Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Wątek: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim

  1. #81
    | OlyJedi Awatar sten
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    k / Cieszyna
    Posty
    426
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Ale w tej obróbce programowej jest niewiele więcej niż w ciemni. Owszem można wiele razy próbować różnych efektów, inaczej wycinać ...
    Ale jeśli zdjęcie wejściowe jest ciekawe, odpowiednio skadrowane, naświetlone to w programach graficznych zostają drobiazgi.
    Problemy pojawiają się tam gdzie trzeba na siłę ratować zdjęcie.
    No właśnie, Tu trafiłeś w sedno, problemy się pojawiają gdy trzeba ratować bo, nie zawsze śą dobre warunki, szczególnie gdy się obrabia jpegi, czego się w ogóle nie powinno robić bo można jeszcze bardziej popsuć, W analogach też się wzmacniało osłabiało i robiło różne artystyczne cuda. Uważam, że zawód fotografa będzie jeszcze długo potrzebny.

  2. #82
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez sten Zobacz posta
    Uważam, że zawód fotografa będzie jeszcze długo potrzebny.
    Grafika, grupa zawodowych fotografów już mocno się skurczyła i zmniejszyłaby się jeszcze bardziej, gdyby nie znajomości i sztuczne nie raz utrzymywanie etatów (stanowisk).

  3. #83
    diabolique
    Gość

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Ale numer Ktoś mi pojechał po reputacji za poniższy wpis
    Przepraszam wszystkich, których uraziłem posiadaniem własnego zdania i jego wyrażeniem w wyważony i kulturalny sposób
    O kondycji takich dyskutantów lepiej się nie będę wypowiadał. Komentarz do repka "nie zatwierdzam" zabrzmiał groźnie
    Pora zwijać żagle

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Myślę, że niedokładnie przeczytaliście ten wywiad On nie narzeka, że jest konkurencja, taniocha, brak zleceń. To nie ta półka. On raczej wypowiada się ogólnie o kondycji fotografii.
    Ja akurat Tomaszewskiego rozumiem i zgadzam się z nim. Słowo "fotograf" strasznie się zdewaluowało. To, że ludzie dzięki nowoczesnym sprzętom robią ostre, dobrze naświetlone zdjęcia, udane zdjęcia, nie oznacza, że są one od razu dobre.
    Przecież - porównując - każdy ma w zasięgu ręki długopis, ale jakoś nikt próbuje się nazywać się z tego powodu poetą i nie zakłada na fejsbuku profilu "Jan Kowalski professional poetry". Może dlatego, że programy do pisania wierszy (koniecznie pod ajpada i ajfona) są na razie w powijakach. Ale kto wie, jak trafią się tacy geniusze programiści jak ci od Instagrama, to będzie wielki hipsterski boom na poezję

  4. #84
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Ale numer Ktoś mi pojechał po reputacji za poniższy wpis
    Przepraszam wszystkich, których uraziłem posiadaniem własnego zdania i jego wyrażeniem w wyważony i kulturalny sposób
    O kondycji takich dyskutantów lepiej się nie będę wypowiadał. Komentarz do repka "nie zatwierdzam" zabrzmiał groźnie
    Pora zwijać żagle
    Może uraziłeś jakiegoś niespełnionego poetę z fejsbuka.

  5. #85
    diabolique
    Gość

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Może uraziłeś jakiegoś niespełnionego poetę z fejsbuka.
    Pal licho poetę, gorzej, że moje posty nie zostały zatwierdzone przez bliżej nieokreśloną instancję...
    To tak jakbym nic nie napisał

  6. #86
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Może przysługuje Ci jakieś odwołanie?

  7. #87
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Pal licho poetę, gorzej, że moje posty nie zostały zatwierdzone przez bliżej nieokreśloną instancję...
    To tak jakbym nic nie napisał
    Bo to był klub poetów ...

    Swoją drogą jeśli dokładnie zacytowałeś to nie wiem o co chodzi.

