Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 206

Wątek: Nikon D7100 czy warto?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    AUTO ISO - a jak z tym auto iso o którym wspominałem?
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  2. #22
    Jaack
    Gość

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aldii Zobacz posta


    AUTO ISO - A powiedzcie jak się aparat zachowuje na AUTO ISO, szczerze to zawsze ustawiam recznie w zależności od warunków. Jak aparat dobiera ISO? Załóżmy że ustawiam zadaną przysłonę i w którym momencie automatyka zacznie podnosić iso? Poniżej jakiej wartości czasu? Są jakieś reguły?
    W przypadku D700, tryb M i Auto ISO... kontroluje tylko czas i przysłonę. Aparat sam dobiera ISO, oczywiście odpowiednio dobierając wartości czasu i przysłony mogę sterować wartością ISO. Plus jest taki że do poprawnej ekspozycji używam tylko 2 pokręteł. Chcąc wprowadzić korektę naświetlenia wciskam przycisk korekty i kółkiem wprowadzam wartość. Trzeba tylko pamiętać że w chwili założenia lampy (lub włączenia tej wbudowanej) aparat przywraca ostatnią ręcznie wybraną wartość ISO.

    Przydatnym wynalazkiem jest przycisk AF-On. obecnie do odpalenia AF używam tylko tego przycisku. Spust służy tylko do wyzwolenia migawki, jedynie wciśnięcie przycisku migawki do połowy powoduje blokadę ekspozycji (przydaje się przy pomiarze punktowym i szybkim przekadrowaniu, kiedy nie ma czasu użyć dedykowanego przycisku blokady ekspozycji).

    PS.
    Oczywiście można użyć Auto ISO w pozostałych trybach, ustalamy wtedy najdłuższy akceptowalny czas po przekroczeniu którego aparat podwyższa sam ISO. W najnowszych aparatach Nikona AUTO-ISO działa również podczas użycia lampy błyskowej.
    Ostatnio edytowane przez Jaack ; 22.08.13 o 14:51

  3. #23
    | OlyJedi Awatar eFiX
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    438
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    chyba nic nie musze dodawac, pozatym, zeby jak masz isoauto w D700 nie ustawic przypadkiem przyciskiem iso niczego ponizej iso200 (czyli wartosci LO) bo aparat głupieje i potrafi wywalic iso na 4000 i czas na 1/8000.) Natomiast fajne jest to, ze aparat bardzo plynnie dobiera iso, rowniez poza wartosciami przypisanymi jako skoki co 0.3 ev. np zdarza mu sie zrobic zdjecie na iso 1100.
    [5Dmk3] ----- [IRC] ------ [Klik!]
    Jestem wredny i się czepiam. Ostrzegam uczciwie.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Mozna kupic D700 w dobrej cenie podobnej do 7100.
    Chcialbym zobaczyc 7100 po paru latach uzywania w stosunku do D700.
    D700 uwazam za puszke kompletna do wszystkiego i gdybym mial powaznie rozwazac prace/orke to D700 ew D3 lub przy umiejetnym uzywaniu 1Dmk2N i staleczki.

    Kup co chcesz tylko pamietaj, ze kupujesz system, reportersko Nikon chyba jednak ma przewage, choc tak na prawde to zalezy od tego jak Ci lezy, rownie dobrze mozesz robic kazdym innym systemem

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Spajd
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Podaż używanych D700 jest tak niska, że bardzo ciężko ustrzelić coś sensownego, jeśli aparat ma być do ślubów to bez wahania warto dołożyć 1k pln do tego aby mieć hm..zaryzykuje moim zdaniem najlepszy autofokus obecnie dostępny w aparatach, ten z D7000 to jednak loteria, a o połowę większa rozdzielczość matrycy robi jednak swoje przy późniejszym kadrowaniu, wiadomo na ślubie nie zawsze wszystko się ustrzeli jak trzeba.
    OM-D

  6. #26
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aldii Zobacz posta
    AUTO ISO - A powiedzcie jak się aparat zachowuje na AUTO ISO, szczerze to zawsze ustawiam recznie w zależności od warunków.
    Tak jak pisze eFiX czyli zarąbiście (D3).
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    W nowszych modelach (4, 800, 600, 5200, 7100) AutoISO działa jeszcze sprawniej. Dodano możliwość automatycznego skrócenia czasu wraz z zwiększeniem ogniskowej.

