Strona 1 z 84 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 831

Wątek: bezlusterkowe foty

  1. #1
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    bezlusterkowe foty

    Na początek chciałam serdecznie przywitać wszystkich Forumowiczów. Do tej pory ograniczałam się do lektury (niekiedy dość intensywnej) Forum, w końcu zdecydowałam się poprosić Was o ocenę moich dokonań fotograficznych. Kilka słów o mnie: jestem studentką socjologii drugiego stopnia, fotografią interesuję się od kilku lat, mając 16 lat sprawiłam sobie pierwszy kompakt i co jakiś czas zmieniałam na lepszy model. Lubiłam robić zdjęcia nie tylko na imprezach i wakacyjnych wyjazdach, a kompakt cały czas mnie nie satysfakcjonował. Jednak bałam się przesiadki na coś lepszego ze względu na wagę, nieporęczność (staram się zawsze mieć aparat przy sobie) i konieczność zmiany obiektywów - 18-krotny zoom w aparacie wydawał mi się spełnieniem marzeń Cały czas prześladowało mnie pragnienie głębi ostrości i lepszej jakości zdjęć. W końcu, za namowami chłopaka, zdecydowałam się na kupno E-PL1. To wiekopomne wydarzenie miało miejsce w marcu i kompletnie odmieniło moje życie. Oszalałam na punkcie fotorafii - nie tylko dużo fotografuję, ale też edukuję się w tej dziedzinie - czytam, chodzę na wystawy itd. Niedawno przesiadłam się na E-PL2, którego kocham z całego serca. Ze względu na zainteresowanie socjologią najbardziej interesuje mnie fotografia ludzi: uliczna i portrety. Fascynują mnie też klimaty industrialne i opuszczone miejsca. W takiej tematyce powstają głównie moje zdjęcia.

    Mam nadzieję, że nie zanudziłam wstępem Pozdrawiam i proszę o opinie zamieszczonych zdjęć, Ola.

    1.

    2.

    3.

    4.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Witaj w świecie niepoprawnych maniaków .
    Widzę, że czytanie forum nie poszło na marne, bardzo ciekawe zdjęcia.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #3
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Mnie się pierwsze najbardziej podoba i jest bardzo fajne jak dal mnie i to trzecie z lodami też w jakiś sposób
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  4. #4
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie. Mam jeszcze pytanie: Jak często mogę umieszczać nowe zdjęcia? Pytam, bo mam jeszcze trochę zaległych fot, które chciałabym pokazać.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Fajny początek, tematyka bardzo mi bliska.
    Zdjęć możesz wrzucać, ile chcesz, weź jednak pod uwagę pojemność mózgu odbiorcy

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Witam. Także jestem za zdjęciami nr 1 i 3. Z uwag to trochę więcej obróbki by w nich nie zaszkodziło. Głównie to lekko rozjaśnić w 1 cienie (napis "palarnia mógłby być bardziej widoczny) w 3 całość i lekka korekta balansu bieli. Zdjęcia wyglądają też na nie ostre ale tu główna przyczyna, że wstawiłaś duże zdjęcia o boku ponad 3tyś pikseli, a forum je automatycznie przeskalowało do 800pix dłuższy bok. Lepiej samemu zmniejszyć przed wstawieniem na forum.
    Odpowiadając na pytanie, chyba jakiś ograniczeń w wstawianiu zdjęć do wątku nie ma. Są takowe przy umieszczaniu zdjęć w galerii, bodajże 1 zdjęcie na dzień. Rzadko wstawiam to nawet dokładnie nie wiem
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Te z lodami widziałby w czarno-bieli. Ogólnie spoko
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Zasubskrybowałem wątek, będę zaglądał.
    Pamiętaj - jak bufetowa się ciepło wyraziła, to jesteś na dobrej drodze.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Widzę, że czytanie forum nie poszło na marne, bardzo ciekawe zdjęcia.
    To samo chciałem napisać, ale zamiast tego dodałem nr 4. jako propozycje do lipcowej Fotografii Miesiąca.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: bezlusterkowe foty

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Witam. Także jestem za zdjęciami nr 1 i 3. Z uwag to trochę więcej obróbki by w nich nie zaszkodziło. Głównie to lekko rozjaśnić w 1 cienie (napis "palarnia mógłby być bardziej widoczny) w 3 całość i lekka korekta balansu bieli. Zdjęcia wyglądają też na nie ostre ale tu główna przyczyna, że wstawiłaś duże zdjęcia o boku ponad 3tyś pikseli, a forum je automatycznie przeskalowało do 800pix dłuższy bok. Lepiej samemu zmniejszyć przed wstawieniem na forum.
    Dziękuję za opinię. Co do obróbki, to pierwsze zostało właśnie dość mocno obrobione (jak na moje standardy), cienie zostały celowo dość mocno przyciemnione. Niestety nie mam już RAW-ów, żebym mogła to zmienić. Jak będę wrzucała bieżące zdjęcia, będę miała RAW-y i możliwość korekty wedle Waszych sugestii. Co do trzeciego, co wyszło mi dość ciemne, nie chciałam już więcej rozjaśniać, żeby nie wyciągnąć za bardzo szumu, który i tak już jest widoczny na lodziarzu. Co do balansu bieli, to faktycznie

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Fajny początek, tematyka bardzo mi bliska.
    Zdjęć możesz wrzucać, ile chcesz, weź jednak pod uwagę pojemność mózgu odbiorcy
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Te z lodami widziałby w czarno-bieli. Ogólnie spoko
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Zasubskrybowałem wątek, będę zaglądał.
    Pamiętaj - jak bufetowa się ciepło wyraziła, to jesteś na dobrej drodze.
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    To samo chciałem napisać, ale zamiast tego dodałem nr 4. jako propozycje do lipcowej Fotografii Miesiąca.
    Dziękuję, dziękuję!

    Wrzucam link do poprawionej wersji trójki i jeszcze przeróbka na b&w według sugestii epicure.

    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

Podobne wątki

  1. Brodate foty
    By broda in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1160
    Ostatni post / autor: 10.11.18, 10:15
  2. foty Bysior c.d
    By Bysior in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.09.08, 17:46
  3. Foty DziQ
    By DziQ666 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 9.06.08, 10:43
  4. Mroczne foty
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.05.08, 21:27
  5. Foty Kaczorów ;)
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28.04.08, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.