  8. #88
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Jest jedna podstawowa prawda. Umiesz, masz polot, jesteś pracowity to zarobisz na siebie bo jest tak w każdym fachu bez wyjątku. Pewnie za jakieś 100 lat lub 200 pilot będzie zarabiał tyle co kasjerka w supermarkecie bo każdy będzie latał czymś tam co lata.

    A czy ten Tomaszewski nie płacze? Płacze jak baba w ciąży tylko w zakapturzony sposób robiąc z siebie mesjasza bo ma nazwisko. Zawsze jest tak, że zwiększona ilość usługodawców obniża ceny i zabiera pracę innym tylko fakt, że najlepszym w najmniejszym stopniu - ale zawsze jakoś odbija się na każdym. Tęskni za starymi czasami ale to się niestety NIE WRATI.

    Według artykułu powiedział:
    "Mam wrażenie, że zawód fotografa przestaje istnieć. Fotografia jest dziś zajęciem dla każdego, czyli właściwie dla byle kogo."
    Czuć w tym gorycz przegranego waleta z talii kart, który nagle musi się mierzyć z kartami nie od dziewiątek a od dwójek i byle para dwójek go bije.

    Dobrzy i bardzo dobrzy zawsze sobie poradzą ale muszą mieć do tego jeszcze samozaparcie i silę przebicia bo bez tego nawet będąc dobrym znikną w tłumie.
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  9. #89
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    775
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Jest jedna podstawowa prawda. Umiesz, masz polot, jesteś pracowity to zarobisz na siebie bo jest tak w każdym fachu bez wyjątku. Pewnie za jakieś 100 lat lub 200 pilot będzie zarabiał tyle co kasjerka w supermarkecie bo każdy będzie latał czymś tam co lata.
    W wielu miejscach juz teraz piloci zarabiają mniej niż kasjerka bo chętnych do latania jest sporo więcej niż miejsc pracy

  10. #90
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Odebrano mi zawód. Dziś każdy może robić zdjęcia - Wywiad z Tomaszem Tomaszewski

    Cytat Zamieszczone przez Vindex Zobacz posta
    W wielu miejscach juz teraz piloci zarabiają mniej niż kasjerka bo chętnych do latania jest sporo więcej niż miejsc pracy
    Może bez przesady ale też mi się obiło o uszy, że teraz pilot to pilotka wzlotka od startów i lądowań i jako taka duma to jedynie być teraz pilotem myśliwca. Najbardziej widać dewaluację zawodu pilota a tym bardziej zawodu stewardesy w ostatnich 15 latach i to dzięki tanim linią lotniczym. Znając życie za 100 lat samoloty będą latać same na procesorach. Amerykanie niby nie mają już wahadłowców a jednak mają dwa mniejsze bezzałogowe doświadczalne wojskowe ściśle tajne, które brykają w kosmos bez problemów i same wracają. Taka jest prawidłowość życia a najgorzej przeżywają to zawsze ci co pamiętają stare dobre czasy. Jedyna nadzieja w ludziach to ich ludzkość nie dająca się ująć w ramy 0 i 1 . W ludziach jedyna dobra broń samoobronna pomimo wszystkich wad ludzi to waleczność za nic i za sprawy niby z góry przegrane a to jest nieprzewidywalne . Mam wrażenie, że my jesteśmy insektami tego wszechświata z powyższego powodu. W nas nie da się wytrzebić chęci posiadania i życia. Ileś tysięcy lat istniejemy i zawsze było tak, że każda próba narzucenia czegoś przetrwała bez zgody szarej tępej masy z górą 200 lat
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 7.09.13 o 02:06
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

Podobne wątki

  1. Po co robić zdjęcia i po co je oglądać?
    By Maciek_WM in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15.03.13, 00:54
  2. Potrafie robic zdjecia, czy nie?
    By Tomashhh in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 291
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 10:13
  3. I Komunia Św - mam robić zdjęcia...
    By kasprzyk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.06.06, 10:13
  4. Zdjecia koncertowe - jak robic?
    By konukera in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.05.06, 12:21
  5. Jak robić dobre zdjęcia w nocy
    By mateusz004 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.