Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 156

Wątek: Kurs i lustrzanka do nauki

  1. #21
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Brooklyn Zobacz posta
    1) nie umiem robić zdjęć czegoś co jest w ruchu i nie pozuje , wychodzi poruszone i nieostre (dlatego też lubię robić architekturę, roślinki i mało ruchliwe owady)
    Sprawdź usawienie stabilizacji obrazu (IS).
    Przy zdjęciach w ruchu powinna być wyłączona a poruszający się obiekt powinieneś "śledzić" aparatem (tzw panoramowanie)
    Jeżeli obiekt rusza się ale się nie przemieszcza, włącz stabilizację (IS1) i staraj się utrzymać nieruchomo aparat a czas ustaw krótki, np 1/125s.
    Cytat Zamieszczone przez Brooklyn Zobacz posta
    2)... ostatnio byłem w teatrze, ciemno a dwa rzędy niżej koleś pyka fotki bez lampy (wtedy zrozumiałem, że mój sprzęt ma jednak spore ograniczenia). Bo chyba moim nie jest możliwe zrobienie dobrego zdjęcia bez flasha w ciemnym miejscu, z oświetloną sceną, bez błysku?? Próbowałem nawet - to albo niedoświetlona scena, albo poruszone, bo za długi czas naświetlania itp.
    Czy ten koleś błyskał lampą?
    Chyba jednak nie. Błyskanie lampą, rozjaśni najwyżej głowy widzów w dwóch najbliższych rzędach. Scena jest oświetlona i Twoja lampa nic tu nie pomoże. Powinieneś raczej zwiększyć ISO i zwiększyć otwór przesłony (mniejsze "f."). Czas, w zależności od obiektywu, powinien być w miarę krótki. Tak, aby zdjęcie nie było poruszone (stabilizacja włączona, ustawiona na IS1)
    Cytat Zamieszczone przez Brooklyn Zobacz posta
    Nie odważyłbym się przyjść na spotkanie z Wami patrząc na Wasze galerie. Po prostu byłoby mi wstyd.
    Ludzie nie po to się spotykają aby się przechwalać swoimi zdjęciami ale by podpatrywać jak inni je robią, wymienić cię swoimi przemyśleniami czy doświadczeniem. To dobre miejsce, żeby się poradzić innych, często lepszych
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #22
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Brooklyn Zobacz posta
    Dzięki za wszystkie rady.
    Nie odważyłbym się przyjść na spotkanie z Wami patrząc na Wasze galerie. Po prostu byłoby mi wstyd. Dopóki nie opanuję "rzemiosła" i nie będę zadowolony z 30-40% zdjęć zrobionych, nie pokarzę się
    Nie długo organizuję spotkanie tradycyjnie "Pod Zygmuntem" i albo Ty przyjdziesz do nas albo my przyjdziemy do Ciebie
    Nie stresuj się jak rany, każdy przez poruszone foty przechodził a będzie fajnie aparaty(my)Piwo, kobiety(nie Kasia) i śpiew.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #23
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Saboor, jaką Kasie masz na myśli aaaaa?!
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  4. #24
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Saboor, jaką Kasie masz na myśli aaaaa?!
    A Suuper... !
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #25
    Jaack
    Gość

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Brooklyn Zobacz posta
    Cześć. Po prawie dwóch latach wróciłem, a raczej zamierzam wrócić, do nauki fotografowania. Zacząłem jakoś 2,5 roku temu, kupiłem sobie E-510 z dwoma obiektywami kitowymi i postanowiłem zrealizować moją pasję fotografowania.
    No zobacz... mamy podobnie. Tyle że ja kupiłem E-520 dual kit i było to 3 lata temu.

    Jeżeli chodzi o technikalia to na dobrą sprawę wystarcza na początek przeczytać instrukcję od aparatu. Później znając już podstawy przekopać forum. Szczególnie posty z przed kilku lat.

    Kolejny świetny pomysł to publikować na forum swoje zdjęcia, jest tutaj sporo życzliwych osób które dużo podpowiedzą.

    W kwestii kursów foto nie sądzę żeby to była dobra droga. Jest duże ryzyko że po takim kursie zaczniesz robić zdjęcia w stylu prowadzącego dany kurs. W dzisiejszych czasach fotografuje ogromna liczba ludzi. Dosyć istotne jest aby zachować swoje własne JA podczas robienia zdjęć. Oczywiście na początku trzeba poznać wiele zasad związanych chociażby z kompozycją oraz innymi tematami związanymi z fotografia. Warto jednak traktować je jako wskazówki bo szybko okaże się że zasady są po to żeby je łamać.

