Strona 78 z 97 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 962

Wątek: M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO

  1. #771
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    ale ze mnie gapa, wróciłem wczoraj dość póżno i z tego stresa że nie działa nie zauważyłem że pierścień mi się przestawił, na ogół go nie używam, bo mam do tego zaprogramowany przycisk, dzięki za przypomnienie

  2. #772

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Jestem na świeżo po powrocie z Malty gdzie upewnilem się już w kolejnym systemie, że stałki są wyłącznie do stworzone do konkretnych, specjalistycznych zadań...a ich przepinanie w podróżach jest dla mnie nie do przełknięcia- tracę dobre kadry i dobry humor Zoomowanie nogami jest często niemożliwe poprzez różnego rodzaju blokady środowiskowe.

    Obecnie mam tylko stałki:
    - Samyanga 7,5
    - Panasa 20 1.7
    - Olka 45 1.8
    I do tego M10 I.
    Fishka na 200% zostaje bo często używam, daje ogromny fun, przydaje się do ultra szerokości czy też odjechanych kadrów.
    Natomiast 20 i 45 chciałbym sprzedać, dołożyć i zastąpić zoomem...dodatkowo uzupelnie sobie tym wymarzone ogniskowe 12mm i 17mm.
    Oczywiście wizja zmiany wielkości noszonego szkła nie do końca mi odpowiada ale cóż...takie życie Stałki też trzeba że sobą stale nosić a przecież też nie są bez wagi

    I tutaj pytanie do Was- czy są wśród Was użytkownicy, którzy postąpili podobnie i są zadowoleni/niezadowoleni z wymiany na zooma? Czy całkowicie "żyjecie" z zoomem bez jasnych stalek?
    Chciałbym dowiedzieć się o Waszych doświadczeniach.
    O ile w przypadku zastąpienia Panasa 20 nie ma u mnie żadnych "ale"(nie jest to dla mnie uniwersalna ogniskowa- brakuje zawsze szerokości) o tyle nie wiem czy będzie mocno odczuwalna różnica in minus przy portretach w kontekście porównania z 45-ka. 1.8 vs 2.8 to nie jest ogromna różnica a jeżeli trzeba będzie niwelować straty w czasie naświetlania to w końcu zacznę korzystać z Iso 400-800

    Dodam, że do pomieszczeń mam też lampę Nissina i40 więc słabego światła w środku aż nadto się nie boję.
    Gripa w razie czego do M10 też posiadam.
    Ostatnio edytowane przez redrum1906 ; 6.09.16 o 08:32

  3. #773
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    I tutaj pytanie do Was- czy są wśród Was użytkownicy, którzy postąpili podobnie i są zadowoleni/niezadowoleni z wymiany na zooma? Czy całkowicie "żyjecie" z zoomem bez jasnych stalek?
    Chciałbym dowiedzieć się o Waszych doświadczeniach.
    U mnie 12-40 całkowicie wyparł z użytkowania 17mm 1.8 i 45mm 1.8.

    Jedyny "problem" tego szkła to jego wielkość. Jednak w podróży, czy na wycieczce w górach uniwersalność zooma była dużą przewagą.

    Jakość obrazka zupełnie ok. Różnica do stałek nie była duża.
    Zapraszam do albumu i galerii

  4. #774
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytowanie działa dziś nadzwyczajnie....
    "I tutaj pytanie do Was- czy są wśród Was użytkownicy, którzy postąpili podobnie i są zadowoleni/niezadowoleni z wymiany na zooma? Czy całkowicie "żyjecie" z zoomem bez jasnych stalek?"


    Miałem i mam stałki i niektórych z nich nie zamierzam się pozbywać, chyba, że z całym systemem.
    I nie bardzo widzę zooma ktory mógłby mi zastąpić 15/1,7, moje ulubione na dzisiaj szkiełko w m43.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 6.09.16 o 08:46
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #775

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Ja sprzedałem swoje klamoty i kupiłem 12-40. Jestem mega zadowolony, przydaje się w różnych sytuacjach, ale niestety jest duży i ciężki jak na m43. Dodatkowo mam 20 i 45. Doceniam kompaktowosc i najczęściej używam 20. Jednak, jak jadę na kajaki czy w gory, to 12-40 załatwia mi sprawę. Podsumowując... zbieraj na 12-40, ale 20 sobie zostaw

  6. #776

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Miałem i mam stałki i niektórych z nich nie zamierzam się pozbywać, chyba, że z całym systemem.
    I nie bardzo widzę zooma ktory mógłby mi zastąpić 15/1,7, moje ulubione na dzisiaj szkiełko w m43.
    Ale pytanie czy masz u uzywasz również zooma czy tylko stałki?
    O 15 1.7 myślałem mocno jako o alternatywnym rozwiązaniu- zamieniam 20mm na 15mm zyskując dużo na szerokości(17 chyba dalej byłaby dla nie zbyt wąska).
    Jednak 15-ka w dalszym ciągu jest stałką i tracę chęć/możliwość na robienie portretów w podróży czy przy krajobrazowym ujęciu muszę zmieniać szkło.
    Gdybym podróżował sam- nie ma problemu. Ale tak nie jest

