Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Od kilku dni pojawił się dziwny problem w moim aparacie, a mianowicie:
    zrobiłem cztery zdjęcia, następnie za pomocą kabla USB podłączyłem aparat do laptopa i zgrałem zdjęcia.
    Odłączyłem aparat od laptopa i wykasowałem zdjęcia w aparacie ( KARTA Smart Media).
    Znowu zrobiłem cztery zdjęcia, podłączyłam aparat do laptopa i za zdziwieniem zobaczyłem miniaturki poprzednio wykasowanych zdjęć.
    Po powiększeniu były pokazywane już te właściwe zdjęcia.
    Sformatowałem kartę pamięci w aparacie, lecz to nic nie daje, bo ciągle widać miniaturki wykasowanych zdjęć.
    Po powiększeniu ty miniaturek ( otwarcie w Przeglądarce fotografii systemy Windows) pokazywane są już właściwe zdjęcia.
    Czy to błąd aparatu czy karty pamięci ?
    Ostatnio edytowane przez fontanna ; 31.07.13 o 16:02 Powód: Błąd w nazwie Olympys powinno być Olympus

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    miałem tak kiedyś w Camedia WZ 5060. Zrobiłem format karty z kompa i więcej tego problemu nie napotkałem. Dawno temu to było

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    miałem tak kiedyś w Camedia WZ 5060. Zrobiłem format karty z kompa i więcej tego problemu nie napotkałem. Dawno temu to było
    Niestety przy próbie formatu z kompa wyświetla się komunikat, że karta zabezpieczona jest przed zapisem.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Cytat Zamieszczone przez fontanna Zobacz posta
    Niestety przy próbie formatu z kompa wyświetla się komunikat, że karta zabezpieczona jest przed zapisem.
    Spróbuj sformatować w Zarządzaniu dyskami lub jakimś programem, który zrobi low format. Mi się udało przywrócić kartę do stanu używalności formatując ją pierwszym sposobem. Ustaw tylko formatowanie na FAT16 - z tego co pamiętam. Tak jak mówiłem dawno to było. Powodzenia

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Spróbuj sformatować w Zarządzaniu dyskami lub jakimś programem, który zrobi low format. Mi się udało przywrócić kartę do stanu używalności formatując ją pierwszym sposobem. Ustaw tylko formatowanie na FAT16 - z tego co pamiętam. Tak jak mówiłem dawno to było. Powodzenia
    Tego nie rób, zniszczysz kartę (z punktu widzenia aparatu). Te bardziej historyczne modele (cecha charakterystyczna - karty SM) bazują na takim swoistym systemie plików DCF i kompletnie nie kumają FAT. Karty SmartMedia można formatować na potrzeby aparatu, albo w samym aparacie, albo specjalnym programem SM Prepare.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Kolega Jack ma rację. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale tak jak napsałem dawno temu miałem ten problem. Mam nadzieję, że karty ciągle nie udało się sformatować narzędziami spod windy...

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Spróbuję SM Prepare

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Cytat Zamieszczone przez fontanna Zobacz posta
    Spróbuję SM Prepare
    Nie wiem, czy znajdziesz. Kiedyś dawno temu smprep.exe dołączany był standardowo do czytników kart SM. Ostatnia znana mi wersja smprep.exe napisana jest na Windows 98 i obsługuje karty do 32 MB. Można ją znaleźć w sieci, gdyż był to popularny program, który po "podrasowaniu" edytorem, podczas formatowania karty nadawał jej możliwość (niezależnie, kto ją wyprodukował) obsługi panoramy w aparatach Olka. Taką podrasowaną wersję masz szansę znaleźć, gorzej będzie ze znalezieniem kompa, który jeszcze chodzi na Win98.

  9. #9
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Powinno zadzialac:


    "Jak stworzyć emulator Windows 98?"



    http://stare.e-gry.net/artykuly/emulator-windows-98
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  10. #10
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

    Cytat Zamieszczone przez fontanna Zobacz posta
    Od kilku dni pojawił się dziwny problem w moim aparacie, a mianowicie:
    zrobiłem cztery zdjęcia, następnie za pomocą kabla USB podłączyłem aparat do laptopa i zgrałem zdjęcia.
    Odłączyłem aparat od laptopa i wykasowałem zdjęcia w aparacie ( KARTA Smart Media).
    Znowu zrobiłem cztery zdjęcia, podłączyłam aparat do laptopa i za zdziwieniem zobaczyłem miniaturki poprzednio wykasowanych zdjęć.
    Po powiększeniu były pokazywane już te właściwe zdjęcia.
    Sformatowałem kartę pamięci w aparacie, lecz to nic nie daje, bo ciągle widać miniaturki wykasowanych zdjęć.
    Po powiększeniu ty miniaturek ( otwarcie w Przeglądarce fotografii systemy Windows) pokazywane są już właściwe zdjęcia.
    Czy to błąd aparatu czy karty pamięci ?
    Chyba szukasz dziury w całym.
    Jak na mój gust to wina Windowsa, który buforuje miniaturki
    a nie aparatu czy karty SM.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

Podobne wątki

  1. kabel usb do camedia AZ-2 Zoom
    By Chmikello in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.08.06, 15:15
  2. Camedia C-460 ZOOM - problem
    By Mariusz Płoński in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.01.06, 13:11
  3. camedia c-450 zoom
    By sweyer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.05, 19:42
  4. Olympus S-540 ZOOm CAMEDIA
    By godunow in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1.12.04, 22:59
  5. kabel USB do Camedia 4000 - skąd?
    By greg in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.08.03, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.