdopodobna, na f/1.4 jest ostro, bez dystorsji i aberacji, jak na moje oko, miałem kiedyś 85L i muszę powiedzieć, że na pełnej dziurze jakość obrazka była gorsza. Ogólnie stosunek jakość do ceny jest bardzo dobry. Co jednak zrobiłem... pożyczyłem C5d, podłączyłem i ... i zwariowałem. Jestem jednak bokehowym wariatem i połączenie tych dwóch instrumentów mnie powaliło. Pozyskałem 5d i postanowiłem zrobić woltę w sprzęcie olypusa m43, polegającą na przejści na xz2 + 5d z S85/1.4. Pozostawiam sobie do tego lamplki i jestem szczęśliwy. Jak chcę uniwersalny mały aparacik, to xz-2, jak chcę się "jarać" głębią i bokehem to 5d z manualem. I tak to oto, próba połączenia e-pm2 z Samyangiem skończyła się przegrupowaniem w torbie

  10. #20
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: m43 + Samyang 85/1.4

    Jak będzie za ciężko to przecież możesz trzymać za obiektyw.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Podobne wątki

  1. Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC
    By apz in forum [K] Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.