    Ja sprzedałem swoje klamoty i kupiłem 12-40. Jestem mega zadowolony, przydaje się w różnych sytuacjach, ale niestety jest duży i ciężki jak na m43. Dodatkowo mam 20 i 45. Doceniam kompaktowosc i najczęściej używam 20. Jednak, jak jadę na kajaki czy w gory, to 12-40 załatwia mi sprawę. Podsumowując... zbieraj na 12-40, ale 20 sobie zostaw

    20-ka będzie sprzedana tak czy inaczej...już kilka razy próbowałem się przekonać do tego szkła. Ogólnie rzecz biorąc, może poza średnio szybkim AF jest świetne. Niestety ogniskowa zupełnie mi nie leży- ani dobra do krajobrazów, w mieście również bardzo często za wąska(szczególnie w miastach z gęstą zabudową), do detali i portretów jednak trochę często przy szeroka

  7. #777
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Moje zdanie znasz (przeczytaj priv).

  8. #778
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ja akurat uciekłem od 12-40 na rzecz stałek i do tej pory nie żałuje, jakoś obrazek z 12-40 mnie nie przekonał natomiast najcześciej używane przeze mnie jest aktualnie 25mm Olka, do kompletu podpinam 12 jak potrzebuję szerokości, a krótkie tele w postaci 45 i 75 jest używane bardzo sporadycznie, dlatego myślę aby dwa ostatnie zamienić na jakiegoś tele zooma, bo jednak przy dłuższych ogniskowych prawie zawsze brakuje mi możliwości szybkiej zmiany bądź większego przybliżenia.

    Możesz jeszcze chwile poczekać i sprawdzić jak wypadnie nowe 12-100 F/4 Olka którego zdjęcia dziś wyciekły

    http://www.43rumors.com/ft5-leaked-f...lympus-lenses/

  9. #779
    | OlyJedi Awatar inkoguto
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    416
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Mam i uwielbiam 2,8/12-40. To moje podstawowe szkło. 1.8/45 czasem wyjmę, ale to są wręcz gościnne występy - choć obiektyw zacny wielce, 1,4/25 jest super, ale staram się używać go świadomie i nie zawsze jest to to szkło które jest potrzebne. Natomiast na wyjazdy i wakacje zawsze 12-40 to jest wspaniały obiektyw, i choć faktycznie jest duży jak na m43 to jednak jego uniwersalność w pełni rekompensuje gabaryty. Chyba jednak jestem zwolennikiem zooma, bo to dla takiego wycieczkowego pstrykacza jak ja chyba jednak lepsze rozwiązanie.

    Moim zdaniem must have, choć teraz wstrzymałbym się z decyzją do czasu aż wyjdzie 4/12-100, bo choć światło gorsze to jednak zakres świetny. Wszystko zależy od potrzeb.
    Acha i co złego to nie ja...
    ----
    moje zdjęcia

  10. #780

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Możesz jeszcze chwile poczekać i sprawdzić jak wypadnie nowe 12-100 F/4 Olka którego zdjęcia dziś wyciekły
    Super zakres i światło!
    Ale chcę wydać max 3000.
    POLSKICH ZŁOTYCH

    jakoś obrazek z 12-40 mnie nie przekonał natomiast najcześciej używane przeze mnie jest aktualnie 25mm Olka, do kompletu podpinam 12 jak potrzebuję szerokości, a krótkie tele w postaci 45 i 75
    Dzięki za opinię. Dla mnie niestety największą wadą jest przepinanie. Dlaczego? Trzy powody za tym żeby nie przepinać(nawet kosztem niewielkiej utraty jakości):
    1. Tracę kadry bo gdy chcę coś fajnego uchwycić to często jest na to za późno.
    2. Zmiana jest strasznie niewygodna. Wyciąganie szkieł z torby, przepinanie, dekielki. Wszystko zależy od fotografowanego środowiska ale np. przy gęstej zabudowie Malty- dostawałem w głębi duszy szału. Zmieniłem na 45- przydałaby sie 12. Focę szerokim- przydałby się 45. I tak w kółko. Dwóch aparatów nie chcę nosić bo to również średnio wygodne i jednak ciężkie.
    3. Podróżuję z dziewczyną, która aparatu nie nosi, rozumie jednak w pełni moją pasją a ja potrafię zrozumieć czasem jej negatywne nastawienie gdy staję i "przepinam".

    Poza tym...klasycznie- to nadal nie jest jeszcze ten moment żeby to sprzęt mnie ograniczał.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.