Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: RC-MANIA czyli duże dzieci tkwią w nas:) wątek zbiorowy...

| OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    136
    Moja galeria
    Zima to najgorszy okres kiedy można sprawić sobie jakkolwiek model ale na moment można się wyrwać. Ta górka ma z 20 do 30 cm, a ten smród przy równiejszej powierzchni i większej hopce potrafi na kilka metrów w górę latać

Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

| OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    136
    Moja galeria
    Poniżej kolejny członek rodziny - HPI Jumpshot ST. Ten akurat ma napęd na tył, całkiem fajna jazda i bardzo inna od 4x4. Czekam teraz do niego na bezszczotkę z reglem bo oryginalnie ma szczotkę. Zaczyna mnie grzać powoli - ale co jak co to miłośnicy "słoików" chyba potrafią to akurat zrozumieć. Obiecałem sobie, że nic więcej...., oprócz nowego Savaga XL Fluxa, ale ten będzie miał premierę na końcu lutego - to jest ogromne bydlę, skala 1/8, jakieś 59x43x25 i prawie 7 kg wagi i 100 km/h . Generalnie te "zabawki" potrafiłyby zabić (niektórzy za nazwanie modeli zabawkami potrafią zabić jak w foto za aberracje, sracje i inne duperele ), widziałem sporo filmów na YT jak ktoś tym zarobił, wyobraźcie sobie dostać czymś co waży 3 kg i jedzie grubo ponad 100 km/h. Sam kilka razy zarobiłem czymś takim po butach jak już jechało może z 20 km/h i czuć to mocno.

Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	367,1 KB
ID:	208180  
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 4.02.19 o 02:12
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

| OlyJedi Awatar Lilen
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria
    Podobno u faceta ilość nałogów musi być stała. Wyleczyłeś się z fotografii ale zachorowałeś na samochodziiki RC?

| OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    136
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Podobno u faceta ilość nałogów musi być stała. Wyleczyłeś się z fotografii ale zachorowałeś na samochodziiki RC?
    Coś w tym jest co napisałeś, chociaż u mnie jest trochę inaczej. Od dzieciństwa czyli od lat 70'tych miałem zaje.....biste zabawki. Serio, ale moi rodzice wychodzili w pewien sposób z siebie abym miał takie wypasione . Wyciągnąłem coś z piwnicy u rodziców i jak zrobię zdjęcie to Wam pokarzę, i zrozumiecie czemu byłem KING okolicy w 83 roku . Od dzieciaka lubię sterowane zabawki i tak mi zostało. Generalnie to samo jest z foto, bo mój tata uwielbiał robić zdjęcia od trzeciego czy czwartego roku życia uwielbiałem przesiadywać z nim w ciemni. Wspomnę tylko tyle, że fot z dzieciństwa mam więcej niż niektórzy teraz komórek . Co do obecnych RC, to spalinowego Savaga mam już od 10 lat, tylko w pewnym momencie nawaliła mu drobna rzecz, potem była przeprowadzka, dzieci i siedział z tym błotem z który skończył po ostatniej jeździe, aż do zeszłego miesiąca Zabawne, że teraz wymieniłem mu tą część, którą zakupiłem wiele lat temu zaraz po awarii . W Łodzi co miesiąc odbywają się w jeden weekend zawody w wyścigach na wykładzinie w "Zatoce Sportu" Politechniki Łódzkiej. Mój brat zaczął na nie chodzić i ja też zamierzam, ale od marca bo teraz w lutym akurat wyjeżdżam kiedy się odbywają. Może wezmę ze sobą aparat to strzele kilka fot, chociaż nie wiem czy będe miał na to czas bo zamierzam wystartować dwoma modelami . Kolejna sprawa to możecie w to nie uwierzyć ale takie hobby RC potrafi być równie kosztowne co foto jak nie bardziej. Sam samochód w skali 1:10 to najniższy koszt pierwszego lepszego chińczyka wychodzi 500/600 zł, a jak chcesz już lepszej firmy, to zaczyna się od 800 za elektryki na silniku szczotkowym, ale kto by tam chciał jeździć na szczotkowym. No i bum...., zaraz wymieniasz silnik, a to koszt najmniej 60 zł za chińczyka (mogą być) ale jak się uprzesz to i kilka stów poleci, potem regiel, to też koszt podobnie jak z silnikiem, potem chciałbyś mieć lepsze serwo, amortyzatory. Inni chcieliby sobie upiększyć elementami aluminiowymi (ja akurat nie jestem tego wyznawcą bo dobre plastiki są o wiele lepsze przy uderzeniach niż aluminium) . A potem....., a potem to studnia bez dna jak w to wpadniesz . Właśnie przed chwilą kupiłem sobie dwa żyroskopy - to taka odmiana kontroli trakcji z prawdziwych samochodów (jak przyjdzie i założę to nakręcę filmik i pokażę na czym to polega). Aby jeden mieć szybciej to kupiłem w Polsce za 95 zł, a drugi taki sam w Chinach za 60 zł (ładna przebita).

A tutaj nocna kosiarka - koniecznie trzeba z dźwiękiem oglądać

| OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    136
    Moja galeria
    Mała pierdoła a cieszy . Żyroskop do samochodu czyli swojego rodzaju kontrola trakcji. Kiedy koło kierownicy pozostaje w jednej pozycji a samochód zaczyna samoczynnie schodzić z obranego kursu (typu uślizg dupska) on stara się go na niego ponownie naprowadzić

A tak to działa po zainstalowaniu

Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	581,9 KB
ID:	208295