Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

  1. #1
    | OlyJedi Awatar agajan3
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    93
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Zaczynam się zastanawiać...
    Marzyłam o aparacie z wymienną optyką, kupiłam mojego E-PL3 niespełna dwa lata temu, ciesząc się że w końcu będę mogła fotografować "naprawdę"
    Jednak życie płata figle i okazuje się że zupełnie nie mogę znaleźć na to czasu, ani pieniędzy przyznam. Nie rozgryzłam jeszcze mojego aparatu do końca mimo tak długiego upływu czasu. Wiecie - rodzina, dzieci, dom, obowiązki - mimo szczerych chęci nie mam kiedy... na fajne szkiełka mnie nie stać, kitowy obiektyw nie wystarcza w pełni.
    Na forum też zaglądam z doskoku. Wiem, że część z Was pewnie nie rozumie o czym piszę, ale naprawdę jestem w takiej sytuacji głównie z pewnego powodu, ale o tym nie będę tu Wam pisać.
    Doradźcie mi prosze czy to ma sens... ? Z tego co czytam ten zaawansowany kompakt jest całkiem niezły.
    Aparat jest w mom życiu odkąd skonczyłam 10 lat nie wyobrazam sobie jak można nie mieć aparatu Zdjęć robię bardzo dużo ale to są zdjęcia codzienne... nic ponad to, nic artystycznego niestety.
    Mniejszy aparat z jakimś zoomem chyba lepiej spełniłby swoją funkcję w moim przypadku ?
    Pomożecie zdecydować ?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Mam E-P3 i XZ-1, więc coś tam mogę powiedzieć... wg mnie warto dokonać takiej zamiany, ale raczej na XZ-2. Kupujesz dobry kompakt i... robisz zdjęcia. Nie myślisz już o nowym obiektywie, którym zrobisz "lepsze" ujęcia...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Kilka dni temu pojawił się wątek użytkownika stojącego przed wyborem E-PL1 a XZ-1. Tam pojawiło się sporo argumentów za obiema opcjami, może zajrzyj i poczytaj, już chyba 3 strony się nazbierały. Ja osobiście doradzałabym w Twojej sytuacji zaawansowany kompakt, chyba przyniesie Ci więcej frajdy
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Link do wspomnianego przez realnasty wątku: https://forum.olympusclub.pl/threads...-E-pl1-vs.-XZ1.

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Cytat Zamieszczone przez agajan3 Zobacz posta
    Zaczynam się zastanawiać...
    Marzyłam o aparacie z wymienną optyką, kupiłam mojego E-PL3 niespełna dwa lata temu, ciesząc się że w końcu będę mogła fotografować "naprawdę"
    ...
    Pomożecie zdecydować ?
    XZ-2 powinien zaspokoić opisywane przez Ciebie potrzeby, w karajobrazie, architekturze, dalekich i obfitych w szczegóły planach pozostawi niedosyt. ma lepszą matrycę niż XZ-1, chociaż XZ-1 zdarza mi sie nadal z sukcesem fotografować.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Cytat Zamieszczone przez agajan3 Zobacz posta
    Pomożecie zdecydować ?
    Na początku zaznaczę ci, że nie czytałem innych wypowiedzi w tym wątku.
    OK, dwie rady dla ciebie.

    1. Dobry aparat w komórce - zawsze przy tobie, coraz częściej są to konstrukcje pozwalające wydrukować ładną pocztówkę czy nakręcić miłe rodzinne chwile.
    2. Ja, po tym jak Janko mi objawił, że w EPM2 jest funkcja ustawiania jasności cieni i świateł, nie będę rekomendował znajomym kompaktu, który nie ma tej fukcji.
    Moim zdaniem, po E-M5 to już obowiązkowa funkcja w każdym nowym aparacie.