    Co do wyboru sprzętu na śluby (D700 vs D7100):

    plusy D7100:

    +lepsza jakość obrazu (szum, banding), oczywiście po delikatnej obróbce
    +dwa sloty na kartę pamięci (kopia na drugą kartę). Doceni to każdy, kto stracił zdjęcia w wyniku poważnej awarii karty pamięci.
    +możliwość zapisu sekwencji filmowej w doskonałej jakości
    +znacznie więcej Mpix -bardzo przydatne przy foto ślubnym.

    minusy D7100:

    -HOT pixele, pojawiające się w dużej ilości po krótkim czasie użytkowania (takie sygnały dochodzą do mnie w licznych PW. emailach itd).
    -na razie nic nie wiadomo na temat wytrzymałości sprzętu (jakość wykonania -a można mieć wątpliwości, zwłaszcza jak się wie jak wykonany jest D800).
    -kiepska seria (mało zdjęć w serii)

    Natomiast co do D700...... plusy:

    +sprawdzona, solidna konstrukcja. Jak egzemplarz nie ma ukrytej fabrycznej wady, to nie zawiedzie.
    +dobra jakość obrazu na wysokich iso (do 6400)
    +doskonała seria (dużo zdjęć w szybkiej serii)

    minusy:

    -1 slot na kartę pamięci
    -banding widoczny już na iso 3200 przy zimnym lub silnym punktowym oświetleniu

    Mniej więcej tak to wygląda. Trudny wybór......
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 24.08.13 o 12:23

  8. #28
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    W nowszych modelach (4, 800, 600, 5200, 7100) AutoISO działa jeszcze sprawniej. Dodano możliwość automatycznego skrócenia czasu wraz z zwiększeniem ogniskowej.

    Co do wyboru sprzętu na śluby (D700 vs D7100):

    plusy D7100:

    +lepsza jakość obrazu (szum, banding), oczywiście po delikatnej obróbce
    +dwa sloty na kartę pamięci (kopia na drugą kartę). Doceni to każdy, kto stracił zdjęcia w wyniku poważnej awarii karty pamięci.
    +możliwość zapisu sekwencji filmowej w doskonałej jakości
    +znacznie więcej Mpix -bardzo przydatne przy foto ślubnym.

    minusy D7100:

    -HOT pixele, pojawiające się w dużej ilości po krótkim czasie użytkowania (takie sygnały dochodzą do mnie w licznych PW. emailach itd).
    -na razie nic nie wiadomo na temat wytrzymałości sprzętu (jakość wykonania -a można mieć wątpliwości, zwłaszcza jak się wie jak wykonany jest D800).
    -kiepska seria (mało zdjęć w serii)

    Natomiast co do D700...... plusy:

    +sprawdzona, solidna konstrukcja. Jak egzemplarz nie ma ukrytej fabrycznej wady, to nie zawiedzie.
    +dobra jakość obrazu na wysokich iso (do 6400)
    +doskonała seria (dużo zdjęć w szybkiej serii)

    minusy:

    -1 slot na kartę pamięci
    -banding widoczny już na iso 3200 przy zimnym lub silnym punktowym oświetleniu

    Mniej więcej tak to wygląda. Trudny wybór......
    Dzieki za wyczerpującą wypowiedz. A z tymi hot pixelami, to chyba gwarancja powinna uznać?! Rozumiem że pojawiają się one na wyświetlaczu LCD, tak?
    Ostatnio edytowane przez aldii ; 24.08.13 o 16:26
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Chodzi o HOTy pojawiające się na matrycy aparatu -czyli te bardziej istotne niestety

    Oczywiście można to reklamować w ramach gwarancji, niestety niedługo po wykonaniu procedury serwisowej problem wraca (osobiście mam coś takiego w D5200).

  10. #30
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Nikon D7100 czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Chodzi o HOTy pojawiające się na matrycy aparatu -czyli te bardziej istotne niestety

    Oczywiście można to reklamować w ramach gwarancji, niestety niedługo po wykonaniu procedury serwisowej problem wraca (osobiście mam coś takiego w D5200).
    Teraz to się zmartwiłem. Byłem nastawiony na ten aparat. A teraz moje tytułowe pytanie o oszczędność 1000zł powoli zaczyna nabierać sens. Średnio mi się uśmiecha wysyłanie aparatu do serwisu i czekanie dwa tygodnie, gdyż aparat jest mi potrzebny. Więc może jednak dobrą sztukę D7000 a oszczędzone pieniądze na szkiełko przeznaczyć, tymbardziej że mam możliwość spokojnego wypróbowania D7000 w sklepie u znajomego.
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

Podobne wątki

  1. D7100 (i wszystko wiadomo)
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 12.12.13, 23:11
  2. Nikon D60 czy warto kupić?
    By nihonjin in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28.09.09, 10:23
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 28.12.08, 13:11
  4. czy warto????
    By blood210 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.