Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

  1. #11
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    W końcu wrócił aparat z serwisu, wszyscy chwalą serwis, ja wypunktuję go minusami i plusami, każdy oceni sam

    Plusy
    - krótki czas realizacji (wysłany 27 sierpnia z Warszawy, pod podany adres wysyłki trafił 28 (Wólka Kosowska koło Warszawy), do serwisu trafił 2 września i tego samego dnia został naprawiony, dzisiaj 6 września - dotarł aparat)

    - usterka usunięta

    Usterka: Ekspozycja
    Przyczyna: Migawka
    Rozwiązanie: Funkcja resetowania produktu

    - zaktualizowany firmware

    - wyczyszczony aparat (matówka itd.)

    - innych plusów jeszcze nie dostrzegłem

    Minusy: (a jednak)

    - mimo, że rejestruje się produkt na stronie www i dostaje kody paskowe, to nikt nie skanuje tych kodów, domniemywam tak, bo nie działa aktualizacja statusu naprawy na stronie, pomysł fajny tylko w rzeczywistości coś nie tak :/

    - na tej bardzo ładnej stronie wypełnia się bardzo dużo rzeczy, np. adres dostawy jeżeli jest inny niż podany przy rejestracji (tak zrobiłem, ponieważ nie wiedziałem ile naprawa potrwa więc podałem inny adres dostawy, ponieważ od pewnej daty we wrześniu nikt nie będzie mógł odebrać aparatu) aparat przyszedł na inny adres niż adres dostawy :/

    - żeby było ciekawiej do powyższego, przy wysyłce pomylili również nr telefonu zamiast 5 napisali 6, kurier nie mógł się dodzwonić :/

    - zresetowane liczniki do zera (wszystkie dane serwisowe) :/ (równie dobrze może to być plus przy sprzedaży)

    - aparat pokazuje, że karta pamięci którą mam wykonała już tyle zdjęć, że zapełniłem nimi 999 folderów po 9999 zdjęć
    Ostatnio edytowane przez sabkon ; 6.09.13 o 21:24
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Chyba niepotrzebnie wysłałeś aparat z kartą, ale to już trudno. Spokojnie da się wszystko wyprostować, zobacz ten link:
    https://forum.olympusclub.pl/archive...p/t-15780.html

    Teraz odnośnie migawki. W przypadku E-3 pełne info o aparacie można było uzyskać wklepując tą kombinację:

    1) włączyć aparat
    2) otworzyć komorę kart pamięci
    3) wcisnąć MENU+OK (razem) – na wyświetlaczu powinien pokazać się model aparatu
    4) naciskać po kolei przyciski GÓRA – DÓŁ – LEWO – PRAWO – SPUST MIGAWKI – GÓRA

    Poprawnie wykonana kombinacja z punktu nr 4 spowoduje wyświetlenie menu serwisowego. Aby przejść do liczników (Page 2 w Menu Serwisowym), należy wcisnąć przycisk PRAWO.

    Dostępne informacje:

    R – całkowita liczba wykonanych zdjęć
    S – licznik zdjęć z lampą błyskową
    C – licznik podniesień lustra
    U – licznik uruchomień systemu strząsania kurzu z matrycy (SSWF)
    V – licznik uruchomień trybu LiveView
    B – licznik zdjęć zrobionych z włączoną stabilizacją matrycy

    Tak właśnie robisz? BTW nie jestem fachowcem od serwisu, ale najprawdopodobniej padł sterownik migawki. Dlatego właśnie masz wszędzie "0".
    Daj znać co i jak

  3. #13
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Nie wysyłałem karty, próbuję ją ratować zobaczę jak pójdzie
    Tak, sprawdzałem menu serwisowe, dlatego napisałem, że same zera. Teraz cykam to mam dopiero 12 zdjęć wykonanych, jak nówka.

    ---------- Post dodany o 19:05 ---------- Poprzedni post był o 18:58 ----------

    Wróciły Gigabajty , format karty na Windowsie i reset nazw na aparacie ))

    ---------- Post dodany o 19:34 ---------- Poprzedni post był o 19:05 ----------

    Podsumowując, jestem zadowolony z serwisu mimo wpadki z wysyłką.
    Ostatnio edytowane przez sabkon ; 6.09.13 o 21:24
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Cytat Zamieszczone przez sabkon Zobacz posta
    ...- mimo, że rejestruje się produkt na stronie www i dostaje kody paskowe, to nikt nie skanuje tych kodów, domniemywam tak, bo nie działa aktualizacja statusu naprawy na stronie, pomysł fajny tylko w rzeczywistości coś nie tak :/

    - na tej bardzo ładnej stronie wypełnia się bardzo dużo rzeczy, np. adres dostawy jeżeli jest inny niż podany przy rejestracji (tak zrobiłem, ponieważ nie wiedziałem ile naprawa potrwa więc podałem inny adres dostawy, ponieważ od pewnej daty we wrześniu nikt nie będzie mógł odebrać aparatu) aparat przyszedł na inny adres niż adres dostawy :/

    - żeby było ciekawiej do powyższego, przy wysyłce pomylili również nr telefonu zamiast 5 napisali 6, kurier nie mógł się dodzwonić :/

    - zresetowane liczniki do zera (wszystkie dane serwisowe) :/ (równie dobrze może to być plus przy sprzedaży)

    - aparat pokazuje, że karta pamięci którą mam wykonała już tyle zdjęć, że zapełniłem nimi 999 folderów po 9999 zdjęć
    Na temat 3 pierwszych zastrzeżeń nie potrafię nic powiedzieć, nie wiem.

