Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: d3100 a e510

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    d3100 a e510

    Nigdy nie przypuszczałem że będę w takiej sytuacji ale każdy z nas został pewnie kiedyś "uszczęśliwiony" jakimś prezentem niekoniecznie pokrywającym się z jego potrzebami. Cóż więc mam d3100+18-105 nabyte od... DZIŚ
    Do tej pory jechałem na niezawodnym sprzecie jakim jest e510 +double kit. spisywal sie wszedzie a warunki pogodowe jakie wytrzymywal mnie samego zdumiewaly.

    Koniec biadolenia. Pytanie jakie sobie stawiam brzmi: co teraz zrobic?

    a)najłatwiejsze- zostawić oba i cieszyć sie posiadaniem dwoch roznych systemow

    b) sprzedac olka i kupic jasna stalke a'la 35/1.8 do N, wtedy mamy czym sie bawic i w razie czego na jakiegos tripa mamy wygode(zakres 18-105 jest kuszacy)

    c) sprzedac N i kupic... no wlasnie, co kupic?
    oscyluje ze d3100 z tym kitem poszedlby za 1800+(?)
    co za to moge wyciagnac z naszego kochanego systemu, co byscie mi polecili, myslalem o 14-54, myslalem o stalce(nawet bardzo) ale chcialbym uslyszec wasze propozycje bo kilka lat (ze 2-3) nie wiem co w trawie piszczy u olka

    d) sprzedac wszystko wtedy (2500< kwota<3000) zostanie do dyspozycji na cokolwiek: N,C,O,P.



    Proste ze glupie jest sprzedawanie prezentu dlatego chcialbym tego uniknac (opcja b mile widziana, ale chcialbym zebyscie mi pomogli porownac te dwa BODY) ale gdybym sprzedal N to opcja c i d sa sobie rowne.


    Nie zalezy mi na filmach, programach tematycznych etc etc. w tym Nikosiu jest fajny zasieg obiektywu, szumy i ewentualna tania jasna stalka (35/1..
    Nie przekonuje mnie ostro komercyjny charakter aparatu i obsluga roznych ustawien dopiero z menu, czego o e510 nie moge powiedziec, bo jest to aparat tak intuicyjny i ergonomiczny jak zaden inny ktory mialem w rece. (No moze dxxx tez maja fajna obsluge) Czuje sie do niego po prostu przywiazany sentymentalnie, emocjonalnie itd itd




    Bardzo was prosze o pomoc, taki...glos rozsadku








    PS: Powrócił syn marnotrawny :P
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Nigdy nie przypuszczałem że będę w takiej sytuacji ale każdy z nas został pewnie kiedyś "uszczęśliwiony" jakimś prezentem niekoniecznie pokrywającym się z jego potrzebami. Cóż więc mam d3100+18-105 nabyte od... DZIŚ
    Do tej pory jechałem na niezawodnym sprzecie jakim jest e510 +double kit. spisywal sie wszedzie a warunki pogodowe jakie wytrzymywal mnie samego zdumiewaly.

    Koniec biadolenia. ...P
    Pogadaj z TOKIN , ona podobny ruch zrobiła, wróciła z matrycy Panasonic-a do Nikona.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Skoro masz tylko kita, to zostaw sobie N. Albo sprzedaj wszytko i kup mikrusa.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    Nigdy nie przypuszczałem że będę w takiej sytuacji .......

    PS: Powrócił syn marnotrawny :P
    A ja jestem w takiej sytuacji.Mam Olympusa i Nikona.Olek ma dwa obiektywy,Nikon jeden.Nigdy nie wpadlem na to,ze mam dwa systemy.Mam po prostu dwa aparaty roznych firm.Aaa jeszcze mam Konike,ale jej nie uzywam.
    Uzywaj tego,ktory sie w danej sytuacji bardziej przyda.Nie zawracaj se tylka systemami.System to inna para kaloszy.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Ja bym na to popatrzył w takiej kolejności:

    1) Jakie zdjęcia robisz? Z istotnych róznic, to w N tracisz trochę zakresu długiego zooma, zyskujesz duuużo wieksze uzyteczne ISO. Czyli na zamianie tracisz długie tele, ale zyskujesz swobodę w trudniejszych sytuacjach np. w pomieszczeniach. Jak dodasz 35/1,8, to róznica będzie naprawdę duża.

