Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Fotki przy świetle ciągłym

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie mam tu praktycznego doświadczenia ale do zalet, właściwie wad światła ciągłego szczególnie z tego linku: http://www.ebay.com/itm/2275W-Digita...item564da0e6dc zaliczyłbym ten pobór mocy ponad 2KW. Już nie chodzi nawet o zużycie prądu ale podejrzewam, ze połowa tej mocy wydzielana jest w postaci ciepła. Przy niezbyt dużym pomieszczeniu może to być nieco uciążliwe.
    Tam są żarówki energooszczędne, faktyczny pobór mocy masz na poziomie 500W.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Tam są żarówki energooszczędne, faktyczny pobór mocy masz na poziomie 500W.
    Sugerowałem się nagłówkami w pierwszym linku 875W w drugim 2275W. Faktycznie to jednak chyba byłoby zbyt dużo
    To zdaje się jest moc światła emitowanego, a nie pobierana. Także mój błąd, przyznaję.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26.08.13 o 20:50
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Cytat Zamieszczone przez eFiX Zobacz posta
    to chyba nigdy nie stales przed ringiem z 12 zarówek 40w...

    Do wszystkiego co się nie rusza wolę świetlówki.

    podaj jeden powód? rozumiem ze pociete spektrum barwne nie jest dla ciebie problemem?

    Pomijam już, że np mnie światło świetlówek niesłychanie drażni...
    Niecałkowite widmo świetlówek foto nie ma w praktyce żadnego znaczenia.
    Ilość ciepła emitowana nawet przez kilka sztuk jest niewielka (włączoną świetlówkę można trzymać gołą ręką bez ryzyka poparzenia)
    Największym problemem jest brak regulacji i stosunkowo długie czasy naświetlania (w okolicy 1/5-1s dla wysokich wartości przysłon jak f/16-f/32) co mocno utrudnia zastosowanie ich do fotografii ludzi pomijając natężenie światła.
    A powód dla jakiego wolę świetlówki już podałem. W ciągu 3 godzin wykonuję 300 zdjęć. Po tylu mocnych błyskach prosto w gały nie wiedziałbym z której strony patrzy się w aparat.
    bezbagnetowiec z mianowania

  4. #14
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Softboxy z linku podanego przeze mnie maja 5 wylacznikow - tyle ile zarowek. Jesli komus potrzebna dokladniejsza, niz 20%, regulacja sily swiatla, to nic mu nie pomoze, bo chyba lampy maja najmniejszy skok mocy 1/3EV....
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Softboxy z linku podanego przeze mnie maja 5 wylacznikow - tyle ile zarowek. Jesli komus potrzebna dokladniejsza, niz 20%, regulacja sily swiatla, to nic mu nie pomoze, bo chyba lampy maja najmniejszy skok mocy 1/3EV....
    Zupełnie nie o to chodzi. W lampce możesz ustawić 1/64 lub nawet 1/128 mocy, tu możesz ograniczyć tylko do 1/5. Z najmniejszym skokiem bywa różnie. Tanie YN 460 ma co 1/7EV. Poza tym regulacja ilością żarówek ma jeszcze jedną wadę. Włączenie drugiej daje skok o 1EV, a włączenie piątej jest prawie niezauważalne.

    ---------- Post dodany o 07:54 ---------- Poprzedni post był o 07:33 ----------

    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    ...
    A powód dla jakiego wolę świetlówki już podałem. W ciągu 3 godzin wykonuję 300 zdjęć. Po tylu mocnych błyskach prosto w gały nie wiedziałbym z której strony patrzy się w aparat.
    Problem znika przy fotografowaniu lustrem. Nie widać błysku przez wizjer. Poza tym softbox błyska delikatniej niż goła lampa, modelki nie ślepną po sesjach.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Hom_er
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    169
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    A może warto spróbować poszukać w okolicy studia, w którym mają coś przynajmniej podobnego do tego co chcesz kupić - odżałować te pare dyszek - i popróbować przez godzinkę?
    To z pewnością wiele wątpliwości wyjaśni

    Polecam
    Fiu fiu

  7. #17
    | OlyJedi Awatar eFiX
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    438
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Skoro twierdzisz, ze pocięte pasmo nie ma znaczenia, to Twoja sprawa . Mi jakos nigdy klienci nawet po 6-8 godzinach zdjeciowych (pare stylizacji ciuchowych, pare makeupów) nie slepli. A ja błysku robiąc aparatem i tak nie widzę, no ale ja pewnie jakis inny jestem, bo jak błyska to lustro jest podniesione.

    Polecam natomiast wybrać się do miejsca porządnie oswietlonego swietlówkami, np garderoby w sklepach odzieżowych, i popatrzec sobie dokładnie na swoją skórę przy jasnych karnacjach, można przeprowadzać lekcje anatomii odnosnie ułożenia żył, żyłek, i naczyn krwionosnych roznego rodzaju. Ale w koncu to nie ma znaczenia, jest photoshop
    Ostatnio edytowane przez eFiX ; 30.08.13 o 21:52
    [5Dmk3] ----- [IRC] ------ [Klik!]
    Jestem wredny i się czepiam. Ostrzegam uczciwie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Hom_er
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    169
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    znajoma robi sesje dzieciom - używa tylko światła ciągłego (taki przenosny zestaw z softboxami). Nie razi dzieci błyskami, bawią się, pozują lub śpią - i nic ich nie rozprasza
    kolega - robi tylko lampami "błyskającymi" - co wygląda bardziej profi I jednak, moim zdaniem, lepiej można osiągnąć ciekawe efekty.

    Zatem, zależy co kto lubi, a przede wszystkim czego potrzebuje
    Fiu fiu

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Cytat Zamieszczone przez Hom_er Zobacz posta
    znajoma robi sesje dzieciom - używa tylko światła ciągłego (taki przenosny zestaw z softboxami). Nie razi dzieci błyskami, bawią się, pozują lub śpią - i nic ich nie rozprasza
    kolega - robi tylko lampami "błyskającymi" - co wygląda bardziej profi I jednak, moim zdaniem, lepiej można osiągnąć ciekawe efekty.

    Zatem, zależy co kto lubi, a przede wszystkim czego potrzebuje
    Z dziećmi jest zupełnie inna historia. Tak się fotografuje ze względów psychologicznych, a nie techniczno-fotograficznych. Rodzice boja się błysku.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Hom_er
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    169
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Fotki przy świetle ciągłym

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z dziećmi jest zupełnie inna historia. Tak się fotografuje ze względów psychologicznych, a nie techniczno-fotograficznych. Rodzice boja się błysku.
    oczywiście, ze zwierzętami podobnie

    choć nie odrzucałbym zagadnień techniczno-fotograficznych.
    Fiu fiu

Podobne wątki

  1. Utrzymanie naturalnej bieli a WB przy silnym świetle?
    By Mcarto in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 22.10.12, 20:30
  2. o wyższości światła błyskowego nad ciągłym...;)
    By szambonur in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 5.01.11, 17:54
  3. W świetle księżyca
    By Kris_1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26.09.07, 00:04
  4. Korekta ekspozycji przy bardzo silnym świetle słonecznym
    By dobrzyk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25.04.07, 20:35
  5. C-4000z i zdjęcia przy mniejszym świetle
    By Rebel in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.01.05, 02:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.