    - Zresetowanie licznika do zera jest normalne i dotyczy każdego egzemplarza aparatu i na dodatek od zawsze. To nie minus, tylko normalna konsekwencja grzebania w sofcie.
    - karta pamięci jest w porządku, aparat także. Jest pewien niuans w sofcie, który polega na tym, że aparat nadaje folderowi na zdjęcia najbliższy numer 999OLYMP, zamiast 100OLYMP. Aparat melduje brak miejsca na zdjęcia, chociaż karta jest niemal pusta. Rozwiązanie polega na:
    1. archiwizacja zdjęć obecnych na karcie
    2. ustawienie w menu -> nazwa pliku -> reset (albo "kasuj" - nie pamiętam)
    3. format karty
    i po problemie.
    Nie znam przyczyny, ale po aktualizacji softu tak właśnie bywa i potem ustępuje.
    Ale zrozumiałem, że naprawa odniosła pomyślny skutek, a zastrzeżenia masz tylko do pomyłek logistycznych?

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Cytat Zamieszczone przez sabkon Zobacz posta
    Nie wysyłałem karty, próbuję ją ratować zobaczę jak pójdzie
    Tak, sprawdzałem menu serwisowe, dlatego napisałem, że same zera. Teraz cykam to mam dopiero 12 zdjęć wykonanych, jak nówka.

    ---------- Post dodany o 19:05 ---------- Poprzedni post był o 18:58 ----------

    Wróciły Gigabajty , format karty na Windowsie i reset nazw na aparacie ))

    ---------- Post dodany o 19:34 ---------- Poprzedni post był o 19:05 ----------

    Podsumowując, jestem zadowolony z serwisu mimo wpadki z wysyłką.
    Też miałem pewien problem z serwisem, ale to zwykłe niedopatrzenie. Szczęście, że tak się sprężyli bo byś sobie poczekał na aparat...
    Pozdrawiam i udanych kadrów życzę

  6. #16
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Na temat 3 pierwszych zastrzeżeń nie potrafię nic powiedzieć, nie wiem.

    - Zresetowanie licznika do zera jest normalne i dotyczy każdego egzemplarza aparatu i na dodatek od zawsze. To nie minus, tylko normalna konsekwencja grzebania w sofcie.
    - karta pamięci jest w porządku, aparat także. Jest pewien niuans w sofcie, który polega na tym, że aparat nadaje folderowi na zdjęcia najbliższy numer 999OLYMP, zamiast 100OLYMP. Aparat melduje brak miejsca na zdjęcia, chociaż karta jest niemal pusta. Rozwiązanie polega na:
    1. archiwizacja zdjęć obecnych na karcie
    2. ustawienie w menu -> nazwa pliku -> reset (albo "kasuj" - nie pamiętam)
    3. format karty
    i po problemie.
    Nie znam przyczyny, ale po aktualizacji softu tak właśnie bywa i potem ustępuje.
    Ale zrozumiałem, że naprawa odniosła pomyślny skutek, a zastrzeżenia masz tylko do pomyłek logistycznych?

    Tak, tylko pomyłki logistyczne
    Co do serwisowania nie mam zastrzeżeń.
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    A dlaczego serwis upiera się przy UPS. A ja chcę wysłać sprzęt Siódemką, czy jest taka możliwość?
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Siódemka nie dostała by ode mnie butelki mleka do przewiezienia.UPS jest ok.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Gryphoon
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    552
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Siódemka nie dostała by ode mnie butelki mleka do przewiezienia.UPS jest ok.
    Zgadza się. Miałem parę razy kontakt z 7 - za każdym razem się dziwiłem że ta firma istnieje.
    C-740, SP550UZ, E-510, E-5 + dodatkowe zabawki
    Moje wątki: Gryphoon'owe podwórko, Gryphoon w Australii, Łódź Bajkowa
    Akcje: Spotting Okęcie - 6.01.2014

  10. #20
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria

    Odp: E5 Serwis -Proszę o pomocy !!! :((

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Siódemka nie dostała by ode mnie butelki mleka do przewiezienia.UPS jest ok.
    Jestem tego samego zdania. Miałem z nimi raz kontakt i nie chcę już nigdy więcej.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10.06.13, 21:44
  2. serwis
    By viruuss in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.01.09, 01:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.