Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: d3100 a e510

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    powiem jeszcze więcej, sprzedaj oba, dorzuć nerkę i kup E-M1
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Tak się ostatnio nerki zdewaluowały? Eeeee... Nie opłaca się.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja bym na to popatrzył w takiej kolejności:

    1) Jakie zdjęcia robisz? Z istotnych róznic, to w N tracisz trochę zakresu długiego zooma, zyskujesz duuużo wieksze uzyteczne ISO. Czyli na zamianie tracisz długie tele, ale zyskujesz swobodę w trudniejszych sytuacjach np. w pomieszczeniach. Jak dodasz 35/1,8, to róznica będzie naprawdę duża.

    2) Od kogo prezent? Generalnie okoliczności w jakich stałeś się posiadaczem N. Jeśli z zakładu pracy w uznaniu zasług, to możesz smiało sprzedać

    3) N nowy, czy śmigany? Jeśli nowy, to jednak masz 2 lata spokoju. O niezawodny, ale jednak się starzeje.

    4) Wygoda obsługi, to głównie kwestia przyzwyczajenia, tym bym sie najmniej przejmował.
    Właśnie nie jestem pewien czy tego pięknego tele mi nie będzie brakowało... ale generalnie to cholernym atutem jest to ze to jest nowy aparat wiec zarowno na gwarancji jak i no po prostu z mniejszym "doswiadczeniem"
    Z obsługą masz chyba racje, kilka razy nim cos machnąłem i nawet sie idzie przyzwyczaić... może i mi kiedyś będzie dane :P


    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    ...Opinia publiczna nie powinna mieć kompletnie żadnego znaczenia(...)
    Na pewno ten aparat w żaden sposób NIE przeszkadza mi robić zdjęć. W wielu sytuacjach jest to nawet łatwiejsze niż fotografowanie maszynką naszpikowaną bajerami
    ...

    PPS - cokolwiek Ci tu doradzą i tak zrobisz to, co Ci serce/emocje/sentyment własny podyktuje

    Bardzo Ci dziękuje TOKIN za odpowiedź, w żadnym razie nie chodzi o opinie publiczną tylko o inny, może bardziej racjonalny punkt widzenia. Bardzo mnie uspokoilo ze napisałaś że sam aparat nie przeszkadza robić zdjęć, bo w ten właśnie sposób nazwałaś mój lęk którego sam nie potrafiłem określić (że się nie zrozumiem z tym żółtkiem)
    De facto, to właśnie za takiego uważałem d3100 jako komercyjną bajer-puszka...




    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Sprzedaj oba i kup Nikona D5100 z 18-105. Najbardziej opłacalny zakup na rynku.

    Nein! Za dużo tracę (kasy) za mało zyskuje (nic co ma d5100 a nie ma d3100 nie potrzebuje)


    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    Powiem więcej - sprzedaj oba, dorzuć trochę i kup D5100+18-105+35/1.8.
    Tym bardziej "Nein!", ponieważ nie chce dokładać a nawet bym chciał żeby mi coś jeszcze zostało ze sprzedaży olka i ewentualnego kupna 35tki lub jakiejs lampki z radiowka
    (albo nawet na pierwsze w zyciu narty i sprzet narciarski, jakis tam uzywany )


    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    A podobno od przybytku głowa nie boli .
    A tak na poważnie, to chyba jakiegos wielkiego parcia na zakupy-sprzedaż nie masz? (...)
    Na spokojnie się zastanów, sprzedać i kupić coś pochopnie to nie problem.

    ps. za chwilę bedziesz miał fajna liczbę postów

    Ano nie mam więc tak jak mówisz, zastanowie się jeszcze na spokojnie, może coś się jeszcze wyklaruje


    PS: TĄ liczbę miałeś na myśli?






    Sory za esej i dziękuję wszystkim za odzew.
    Aktualny werdykt to OLO niestety chyba zmieni właściciela. Ale jeszcze się zastanowie oczywiście
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  4. #14
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Zgadza się ,TĄ liczbę
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    ...że się nie zrozumiem z tym żółtkiem...
    Zrozumiesz, zrozumiesz. Zajmie chwilę zmiana przyzwyczajeń (wszystko na odwrót...), reszta na plus.

    De facto, to właśnie za takiego uważałem d3100 jako komercyjną bajer-puszka...
    W zasadzie można tak nazwać tym tokiem rozumowania entry-levele. Nie ma się czego wstydzić - D5100 czy E-5x0 też się w tym mieszczą.

