Strona 105 z 107 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.050 z 1067

Wątek: M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2,8 PRO

  1. #1041
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Trzeba mu przyznać, jest ostry... Poniżej zdjęcia i cropy 1:1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RC190099.jpg
Wyświetleń:	995
Rozmiar:	283,9 KB
ID:	163954
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	970
Rozmiar:	142,4 KB
ID:	163953
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RC190134.jpg
Wyświetleń:	991
Rozmiar:	253,9 KB
ID:	163952
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #1042
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Prośba do posiadaczy, jakie są Wasze doświadczenia z MC14?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #1043
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2003
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    43
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Od kilku dni używam MC14 razem z tytułowym szkłem i nie narzekam. AF działa szybko i nie zauważyłem jego spowolnienia. Jest trochę ciemniej jednak 210 mm na końcu to już nawet do niektórych ptaszorów wystarczy. Brak czasu, krótkie dni i późne powroty do domu nie pozwoliły mi jeszcze na jakieś konkretne testy w terenie. Nie wiem czy ten konwerter jest wart 1,5 tysiąca i czy aż tak się różni od odpowiednika w 4/3, który jest sporo tańszy. Ja swój do M. 4/3 kupiłem taniej.
    "Po co mi rozum, skoro mam dresik"

  4. #1044
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Prośba do posiadaczy, jakie są Wasze doświadczenia z MC14?
    Wszystkie swoje ptaszory robię zestawem 40-150 plus MC14. Jeśli chodzi o zsiadki (czatownie) to szkło idealne. Np robiąc bieliki trzeba czasami troche zjechać bo się w kadrze nie mieszczą podobnie z walkami myszolowów gdzie trzeba uważac aby nie poobcinać im skrzydełek. Troche brakuje ogniskowej do małych ptaów i focenia z podchodu.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej56 ; 28.01.16 o 15:17
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  5. #1045
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Jak to szkło sprawuje się małymi body? Chodzi mi o kwestię ergonomii?
    Sony FF , Minolta , Olek i analogi...

  6. #1046
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robertos102 Zobacz posta
    Jak to szkło sprawuje się małymi body? Chodzi mi o kwestię ergonomii?
    Ja posluguję sie EM-1 z gripem. Jeśli chodzi o ergonomię to taki zestaw jest bardzo poręczny. Nie ma klopotu nawet z uytkowaniem tego zestawu z ręki. a jesli chodzi o statyw to perfekt. To nie jest aż taki duży obiektyw aby psuł ergonomię uzytkowania zestawu.
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  7. #1047
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robertos102 Zobacz posta
    Jak to szkło sprawuje się małymi body? Chodzi mi o kwestię ergonomii?
    A małe to które według Ciebie? Bo w sumie w porównaniu do np. takiego Sony A900 to E-M1 też jest mały
    Zapraszam do albumu i galerii

  8. #1048
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #1049
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    O M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 (dobrze i źle)
    Od dawna mam telezoom Panasonika Elmarit 100-300 mm. Niezłe szkło z ważną dla mnie stabilizacją optyczną podczas fotografowania lecących ptaków (od czasu do czasu), ale po wcześniejszych doświadczeniach z obiektywami Zuiko 50 mm macro i M.Zuiko 60 mm macro popadłem w nieuleczalną chorobę na szkła Olympusa. Kolejne już to M.Zuiko 40-150 mm ze światłem 2.8. Zdziwiłem się, kiedy w moich domowych testach przebił ostrością, mikrokontrastem i ogólną jakością obrazu stałoogniskową 60-kę. Wbrew niektórym opiniom nie narzekam na jakość obrazy przy najdłuższej ogniskowej. Telekonwerter TC=14 nieco tylko, choć zauważalnie, pogarsza jakość obrazu. Brawa dla Olympusa za konstrukcję i jakość optyczną. Nie ma co się rozpisywać, bo jest to powszechnie znane.

    Ale czy M.Zuiko 40-150 mm nie ma wad? Oczywiście, że ma; źle rozmywa dalsze plany, co daje bardzo niesympatyczny bokeh (to znamy z innych ocen). Bardzo brakuje mi możliwości przełączania zakresów odległości, zwłaszcza, że ostrzy od 70 cm (odległość robocza od czoła obiektywu ok. 50 cm) i może udawać szkło macro. Utrudnia to fotografowanie bardzo bliskich tematów, bo obiektyw błądzi po dalszych elementach sceny. Ostrzenie zwierząt na kilka-kilkadziesiąt metrów nie sprawia problemu. Jeżeli już zestaw złapie ostrość ładnie trzyma ją po włączeniu AFC w korpusie GH3 podczas filmowania. M.Zuiko 40-150 mm zaskoczył mnie w czasie fotografowania i filmowania żurawi podczas gęstej śnieżycy. Doskonale trzymał np. w strefie ostrości żurawia znikającego już w śnieżnej zasłonie. Wyniki pierwszych sesji (głównie z czatowni) z wykorzystaniem M-Zuiko 40-150 mm f/2,8 + TC-14 do obejrzenia w nowościach (albumy) na stronie naturephotocloseup.eu.
    A teraz stopka do mocowania na płytce głowicy statywowej. Co skłoniło konstruktorów, żeby przy ciężkim (bardzo ciężkim jak na m4/3) obiektywie zrobić tak małą stopkę? Zależnie od wielkości i masy zestawu oraz warunków fotografowania używam statywów oraz monopodu z wyborem głowic kulowych tego samego producenta, ale o różnej wielkości kul i płytek mocujących. Niestety malutka, wąska stopka obiektywu nie pokrywa dostatecznie podkładek gumowych na żadnej płytce i ciągle się luzuje. Od czasu do czasu, zwłaszcza w terenie, trzeba zdjąć zestaw ze statywu i dokręcić mocniej płytkę. Najgorzej, kiedy długo idzie się z zestawem na statywie opartym na ramieniu. Nigdy nie luzowała mi się Sigma 150 mm macro, która ma zbliżoną wielkość i masę, ale znacznie większą stopkę. Wielkość stopki nie powinna narzucać ograniczeń co do płytek mocujących. Nie będę kupował nowej głowicy z małą płytką. Rozwiązaniem okazało się wykonanie nowej płytki z gniazdem dopasowanym do stopki obiektywu. To tak, gdyby ktoś miał podobny problem.

    Pozdrawiam,
    Aleksander Chmiel

  10. #1050
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta
    źle rozmywa dalsze plany, co daje bardzo niesympatyczny bokeh (to znamy z innych ocen)
    Tak z ciekawości - czy ktoś kiedyś pokazał owe brzydkie, cokolwiek to znaczy, rozmycie tła na jakiś zdjęciach porównawczych?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6
    By grizz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 7.06.15, 17:22
  2. M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:57
  3. OLYMPUS M. ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:40
  4. Zuiko Digital 150mm f 2 + PEN E-P1
    By darek_olymp in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26.06.11, 20:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.