    2) Od kogo prezent? Generalnie okoliczności w jakich stałeś się posiadaczem N. Jeśli z zakładu pracy w uznaniu zasług, to możesz smiało sprzedać

    3) N nowy, czy śmigany? Jeśli nowy, to jednak masz 2 lata spokoju. O niezawodny, ale jednak się starzeje.

    4) Wygoda obsługi, to głównie kwestia przyzwyczajenia, tym bym sie najmniej przejmował.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    A podobno od przybytku głowa nie boli .
    A tak na poważnie, to chyba jakiegos wielkiego parcia na zakupy-sprzedaż nie masz? Pobaw się Nikonem, prześpij się z tym i zastanów, czy nie lepiej zostawic na razie obydwa. Mam podobnie jak ty w tej chwili, Olka i Nikona, z tym, że Nikon sluży mi bardziej jako bufor ochronny dla Olka. Jak syn albo żona chce aparat, to proszę bardzo, Nikon jest do dyspozycji, a od Olka łapki precz .
    Na spokojnie się zastanów, sprzedać i kupić coś pochopnie to nie problem.

    ps. za chwilę bedziesz miał fajna liczbę postów
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #7
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Tak szczerze mówiąc to nie bardzo rozumiem dylemat....
    Masz dwa aparaty, jeśli którykolwiek Ci z jakichkolwiek powodów nie pasuje, to go sprzedaj i ciesz się tym drugim, może nawet dokupując jakiś kolejny obiektyw czy lampę?
    Opinia publiczna nie powinna mieć kompletnie żadnego znaczenia.
    Mam D3100 (18-105 i 35) od ponad 2 lat, kupiłam go świadomie (wcześniej jakieś poważne aparaty N, potem evile O i P, no i d3100 do teraz).
    Przyznam szczerze, że chyba ani razu nie brakowało mi wymyślnych funkcji, które miałam we wcześniejszych zabawkach - serio.
    Na pewno ten aparat w żaden sposób NIE przeszkadza mi robić zdjęć. W wielu sytuacjach jest to nawet łatwiejsze niż fotografowanie maszynką naszpikowaną bajerami. Mnie bajery znudziły się już jakiś czas temu. Dziś, tak naprawdę, podobałby mi się aparat z 3 przyciskami/kółkami - przysłona/czas/iso. A nawet tylko przysłona i ISO - w praktyce tego używam w 99% zdjęć - może dlatego nie biadolę nad d3100.
    Bracketingi, podglądy GO, panoramy, wykrywacze twarzy i tym podobne zupełnie mi niepotrzebne. Ktoś inny będzie miał inne priorytety.

    Nie wiem jaki obrazek daje jpg z e510, mogę jedynie odnieść się do EPL1 i GF1 oraz EPL3 - ja wolę obrazek z nikona.

    PS fret dobrze mówi - N jest nowy (zakładam, że skoro prezent to nówka), ma 24 miesiące gwarancji (i serwis do doopy)

    PPS - cokolwiek Ci tu doradzą i tak zrobisz to, co Ci serce/emocje/sentyment własny podyktuje



  8. #8
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    N - ma gwarancje, O - nie ma
    Jesli myslisz o 35 1.8 to raczej wyboru co sprzedac nie ma.
    I zerknij na to, zobacz te dwa aparaty w kontekscie tego co matryca generuje:

    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...nd2%29/Olympus


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Sprzedaj oba i kup Nikona D5100 z 18-105. Najbardziej opłacalny zakup na rynku.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: d3100 a e510

    Powiem więcej - sprzedaj oba, dorzuć trochę i kup D5100+18-105+35/1.8.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  2. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  3. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.