Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

  1. #1
    Awatar Bodeha
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Hej

    Tak jak w temacie. Kupilem ostatnio swoja pierwsza lustrzankę cyfrową. Kiedyś bawiłem sie analogami jakś zenit potem lata cale zero, potem kompakty cyfrowe na koniec minolta dimage7 gdzie załapałem od nowa. Ostatnio w łapy trafiłem canona 650 tak posmakowałem że kupiłem e-510. Budżet cienki wiec chcę od czegoś zacząć. Z reszta ostatnio czytałem u was ciekawy temat dotyczący poznawania i uczenia sie sprzętu, wiec sobie myślę ze w zupełności ten model mi wystarczy , tym bardziej ze z jakości oraz jego możliwości jestem zadowolony.
    Odrębnym tematem będzie optyka, chce poszukać jakiś obiektywów analogowych do niego.

    Wracając do tematu książek:
    Generalnie poszukuje dobrej książki na tyle uniwersalnej by poruszała temat fotografii pod kątem każdego aspektu czyli kompleksowo.
    Przydały by sie tez ćwiczenia które będą mnie motywować na eskapady w konkretnym celu.

    Wszelkie rady mile widziane

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    Hej

    Tak jak w temacie. Kupilem ostatnio swoja pierwsza lustrzankę cyfrową. Kiedyś bawiłem sie analogami jakś zenit potem lata cale zero, potem kompakty cyfrowe na koniec minolta dimage7 gdzie załapałem od nowa. Ostatnio w łapy trafiłem canona 650 tak posmakowałem że kupiłem e-510. Budżet cienki wiec chcę od czegoś zacząć. Z reszta ostatnio czytałem u was ciekawy temat dotyczący poznawania i uczenia sie sprzętu, wiec sobie myślę ze w zupełności ten model mi wystarczy , tym bardziej ze z jakości oraz jego możliwości jestem zadowolony.
    Odrębnym tematem będzie optyka, chce poszukać jakiś obiektywów analogowych do niego.

    Wracając do tematu książek:
    Generalnie poszukuje dobrej książki na tyle uniwersalnej by poruszała temat fotografii pod kątem każdego aspektu czyli kompleksowo.
    Przydały by sie tez ćwiczenia które będą mnie motywować na eskapady w konkretnym celu.

    Wszelkie rady mile widziane

    Co do obiektywow to mysle,ze na poczatek dwa kity powinny Ci starczyc.Popatrz w moj profil fotograficzny-tam sa tylko zdjecia kitami robine,Jesli jest tam 40-150 to jest nawet ten gorszy ciemniejszy i z plastikowym bagnetem.
    Jesli o ksiazki to przeczytaj forum-wielu ludzi tu pisze z duzymi umiejetnosciami.Nauczysz sie duzo a i zapytac mozesz.

  3. #3
    Awatar Bodeha
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Ja czytam forum na temat książek nic nie znalazłem wlasnie.

    Co do obiektywów tak mam kitowy w komplecie, ale chodzilo mi o szeroki kąt, natomiast nie w tym rzecz bo to nie ten temat...tak marginalnie go poruszyłem.

    Potrzebuje po prostu dobra książke komleksową wiedze, solidne dobre podstawy. Nie kieszonkowe wydanie tylko konkret. Jako ze tych ksiazek jest masa wiec wole zapytać.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Maciek_WM
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    303
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    No i na forum temat o książkach już jest:
    https://forum.olympusclub.pl/threads...-fotoamatorów

    Dodatkowo (a nawet przed książkami) polecam google, youtube. Szczególnie jeśli angielski nie jest barierą (choć po polsku właściwie też) znajdziesz wykłady i blogi na temat kompozycji, oświetlenia, ekspozycji, perspektywy, obróbki... . Oczywiście wiadomo, w internecie na jedną perełkę przypada góra śmieci, ale z drugiej strony to może być nawet lepsze od genialnej książki pełnej dobrych rad. Taką przeczytałbyś za szybko i nic nie zapamiętał. Buszując po necie jednorazowo trafisz na pojedyncze pomysły/rady i możesz od razu próbować wprowadzać je w życie.