    Dużo ciekawszą formą edukacji będą dyskusje z różnymi fotografami. Prowadząc rozmowę często będzie tak że ktoś obcy zwróci nam uwagę na jakiś element naszego zdjęcia którego sami nie zauważyliśmy. Powoduje to spojrzenie z zupełnie nowej perspektywy na nasze zdjęcia.

    Również cyfrowa ciemnia czyli potocznie PSucie zdjęć może być czymś kreatywnym. Możesz nadać swoim zdjęciom pewien niepowtarzalny charakter. Wyróżnić się z milionów innych fotografujących.

    Z czasem, nabierając doświadczenia i świadomości fotograficznej będzie Tobie łatwiej zdecydować się jakiego narzędzia potrzebujesz. Z kolei wiedząc na które tematy fotograficzne jesteś "muzykalny" łatwiej będzie zdobywać wiedzę kierunkową.

    Jednak przede wszystkim rób zdjęcia, czerp z tego radość. Rób takie zdjęcia które by nie powstały gdybyś się Ty nie urodził. Fotografując bądź sobą, zdaj się na intuicję.

    Im mniej filozofowania w fotografii tym lepiej.

  6. #26
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Im mniej filozofowania w fotografii tym lepiej.
    O to to! A jak się spotkamy , to pogadamy i po focimy.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #27
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Popatrz na poniższe. Aparat z taką samą matrycą jak Twój. Były i z teatru - poszukaj
    Zdjęcie z exifem - popatrz na ustawienia aparatu.
    Zdjęcie irka50

    Z koncertu
    Ale szumów to mu nie odmówisz?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Ale szumów to mu nie odmówisz?
    Nie tylko szum jest bolączką tej matrycy. Dla mnie największym dramatem jest mały zakres tonalny i ww wizjer, który ma wielkość dziurki od klucza. Z manualnym ostrzeniem będzie ciężko i nawet muszla powiększająca nic specjalnie tu nie pomoże. To był naprawdę dobry aparat na długie wycieczki. Mały, lekki z dobrze pomyslaną guzikologią. Z dobrym szkłem spisywał się naprawdę przyzwoicie - oczwiście do ISO 400 bo potem zaczynał się lekki dramat. W teatrze czy na koncercie trzeba było zrobić niezłą gimnastykę, ale oczywiście spokojnie się dawało czego dowodem jest powyższe zdjęcie. Ogólnie jednak macie rację bo do nauki może być

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Ogólnie jednak macie rację bo do nauki może być
    Kurde.Tylko dlaczego 90% zdjec tych wykonanych przez juz naumiejacych sie jest do....
    Mnie wystarczy np. to co mam.To chyba nie kwestia naumienia sie ale zakresu tego co sie fotografuje i tego do kogo sie powinno porownac.Jednym naprwde wystarczy prosty aparat i zrobia nim piekne fotki.Inni dostosuja sprzet do warunkow.Gorzej jak dopasowuja sie do mody,trendu,wyczytanych zlotych mysli,bo inaczej nie wypada, fotografujac takie tematy,ktore komorka lyka w pelnym zakresie.

    PS:kto umie odpowiedziec kiedy juz sie nauczyl a kiedy jeszcze sie nadal uczy.

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Kurs i lustrzanka do nauki

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Kurde.Tylko dlaczego 90% zdjec tych wykonanych przez juz naumiejacych sie jest do....
    Mnie wystarczy np. to co mam.To chyba nie kwestia naumienia sie ale zakresu tego co sie fotografuje i tego do kogo sie powinno porownac.Jednym naprwde wystarczy prosty aparat i zrobia nim piekne fotki.Inni dostosuja sprzet do warunkow.Gorzej jak dopasowuja sie do mody,trendu,wyczytanych zlotych mysli,bo inaczej nie wypada, fotografujac takie tematy,ktore komorka lyka w pelnym zakresie.

    PS:kto umie odpowiedziec kiedy juz sie nauczyl a kiedy jeszcze sie nadal uczy.
    Raczej uczymy się całe życie. Na tym to wszystko polega i to jest najprzyjemniejsze. Sam aparat mam tylko trochę "lepsiejszy" od Twojego. Zdecydowałem się wymianę ze względu na wizjer bo zdjęcia robię głównie starą optyką. Zwyczajnie było szkoda mi oczu a przy okazji mam użyteczne ISO800. Jedyny mankament to waga i ciągle ta sam stara matryca.

Podobne wątki

  1. Gurden - wątek do mojej nauki
    By gurden in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 22:41
  2. Polecam stronkę do nauki obróbki
    By Tadeusz B in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.07.04, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.