Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Kupowanie na e-bay z Honkongu

  1. #31
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Kupowanie na e-bay z Honkongu

    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    OK, kwestia opłat to jedno, ale jak wyglądają takie zakupy ze Wschodu pod kątem oryginalności produktu? Nie mam żadnego doświadczenia w kupowaniu w tamtych stronach, ale czyta się często, że produkty takie wykazują spore podobieństwo do oryginałów, którymi nie zawsze muszą okazać się w rzeczywistości.
    Z rzeczy fotograficznych.
    Pierścienie kenko, wyglądają jak pierścienie kenko, czyli jak przyzwoicie wykonane chińczyki.
    Stare obiektywy zeiss made in Japan wyglądają jak dobrze utrzymane obiektywy zeiss. Polskie komisy foto mogły by się wiele nauczyć, jak wizualnie i technicznie serwisować obiektywy przed sprzedażą.

    Z rzeczy niefotograficznych
    Chińskie lampy rowerowe wyglądają jak chińskie lampy rowerowe sprzedawane na allegro (tylko znacznie tańsze).
    Laptopy sprzedawane tylko na rynek azjatycki są dokładnie tym co się kupuje.

    Jednym słowem na razie się nie nadziałem. Tyle, że nie wybieram aukcji tylko pod kątem ceny, ale również historii sprzedającego.

  2. #32
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Kupowanie na e-bay z Honkongu

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Ja się o nic nie prosiłem. Sami tak wysyłają. Swoją drogą, w wypadku niedostarczenia przesyłki mogę się ubiegać o zwrot z ebaya.
    A co do wielkości paczki. Niektóre przedmioty małych rozmiarów są bardzo cenne, więc postępowanie UC jest nielogiczne.
    Jest logiczne - nie mają czasu i mocy przerobowych, to wybrali jakiś klucz dający im dobre przełożenie na rezultaty.

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria

    Odp: Kupowanie na e-bay z Honkongu

    Dzięki Banc, być może są to znośne rzeczy, zresztą wokół nas prawie same produkty wschodnie z tamtych stron, wiec czasami nie ma różnicy, no może poza ceną
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  4. #34
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Kupowanie na e-bay z Honkongu

    Moje doswiadczenia są takie, że wszystkio co wygląda na elektronikę może zostać oclone podobnie jak wieksze gabarytowo paczki paczki - podobne przesyłki sa weryfikowane i kupujacy musi dostarczyć czesto dowód zakupu. Takie są chyba ogólnoeuropejskie wytyczne.
    Nigdy natomiast nie miałem problemów z pierścieniami, filtrami, foliami, mazakami, gruchami z Chin i HK.
    Używane obiektywy kupowałem natomiast poprzez Ebay w jednym sklepie w Japonii i poza przesyłką niczego nie zapłaciłem a szkła były jak nowe.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #35
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Kupowanie na e-bay z Honkongu

    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    Dzięki Banc, być może są to znośne rzeczy, zresztą wokół nas prawie same produkty wschodnie z tamtych stron, wiec czasami nie ma różnicy, no może poza ceną
    Są różne, warto poguglać przed zakupem. Np. za 20$ kupiłem 2 akumulatorki do 5DII lepsze od oryginałów. Oryginał pada w okolicy 1000 zdjęć, zamienniki z HK przekraczają 1300, w środku siedzą ogniwa Sanyo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.