Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Drogi Olku...

| OlyJedi
    Siła reputacji
    56
    Moja galeria

Drogi Olku...

Drogi Olku, przeczytaj to koniecznie i zrób coś z tym!
    Otóż właśnie teraz omija cię dużo kasy. Bo właśnie teraz nastąpił wielki podział w świecie wideo. Rzucamy stare, malutkie, śmieszne kamerki (nawet te z trzema przetwornikami) i zachwycamy się... no właśnie, Canonami przede wszystkim, które zhackowane potrafią udawać profesjonalne kamery, choć skalowanie jest tam tragiczne (poza 5DIII), Panasonicami, które też mogą wiele, Soniaczami, który każdego NEXa wsadza do dwóch różnych obudów - aparatu i kamery. Nawet Nikon, który niczym się nie wyróżnia, ma pełen zestaw FPSów.
    A Olek, dający przyzwoite skalowanie, przyjemny kolor, krzywą (czego większość konkurencji nie posiada), robi wszystko, żeby kamerą nie był. Kiepski sposób kompresji biorący się też z niskiego bitrate, jedno jedyne 30fps, brak manualnego audio i normalnych wejść, zwykłej lupy w trybie wideo i pomniejsze upierdliwości w menu. I tak tego używam najczęściej, bo obraz jest świetny, zwłaszcza z takim np. 12-60, a całość mała i lekka w porównaniu z klocami Canona. Ale za rok - dwa, nikt już nie będzie patrzył na Olka jak na system wideo, bo tort zostanie podzielony między starych (z Sonym na czele) i nowych (BM, GoPro i bardzo możliwe, że coś z rękawa jeszcze wyskoczy).
    A wystarczy tylko dopisać parę linijek w sofcie. Na początek...

| OlyJedi Awatar Spajd
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

Odp: Drogi Olku...

Zdecydowanie podpisuję się pod apelem, 24/25 fps, focus peaking, lepszy kodek video i na razie wystarczy zrobić taką aktualizację, w przyszłości wejście mikrofonowe na jacka i będzie super...
    OM-D

| OlyJedi Awatar gietrzy
    Mieszka w
    Kielcach
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

Już nawet zniosę to avchd, tylko niech podniosą bitrate do 28 mb i dadzą (już chyba czas najwyżńszy w korpusie pro) 50 kl/s. Do tego IBIS, CV, SLRMagic, wszystko na minus 2 i heja.

Janko, czy mógłbyś coś jaśniej o tej krzywej, nie widzę tego.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    174
    Moja galeria

Myslicie,ze Olek to wezmie pod uwage?Przecie to bardzo waski margines rynku ten nasz Polski rynek.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 16.08.13 o 19:30

| OlyJedi
    Siła reputacji
    56
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Myslicie,ze Olek to weznmie pod uwage?Przecie to bardzo waski margines rynku ten nasz Polski rynek.
    Nasz rynek nie liczy się zupełnie (video), ale zachodnie, a raczej dalekowchodnie rynki - bardzo. A tam potrzeby nie mniejsze od naszych.
    Krzywe są po wciśnięciu Info - to dość nieintuicyjne, ale jest, osobno dla cieni i świateł. Metodą organoleptyczną ustaliłem wartości 3 dla obu. 7 jest już siekiera, a raczej żelazko, może się jednak przydać w pełnym słońcu.

Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    174
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Nasz rynek nie liczy się zupełnie (video), ale zachodnie, a raczej dalekowchodnie rynki - bardzo. A tam potrzeby nie mniejsze od naszych.
    Tak, tam tez sa pasjonaci.Jednak w moim okregu mysla tak,ze aparat to do fotek a do filmow to kamera.Oczywiscie sa tez tacy co by chceli jedno do wszystkiego,ale to tez margines.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    168
    Moja galeria

Jednak w moim okregu mysla tak,ze aparat to do fotek a do filmow to kamera.
    Jeśli mówimy o środowisku profesjonalistów, to już chyba nikt tak nie myśli. Wszyscy używają teraz aparatów, no chyba, że mają hollywoodzki budżet.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

| OlyJedi
    Siła reputacji
    56
    Moja galeria

Rynek amatorskiego wideo przechodzi rewolucje, a napędzają ją internet w komórkach i potrzeba lansu u młodzieży. Niestety, ale na zdjęcia dziś się lasek już nie wyrwie

| OlyJedi Awatar gietrzy
    Mieszka w
    Kielcach
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

Myslicie,ze Olek to wezmie pod uwage?Przecie to bardzo waski margines rynku ten nasz Polski rynek.
    No cóż kiedyś nie chcieli robić czarnych szkieł, ile stracili? Na pewno wiedzą. Teraz, od czasu EM5 nie poprawili nic w wideo, ja spokojnie czekam - mam mistrza - czyli GH2 z mar sensor (skalowanie, które nie wie co to mora); polecam w pomieszczeniach 12/1.6 - szeroooka bajka.

Nie rozumiem Olka, starsi chcą ożywienia dużych szkieł, ale w mikro na gwałt potrzeba dobrego wideo.
    Wszystko powyżej mbsz.

Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Krzywe są po wciśnięciu Info - to dość nieintuicyjne, ale jest, osobno dla cieni i świateł. Metodą organoleptyczną ustaliłem wartości 3 dla obu. 7 jest już siekiera, a raczej żelazko, może się jednak przydać w pełnym słońcu.
    Dziękuję.

---------- Post dodany o 20:53 ---------- Poprzedni post był o 20:50 ----------

Tak, tam tez sa pasjonaci.Jednak w moim okregu mysla tak,ze aparat to do fotek a do filmow to kamera.Oczywiscie sa tez tacy co by chceli jedno do wszystkiego,ale to tez margines.
    Wszystko to legło w gruzach kiedy Panas pokazał GH1.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    174
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli mówimy o środowisku profesjonalistów, to już chyba nikt tak nie myśli. Wszyscy używają teraz aparatów, no chyba, że mają hollywoodzki budżet.
    Alez nie.Jaki budzet.Camcodera kupisz za 200-300€.Toz to zadne pieniadze.Sztanga fajek to 50-60€.A profesjonalista uzywa odpowiedniego narzedzia do odpowiedniego zlecenia.Czasem do wbicia gwozdzia obraca siekiere i go wbija,ale glownie to siegnie po mlotek.

Ja np.uzywam do filmow camcodera,czyli juz nie wszyscy-i co?