    Przykładowo ostatnio trafiłem na fajny wykład m.in. o kompzycji:
    http://www.youtube.com/watch?v=zwk3YFknyNA

  5. #5
    Awatar Bodeha
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Ja mam filmy nikona kilka kursow rowniez po angielsku, jak mowie nie w tym rzecz.... gdyż temat brzmi
    Jakie książki polecacie dla początkującego fotografa

    Potrzebuje po prostu konkretną ksiażke z komleksowa wiedzą.

    ps. nie zakładaj proszę czy ja cos przeczytam wolno czy szybko i co ja zrozumiem. Natomiast za link do tematu dziękuje.

    Mam również nadzieje ze jednak ktoś poleci konkretny tytuł książki, dzięki.

  6. #6
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    Potrzebuje po prostu konkretną ksiażke z komleksowa wiedzą.
    ....
    Nie ma takich.
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #7
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Bodeha, rozpocznij prywatne studia nad fotografią. Musisz przeczytać wszystko co wpadnie w ręce i obejrzeć każde wideo o fotografii.

    ---------- Post dodany o 08:53 ---------- Poprzedni post był o 08:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Maciek_WM Zobacz posta
    Przykładowo ostatnio trafiłem na fajny wykład m.in. o kompzycji:
    http://www.youtube.com/watch?v=zwk3YFknyNA
    Świetny materiał.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    Ja mam filmy nikona kilka kursow rowniez po angielsku, jak mowie nie w tym rzecz.... gdyż temat brzmi
    Jakie książki polecacie dla początkującego fotografa
    Może spróbuj tak jak sugerował Mirek, rób zdjęcia, wrzucaj na forum, słuchaj uwag i wprowadzaj je w życie.
    Ja sobie jakiś czas temu kupiłem "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby'ego". Czy ona jest tą jedyną, najlepszą z całą wiedzą dla początkującego, to nie wiem, ale fajnie się czyta.
    The question is, who cares?

  9. #9
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Zerknij może na "Nowy podręcznik fotografii" autorstwa John Hedgecoe. Jest w nim skondensowana wiedza dot. fotografii. Przeczytasz zarówno o fotografii cyfrowej jak i analogowej, o szkłach, elementach studia, filtrach rodzajach fotografii, ustawach itp.. Musisz wziąć poprawkę, że na każdy z tych tematów można napisać oddzielną książkę, więc będzie to raczej wiedza przekrojowa, stanowiąca dobrą podstawę do jej rozwijania innymi tytułami. Mam tę książkę, przeczytałem ją. Jest bardzo fajnie napisana, jest dużo obrazków i przykładów. Najważniejsze, że nie ma lania wody.

    Mając solidne podstawy pomyśl jaki rodzaj fotografii Cię najbardziej interesuje, inspiruje itp.. wtedy będziesz już mógł sięgnąć po tytuł stricte związany z daną tematyką (ew. wtedy pytaj to coś podpowiem jeśli będę potrafił).

    Co do filmików, to posłuchaj innych forumowiczów -oni naprawdę wiedzą co piszą. Sam oglądam filmiki, przeglądam forum, oglądam zdjęcia w galeriach innych użytkowników.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    83
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Rzuć sobie okiem na: Ekspozycję bez tajemnic Petersona. Fajnie napisana z ciekawymi przykładami wpływ przysłony czasu i czułości na fotki

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do E-P3 polecacie?
    By c1amak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 20:39
  2. Jakie filmy polecacie i za co?
    By grizz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 4.01.10, 23:29
  3. Kilka pytań początkującego fotografa :)
    By Tuudi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13.07.06, 08:43
  4. zamiennik Li-10B, jakie polecacie?
    By Szybol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 17:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.