Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Co sądzicie o takim zakupie ???

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    To jak będziesz już dysponować programem, to napisz może czy dużo się on różni od np.GIMP-a, czy może innych darmowych programów.
    Moim zdaniem różni się dużo pod względem funkcjonalności i obsługi.
    Podstawowe różnice na plus Elementsa to:
    -znacznie szybszy w działaniu
    -w/g mnie stabilność programu
    -bardziej intuicyjny interfejs
    -bez problemu otworzysz pliki RAW i poddasz je podstawowej obróbce (korekta ekspozycji, balansu bieli, usunięcie szumu, przepaleń, wyostrzenie itp.)
    -możliwość podstawowej obróbki plików z 16 bit. głębią kolorów
    -możliwość złożenia panoram z kilku zdjęć (robi to automatycznie i całkiem sprawnie)
    -możliwość złożenia HDR z kilku zdjęć o różnych ekspozycjach (także automatycznie z możliwością korekcji "wyniku",moja wersja PSE6 tego niestety nie ma)
    -łatwe prostowanie zdjęć czy korekty perspektywy
    Program ma wszystko co jest potrzebne do obróbki zdjęć. W Gimpie chcąc usunąć szum z zdjęcia już trzeba się nakombinować bo nie posiada takiego narzędzia.
    Z innych rzeczy Elements posiada dodatkowy moduł tzw. Organizer gdzie można skatalogować sobie wszystkie zdjęcia. Dodając np. słowa kluczowe łatwo znaleźć dane zdjęcie.
    Zwolennicy Gimpa pewnie mają odmienne zdanie
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.07.13 o 15:53
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Dzięki za opis andtor 2. No to sporo tego jest.
    Jeszcze raz dzięki.

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Moim zdaniem różni się dużo pod względem funkcjonalności i obsługi.
    Podstawowe różnice na plus Elementsa to:
    -znacznie szybszy w działaniu
    -w/g mnie stabilność programu
    -bardziej intuicyjny interfejs
    -bez problemu otworzysz pliki RAW i poddasz je podstawowej obróbce (korekta ekspozycji, balansu bieli, usunięcie szumu, przepaleń, wyostrzenie itp.)
    -możliwość podstawowej obróbki plików z 16 bit. głębią kolorów
    -możliwość złożenia panoram z kilku zdjęć (robi to automatycznie i całkiem sprawnie)
    -możliwość złożenia HDR z kilku zdjęć o różnych ekspozycjach (także automatycznie z możliwością korekcji "wyniku",moja wersja PSE6 tego niestety nie ma)
    -łatwe prostowanie zdjęć czy korekty perspektywy
    Program ma wszystko co jest potrzebne do obróbki zdjęć. W Gimpie chcąc usunąć szum z zdjęcia już trzeba się nakombinować bo nie posiada takiego narzędzia.
    Z innych rzeczy Elements posiada dodatkowy moduł tzw. Organizer gdzie można skatalogować sobie wszystkie zdjęcia. Dodając np. słowa kluczowe łatwo znaleźć dane zdjęcie.
    Zwolennicy Gimpa pewnie mają odmienne zdanie
    Wiedziałeś, że się odezwę
    Odniosę się do punktów:
    - stabilność programu doskonała
    - interfejs taki jak w PS
    - szybkość działania - doskonała
    - otwiera RAW-y, integracja z programem Ufraw
    - ponieważ sam kompilowałem, mam możliwość obróbki 16 bitów
    - nie złoży panoramy
    - nie złoży HDR'a (jak się uprę to złożę, ale mam lepsze narzędzia)
    - jest kilka filtrów do prostowania zwykłego i perspektywy
    - odszumianie: ISO noise reduction, Additive noise, Filtr NL, Odszumianie wavelet
    - ostrzenie: nie kilka a kilkanaście filtrów ostrzenia. Mirek kiedyś zwracał uwagę jakie to ważne
    - skalowanie: filtr Lanczos3 (jeden z najlepszych, step resize (skalowanie wielopoziomowe)

