Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95

Wątek: Filmy Muzykanta

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Filmy Muzykanta

    Olki raczej niesłusznie, nie są zbyt często widziane w roli kamer. Jedynym rzeczywistym problemem jest nisko wydajny kodek - przy dużym zagęszczeniu informacji pojawia się mozaikowanie. Pozostałe znane powszechnie problemy dotyczą ergonomii, która oczywiście na obraz sam nie wpływa albo też słynnego ograniczenia do 30fps, nie mającego jednak obecnie większego znaczenia.
    Jednakże świetna matryca pozwala na odważne dynamicznie kadry, mimo ośmiobitowej przestrzeni zapisu. Wpiera ją silna krzywa korekcji, w praktyce wykorzystuję nie więcej jak 50% zakresu. No i najważniejsza zaleta olka - interpretacja barw. O ile w rawach nie ma znaczenia, to przy jpg, więc też i w filmie, znaczenie ma pierwszorzędne i tu najczęściej wykorzystywane Canony nie mają szans.
    Z ostatnich problemów, aliasing jest na niewielkim poziomie. W Canonach, a także Nikonach, czy np. w Sonym VG10, jakby nie było, w kamerze pełną gębą, jest on większy. Dopiero 5DIII został przebudowany i daje obraz gładszy.
    Wydaje mi się, że na dziś EPM2/EPL5 mają najlepszy stosunek możliwości do ceny także w filmie, jeśli brać pod uwagę jakość obrazu. Zapraszam na prezentację epeema wraz z skądinąd bardzo ciekawym obiektywem lustrzanym, Samyang 300mm. Cały film został nakręcony tylko tym jednym szkłem.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Wydaje mi się, że na dziś EPM2/EPL5 mają najlepszy stosunek możliwości do ceny także w filmie, jeśli brać pod uwagę jakość obrazu. Zapraszam na prezentację epeema wraz z skądinąd bardzo ciekawym obiektywem lustrzanym, Samyang 300mm. Cały film został nakręcony tylko tym jednym szkłem.
    Zanim zlecą się Fuje i Nexy powinieneś jeszcze napisać ile kosztuje taki zestaw do nakręcenia tak pięknego filmiku, kwestię obróbki, umiejętności w NLE pomijam bo to bez znaczenia
    Uwielbiam ten puryzm w twoich kolorach. Dla mnie super.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    EPM2 z kitem, nowy 2300, z obydwoma - 2800 i tym już można wszystko

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    No i pieknie, jak widać zasady filmowania niezmienne od narodzin kinematografu i pierwszego filmu ... Statyw, nieruchoma kamera, ustawienie ostrości przez uruchomieniem nagrywania, krótkie ujecia ... i wystarczy - nawet wielkiej post produkcji nie potrzeba.

    No ale jak aparat/kamera nie ma stabilizacji, mega sprawnego AF i czego tam jeszcze .... to filmu panie zrobić nie idzie.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Doceniam swoje doświadczenia fotograficzne, które preferują spokój kadrów. Może trzeba dojrzeć do klasyki, tak dobrze widocznej w filmie dekad 50-70, jednakże niewątpliwie wymaga to też dokładności i czasu, nie aż tak dużo, ale sprzęt trzeba rozstawić, wykadrować, wyostrzyć ustawić ekspozycję i dopiero można wtedy nagrywać.
    Taką ciekawostkę obserwuję obecnie: środowisko filmowe jest równie hermetyczne jak fotograficzne. Weźmy np. wrota, służące do tego samego, do czego służy osłona przeciwsłoneczna w foto. Są obowiązkowym wyposażeniem filmowca i żaden nawet o osłonie nie myśli, niezależnie od tego, czy ma zamiar używać jakichkolwiek filtrów i nasadek. Podobnie u fotografów: nigdy nie widziałem takiego z wrotami, nota bene niewygodnymi, ale dokładniejszymi w działaniu.
    W ogóle w filmie jest bardzo dużo gadżetów, których wszyscy pożądają, lecz często ich używanie zamiast wspierać, tylko przeszkadza. Ale to specyfika branży, fajniej wygląda operator obudowany w artefakty, jak rycerze pod Grunwaldem niż jakieś biedne body z obiektywem na statywie
    A ile tam miejskich legend dotyczących samej obróbki!

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Ślicznie jest, "precelki" przypomniały mi z jakim obiektywem mam do czynienia

  7. #7
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Bardzo się przyjemnie ogląda, a obwarzanki potrafią być całkiem urocze A jak serce rośnie, że to mikrusem naszym "kręcone", a nie najcudowniejszym na świecie 5D
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Bardzo się przyjemnie ogląda, a obwarzanki potrafią być całkiem urocze A jak serce rośnie, że to mikrusem naszym "kręcone", a nie najcudowniejszym na świecie 5D
    Patrz piecde tez to umie...


    I po co ten sarkazm?

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Ale czy ktoś gdzieś napisał, że nie umie? Zawsze musisz odpowiadać na niezadane pytania?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Ależ tu nie było cienia sakrazmu Cieszę się po prostu
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

Podobne wątki

  1. Zdjęcia Muzykanta
    By Janko Muzykant in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 615
    Ostatni post / autor: 19.03.17, 23:32
  2. Panoramiczne filmy
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.03.09, 17:41
  3. Filmy w SP 510 UZ
    By sonya in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17.05.08, 23:11
  4. SP-570 a filmy
    By PitD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 00:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.