    Tu masz krótki filmik z E-M5 przedstawiający działanie tej funkcji
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar agajan3
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    93
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Mam E-P3 i XZ-1, więc coś tam mogę powiedzieć... wg mnie warto dokonać takiej zamiany, ale raczej na XZ-2. Kupujesz dobry kompakt i... robisz zdjęcia. Nie myślisz już o nowym obiektywie, którym zrobisz "lepsze" ujęcia...
    cenna wypowiedź...

    ---------- Post dodany o 09:48 ---------- Poprzedni post był o 09:47 ----------

    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Kilka dni temu pojawił się wątek użytkownika stojącego przed wyborem E-PL1 a XZ-1. Tam pojawiło się sporo argumentów za obiema opcjami, może zajrzyj i poczytaj, już chyba 3 strony się nazbierały. Ja osobiście doradzałabym w Twojej sytuacji zaawansowany kompakt, chyba przyniesie Ci więcej frajdy
    chyba tak, tylko trochę żal..

    ---------- Post dodany o 09:52 ---------- Poprzedni post był o 09:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    XZ-2 powinien zaspokoić opisywane przez Ciebie potrzeby, w karajobrazie, architekturze, dalekich i obfitych w szczegóły planach pozostawi niedosyt. ma lepszą matrycę niż XZ-1, chociaż XZ-1 zdarza mi sie nadal z sukcesem fotografować.
    dzięki apz

    ---------- Post dodany o 09:58 ---------- Poprzedni post był o 09:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Na początku zaznaczę ci, że nie czytałem innych wypowiedzi w tym wątku.
    OK, dwie rady dla ciebie.

    1. Dobry aparat w komórce - zawsze przy tobie, coraz częściej są to konstrukcje pozwalające wydrukować ładną pocztówkę czy nakręcić miłe rodzinne chwile.
    2. Ja, po tym jak Janko mi objawił, że w EPM2 jest funkcja ustawiania jasności cieni i świateł, nie będę rekomendował znajomym kompaktu, który nie ma tej fukcji.
    Moim zdaniem, po E-M5 to już obowiązkowa funkcja w każdym nowym aparacie.
    dziękuję,
    u mnie jest tak że nie mam komórki z dobrym aparatem.
    funkcja o której piszesz, faktycznie fajna sprawa, co pokazuje filmik, ale... nie wiem czy bym z nej korzystała, bo z praktyki juz wiem że zdjęcia i tak robię na "auto"... niestety.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Zmieniaj na kompakta (byle porządnego), nie ma się nad czym zastanawiać.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi Awatar marek7001
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    905
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Za radą wszystkich, jeśli możesz rób wymianę na kompakt. XZ-2 w Twoim przypadku, będzie bardzo dobrym wyborem.
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7, Huawei P30 Pro jest ​Huawei Mate 50 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795




  10. #10
    | OlyJedi Awatar agajan3
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    93
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Zamiana PENa na XZ... doradźcie proszę

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zmieniaj na kompakta (byle porządnego), nie ma się nad czym zastanawiać.
    dzieki wielkie za opinię

    ---------- Post dodany o 10:22 ---------- Poprzedni post był o 10:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez marek7001 Zobacz posta
    Za radą wszystkich, jeśli możesz rób wymianę na kompakt. XZ-2 w Twoim przypadku, będzie bardzo dobrym wyborem.
    a jeszcze zapytam - czy będe musiała dołożyć przy takiej wymianie jeśli chciałabym xz-2 ?
    biorąc pod uwagę, że zbliża się xz-3 to będzie trochę taniej ?

Podobne wątki

  1. doradźcie dużą torbę na 2 lustra
    By lessie in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 7.08.08, 13:32
  2. Jaki aparat wybrać? Doradźcie ;)
    By anora in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13.06.08, 18:15
  3. doradzcie w zakupie - FE 350WIDE- MJU 840
    By crossmen in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.04.08, 21:42
  4. e-300 zamiana ? na e-1
    By sqidrafal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17.10.06, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.