    Ale ja jestem kopnięty Linuksiarz, więc nie patrz na to co wypisuję
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Moim zdaniem różni się dużo pod względem funkcjonalności i obsługi.
    Podstawowe różnice na plus Elementsa to:
    -znacznie szybszy w działaniu
    -w/g mnie stabilność programu
    -bardziej intuicyjny interfejs
    -bez problemu otworzysz pliki RAW i poddasz je podstawowej obróbce (korekta ekspozycji, balansu bieli, usunięcie szumu, przepaleń, wyostrzenie itp.)
    -możliwość podstawowej obróbki plików z 16 bit. głębią kolorów
    -możliwość złożenia panoram z kilku zdjęć (robi to automatycznie i całkiem sprawnie)
    -możliwość złożenia HDR z kilku zdjęć o różnych ekspozycjach (także automatycznie z możliwością korekcji "wyniku",moja wersja PSE6 tego niestety nie ma)
    -łatwe prostowanie zdjęć czy korekty perspektywy
    Program ma wszystko co jest potrzebne do obróbki zdjęć. W Gimpie chcąc usunąć szum z zdjęcia już trzeba się nakombinować bo nie posiada takiego narzędzia.
    Z innych rzeczy Elements posiada dodatkowy moduł tzw. Organizer gdzie można skatalogować sobie wszystkie zdjęcia. Dodając np. słowa kluczowe łatwo znaleźć dane zdjęcie.
    Zwolennicy Gimpa pewnie mają odmienne zdanie
    Nie ma krzywych. Da się to obejść bez problemu, ale w programie ich nie ma.

    Megazaleta PSE: doskonale intuicyjna obsługa.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 23.07.13 o 20:52

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    O, takiego kwiatka sobie wywołałem tym programem.

    Krytyka dopuszczalna, pokornie wysłucham.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7070960_1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	980,4 KB
ID:	93564  
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wiedziałeś, że się odezwę
    Odniosę się do punktów:
    - stabilność programu doskonała
    - interfejs taki jak w PS
    - szybkość działania - doskonała
    - otwiera RAW-y, integracja z programem Ufraw
    - ponieważ sam kompilowałem, mam możliwość obróbki 16 bitów
    - nie złoży panoramy
    - nie złoży HDR'a (jak się uprę to złożę, ale mam lepsze narzędzia)
    - jest kilka filtrów do prostowania zwykłego i perspektywy
    - odszumianie: ISO noise reduction, Additive noise, Filtr NL, Odszumianie wavelet
    - ostrzenie: nie kilka a kilkanaście filtrów ostrzenia. Mirek kiedyś zwracał uwagę jakie to ważne
    - skalowanie: filtr Lanczos3 (jeden z najlepszych, step resize (skalowanie wielopoziomowe)

    Ale ja jestem kopnięty Linuksiarz, więc nie patrz na to co wypisuję
    Pewnie, wiedziałem, ze ktoś sie odezwie To się też odniosę. Mam jeszcze zainstalowanego Gimpa (choć praktycznie już nie używam) także jakieś porównanie mam.
    -stabilność. Elements przez chyba 5 lat zawiesił mi się 1 raz. Gimp kilkanaście może i z 20 czy 30 razy. Szczególnie jak się obrabia większą ilość zdjęć (nawet wczytując do programu po jednym). Powiedzmy, że to jednak przypadek i to ja coś źle robiłem.
    -interfejs. powiadasz Gimp ma taki jak PS. Właściwie to powinienem zostawić bez komentarza...W każdym razie Elements ma na pewno bardziej zbliżony
    -szybkość działania. Na tym samym komputerze Gimp uruchamia mi się 10sek, Elements 5sek. Podobnie jest z działaniem różnych filtrów, korekt, przy obróbce. W Elements bardzo rzadko pojawia mi się pasek postępującego działania. W Gimpie bardzo często trzeba czekać na wykonanie operacji.
    -otwiera RAWY. Na pewno nie otwiera po zainstalowaniu programu. Trzeba zainstalować wtyczkę ufraw. Pamiętam miałem z nią duże problemy w Gimp 2.8, nie chciała działać. Trzeba szukać porad w necie co jest przyczyną tracić czas i kombinować. Poza tym sama wtyczka porównując do Adobe Camera Raw z Elements to mz. cieniutko wypada pomimo, że ACR w Elements jest w wersji okrojonej. Kilka razy podchodziłem do Ufraw i nie dałem rady tym się posługiwać.
    -"ponieważ sam kompilowałem, mam możliwość obróbki 16 bitów". Nie wiem czy to w systemie Windows jest w ogóle możliwe. Poza tym następne kombinacje.
    -"jest kilka filtrów do prostowania zwykłego i perspektywy". W Elements jest jeden i tam w zasadzie można wszystko zrobić "Korekta zniekształceń aparatu" Jeśliby nie starczyło można użyć przekształcenia swobodnego. Powiedzmy, że w Gimpie można też to zrobić łatwo, chociaż jak tu na forum pojawiły się pomoce jak prostować w Gimpie to takie proste się nie wydawało.
    -"odszumianie: ISO noise reduction, Additive noise, Filtr NL, Odszumianie wavelet" Chyba się nie mylę, że po zainstalowaniu programu tego nie ma. Po co aż 4? W Elements jest jeden dobry moim zdaniem. Ustawia się suwakami siłę odszumiania luminancji, siłę usuwania szumu kolorowego i suwak do zachowania szczegółów.
    -ostrzenie. W Elements w wersji 6 są dwa gotowe filtry (podobnie chyba jak w Gimp zaraz po instalacji) czyli Maska wyostrzająca i Dopasuj ostrość. Co nie znaczy, że nie można użyć innych sposobów jak np. przez filtr górnoprzepustowy.
    -skalowania Lanczos nie ma w Elements jest metoda dwusześcienna (Bicubic) zwykła, z wygładzaniem, z wyostrzeniem. Praktycznie zawsze używam zwykłą.

