Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Krzywe oczy?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Krzywe oczy?

    Witam. Zakładam temat, bo już któryś raz wrzucam coś do galerii i zaczynam mieć wątpliwości, czy wszystko w porządku z moimi oczami - ujęcia wydawały mi się fajne, ale fotki oceniane zostały słabo, więc się zniechęciłem i album out poleciał :P :).

    Dwie gekonice żony, Wiki i Yoda. Na pierwszym ujęciu (Wiki) spodobała mi się dobrze widoczna ciekawość gekona - mało nie spadła, nos prawie w obiektywie, ale dalej się wychylała :). Technicznie - głębia może ciut za mała, ale ostrość na oczach zachowana, kadr też wydawał mi się odpowiedni. Kolor masy pokrywającej teren terrarium jest taki sobie, więc wrzuciłem w BW (trochę poprawiając V przy okazji).


    Drugie ujęcie spodobało mi się za skojarzenia, jakie mi nasuwało - z tej perspektywy Yoda trochę jak taki czuwający smok na nim wyglądała, śledząc tylko ruch intruza jednym okiem, jakby w każdej chwili gotowa do ataku. Technicznie oczywiście słabiej, bo zabrakło ostrości i sceneria też daleka od ideału, ale ze względu na ciekawą (moim zdaniem) pozę też uznałem, że fotkę warto pokazać.


    Bardzo bym prosiłbym o opinie, ale z dłuższymi komentarzami, niż "1 - słabo" albo "1 - nieostro" :).

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Zupełnie nie rozumię, czemu takiego, jak sądzę kolorowego gada dałeś w B&W? Na pierwszym mimo ostrości na oczach, pysk? nos? jakoś nieostry i niestety ale widzę przepały. Kadr nie powalający i łapa u dołu ucięta. Drugie, mimo niezłej ostrości, te same błędy z uciętą łapą. Jeszcze raz - nie rozumię, czemu B&w??? Jeśli wstawiasz fotki w Image... to rób to z ostatniej pozycji kopiuj i wklej, nie będzoiemy musieli czekać na otwarcie fotki, bo to zawsze troche irytuje i jest trudne przy ocenie. Na miniaturce niewiele widać.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  3. #3
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    @Piotr Grześ: jak w temacie są wrzucone linki do fotek w pełnych wymiarach, to się potem długo strony ładują. Jak ktoś jest zainteresowany, to sobie w zakładce otworzy, a jak nie, to nie będę mu łącza niepotrzebnie obciążał :). A wracając do tematu - BW, bo jak już mówiłem, kolor podłoża jest przeciętny - do podglądu tutaj:

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    I to właśnie zdjęcie, jest mimo drobnych błedów zasługujące na uwagę. Ale trzymam się swojego zdania. Wstawiaj całe, bez konieczności otwierania. Ot tak dla mojej choćby wygody. Następnym razem nie otworzę
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  5. #5
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witaj


    Ostatnie zdjęcie ciekawe.
    I tego się trzymaj
    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    hehe fajne ujecie ja od paru lat probuje trafic na motyw gdy gekon sobie czysci oko jezykiem zgodnie z ruchem wskazowek zegara
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    hehe fajne ujecie ja od paru lat probuje trafic na motyw gdy gekon sobie czysci oko jezykiem zgodnie z ruchem wskazowek zegara
    - najlepiej wtedy złapać go w trzech fazach jak mieli jęzorem i zrobić tryptyk

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  8. #8
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    ostatnie słodkie
    było sobie życie

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez john100
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    hehe fajne ujecie ja od paru lat probuje trafic na motyw gdy gekon sobie czysci oko jezykiem zgodnie z ruchem wskazowek zegara
    - najlepiej wtedy złapać go w trzech fazach jak mieli jęzorem i zrobić tryptyk

    Pzdr
    ooo to byloby miodzio... walnął bym sobie to na sciane 2m x 2m
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #10
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Odkurzę temat, bo ponownie mam wątpliwości co do swoich oczu :). Dlaczego mi się zdjęcie spodobało? Ano z powodu naturalnej stylizacji na potwora dzięki ciekawemu ułożeniu wylinki i skrycia się zwierzaka w półmroku :). Technicznie też wydawało mi się, że jest all OK, więc się nie spodziewałem ocen poniżej 3 :). Ale że takowe (bez dodatkowych komentarzy) się pojawiły, to prosiłbym o pomoc, czyli wszelkie uwagi co jest nie tak i co mogło by być lepiej. Fotka w porównaniu do oryginału z galerii dostała poprawkę WB i lekki USM (ostatnio RAWy całkowicie bez wyostrzania wywołuję - ale że nie wszystkim naturalny, miękki rys do gustu przypada, to na wszelki wypadek tyci podostrzyłem).


    Z góry thx za wszelkie rady.

Podobne wątki

  1. Wyniki OR: Oczy
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.02.11, 17:21
  2. SP-510 i szklane oczy
    By MFrost in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21.01.08, 23:52
  3. Kocie oczy cd....
    By zibi1303 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22.07.07, 16:46
  4. czerwone oczy
    By jerzyjw in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.04.06, 12:33
  5. czerwone oczy
    By anasiza in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14.09.04, 12:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.