    Nein! Za dużo tracę (kasy) za mało zyskuje (nic co ma d5100 a nie ma d3100 nie potrzebuje)
    No chyba że tak. Dla mnie było to dość istotne - jak przeskok z E-520 na E-620. Ale - co kto woli, D3100 jest dość podobny do E-520. 35/1.8 jest warta zakupu, z tym że może lepiej używkę - ze dwie stówy zostaną w kieszeni.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Dziękuję ~Moominek za zrozumienie i wszystkim dziękuję za zaangażowanie, chyba wróce na forum bo widzę że jak zawsze miła atmosfera

    PS: Tylko maturka w tym roku więc cienizna z czasem
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  7. #17
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Nigdy nie przypuszczałem że będę w takiej sytuacji ale każdy z nas został pewnie kiedyś "uszczęśliwiony" jakimś prezentem niekoniecznie pokrywającym się z jego potrzebami. Cóż więc mam d3100+18-105 nabyte od... DZIŚ
    Do tej pory jechałem na niezawodnym sprzecie jakim jest e510 +double kit. spisywal sie wszedzie a warunki pogodowe jakie wytrzymywal mnie samego zdumiewaly.

    Koniec biadolenia. Pytanie jakie sobie stawiam brzmi: co teraz zrobic?

    a)najłatwiejsze- zostawić oba i cieszyć sie posiadaniem dwoch roznych systemow

    b) sprzedac olka i kupic jasna stalke a'la 35/1.8 do N, wtedy mamy czym sie bawic i w razie czego na jakiegos tripa mamy wygode(zakres 18-105 jest kuszacy)

    c) sprzedac N i kupic... no wlasnie, co kupic?
    oscyluje ze d3100 z tym kitem poszedlby za 1800+(?)
    co za to moge wyciagnac z naszego kochanego systemu, co byscie mi polecili, myslalem o 14-54, myslalem o stalce(nawet bardzo) ale chcialbym uslyszec wasze propozycje bo kilka lat (ze 2-3) nie wiem co w trawie piszczy u olka

    d) sprzedac wszystko wtedy (2500< kwota<3000) zostanie do dyspozycji na cokolwiek: N,C,O,P.



    Proste ze glupie jest sprzedawanie prezentu dlatego chcialbym tego uniknac (opcja b mile widziana, ale chcialbym zebyscie mi pomogli porownac te dwa BODY) ale gdybym sprzedal N to opcja c i d sa sobie rowne.


    Nie zalezy mi na filmach, programach tematycznych etc etc. w tym Nikosiu jest fajny zasieg obiektywu, szumy i ewentualna tania jasna stalka (35/1..
    Nie przekonuje mnie ostro komercyjny charakter aparatu i obsluga roznych ustawien dopiero z menu, czego o e510 nie moge powiedziec, bo jest to aparat tak intuicyjny i ergonomiczny jak zaden inny ktory mialem w rece. (No moze dxxx tez maja fajna obsluge) Czuje sie do niego po prostu przywiazany sentymentalnie, emocjonalnie itd itd




    Bardzo was prosze o pomoc, taki...glos rozsadku

    PS: Powrócił syn marnotrawny :P
    sprzedaj wszystko kup OM-D EM-5
    e-pl3

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Co do 35/1.8 to oczywiscie ze uzywke
    PS:Mysle jeszcze nad 50/1.8 ale baaaardzo mnie jara 50mm na FF (w olku tez sie bawilem 25mm) dlatego chce pojsc potem (jak bede mial kase) w 35 w N

    ---------- Post dodany o 21:48 ---------- Poprzedni post był o 21:44 ----------

    Ojjjjj tak! marzenie moje, jak wygram w totka to om-d em-5 ze zlota trojka 40, bodajze 20 i chyba 12, zakochalem sie !!
    Tylko 5k nie wyciagne na samo body ;p
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  9. #19
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Co do 35/1.8 to oczywiscie ze uzywke
    PS:Mysle jeszcze nad 50/1.8 ale baaaardzo mnie jara 50mm na FF (w olku tez sie bawilem 25mm) dlatego chce pojsc potem (jak bede mial kase) w 35 w N




    ---------- Post dodany o 21:48 ---------- Poprzedni post był o 21:44 ----------

    Ojjjjj tak! marzenie moje, jak wygram w totka to om-d em-5 ze zlota trojka 40, bodajze 20 i chyba 12, zakochalem sie !!
    Tylko 5k nie wyciagne na samo body ;p
    3999pln w fotoit.pl z obiektywem kitowy - z ceną robi się ciekawie
    e-pl3

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Dziękuję ~Moominek za zrozumienie i wszystkim dziękuję za zaangażowanie, chyba wróce na forum bo widzę że jak zawsze miła atmosfera

    PS: Tylko maturka w tym roku więc cienizna z czasem
    Tu jest zawsze miła atmosfera

    PS.
    Coś się zmieniło w systemie edukacji?
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  2. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  3. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.