    Zgadza się Gimpa można doposażyć o dużo dodatkowych filtrów. Elements zresztą też. Te takie bardziej popularne z rozszerzeniem .8BF w Elements w zasadzie działają bez problemu. W Gimpie pod Windows są już z tym nierzadko problemy. Były tu na forum zresztą opisywane. Tak podsumowując myślę, że Gimp jak powstawał miał aspiracje dorównać PS. Czy to jest na korzyść nie byłbym pewny. Jest dużo narzędzi, których nigdy nie używałem i nie wiem do czego służą. Elements to program z założenia tylko do obróbki zdjęć (jest jeszcze Organizer czyli zarządzanie, katalogowanie zdjęć) przez to jest moim zdaniem bardziej przejrzysty, łatwiejszy w obsłudze.
    PS.
    Też jakiś czas bawiłem się Linuxem Ubuntu jednak dałem sobie spokój to nie dla mnie. Za często musiałem w google siedzieć i szukać porad

    ---------- Post dodany o 22:34 ---------- Poprzedni post był o 21:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    O, takiego kwiatka sobie wywołałem tym programem.

    Krytyka dopuszczalna, pokornie wysłucham.
    To może odniosę się do aspektów technicznych. Zdjęcie miałoby jeszcze trochę lepszą jakość (minimalnie ale jednak) gdyby forum go automatycznie nie skompresowało. Zakładam, że tak jest (chyba się nie mylę) i u Ciebie na dysku waży więcej niż tu na forum czyli 980KB. Rada na to, tak ustawić suwak kompresja/jakość aby zdjęcie przed wysłaniem na forum ważyło mniej niż 1MB. Z drugiej strony nie schodziłbym poniżej wartości 11 (przy zapisz jako) wolałbym zmniejszyć rozmiar do 1024pix dłuższy bok.
    Jest jeszcze opcja zapisz do internetu (traci się wówczas dane EXIF) tam suwak jakości ma skalę do 100. Zmieniając jego wartość pod zdjęciem pokazuje się podgląd ile KB będzie ważyło zdjęcie.
    Tam staram się nie schodzić poniżej 95.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Cytat Zamieszczone przez andtor2;

    ---------- Post dodany o 22:34 ---------- Poprzedni post był o 21:54 ----------

    [/COLOR]
    To może odniosę się do aspektów technicznych. Zdjęcie miałoby jeszcze trochę lepszą jakość (minimalnie ale jednak) gdyby forum go automatycznie nie skompresowało. Zakładam, że tak jest (chyba się nie mylę) i u Ciebie na dysku waży więcej niż tu na forum czyli 980KB. Rada na to, tak ustawić suwak kompresja/jakość aby zdjęcie przed wysłaniem na forum ważyło mniej niż 1MB. Z drugiej strony nie schodziłbym poniżej wartości 11 (przy zapisz jako) wolałbym zmniejszyć rozmiar do 1024pix dłuższy bok.
    Jest jeszcze opcja zapisz do internetu (traci się wówczas dane EXIF) tam suwak jakości ma skalę do 100. Zmieniając jego wartość pod zdjęciem pokazuje się podgląd ile KB będzie ważyło zdjęcie.
    Tam staram się nie schodzić poniżej 95.

    Plik ma trochę ponad 1Mb. Kompresja do jpg to12 czyli maksymalna jakość.
    Mam czas to rozpracuję wszystkie niuanse tego programu.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Co sądzicie o takim zakupie ???

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Plik ma trochę ponad 1Mb. Kompresja do jpg to12 czyli maksymalna jakość.
    Mam czas to rozpracuję wszystkie niuanse tego programu.
    Te trochę wystarczyło aby forum automatycznie zaingerowało w zdjęcie i to na forum już nie jest dokładnie to samo co masz po obróbce na dysku.
    Jest sporo różnych tutoriali, filmików do PSE. Wiadomo na początku trzeba się zaznajomić z programem.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Czy z takim zestawem porywać się na fotografie ślubną?
    By kaammiil in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 10.07.12, 19:44
  2. Co myslicie o takim zestawie ??
    By oczko_ns in forum Studio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16.10.08, 19:00
  3. Pomoc w zakupie
    By Kaś in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13.08.06, 09:50
  4. Co myslicie o takim zestawie?
    By jps in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.08.05, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.