Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Jaki obiektyw?

  1. #1
    Awatar przemek1259
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    102
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Jaki obiektyw?

    Witam, moja znajoma kupiła sobie olka e-510. I mam do was pytanie, jaki polecić jej obiektyw? Wymogi są takie, że musi być manualny i jasny... Najlepiej na M42 lub OM.
    Zdjęcia robione będą... Wszystkiemu... Krajobraz, portret, i cokolwiek innego.

    Z góry dzięki.

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Do krajobrazu? jasny?.Dziwne wymogi.Niech zacznie z kitami.One tak naprawde w tej puszce wystarcza.Dobre,naprawde dobre jasne szklo jest drozsze od tej puszki.

  3. #3
    Awatar przemek1259
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    102
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Kazała mi tak przekazać to przekazuje to co mówiła . Więc ma nie kupować nic innego tylko te obiektywy co ma kitowe tak?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Witaj
    Zbyt ogólnikowo piszesz, musisz bardziej sprecyzować wymagania, a jeszcze lepiej poziom wiedzy i doświadczenia znajomej . Inaczej będzie nam trudno sensownie pomóc, a z wątku zrobi się pseudo ranking obiektywów, który nie dość, że nie pomoże, to dodatkowo zamąci w głowie i zniechęci do fotografowania i forum.
    Po pierwsze nie napisałeś, czy znajoma kupiła samo body czy może z jakimś obiektywem, czy ma/miała wcześniej aparat i jaki. Piszesz, że musi być manualny i jasny, m-42 lub OM, więc wnioskuje dwie rzeczy:
    1. Ma już jakieś doświadczenie i świadomie chce rozszerzyć warsztat.
    2. Fotografowała jakąś "małpką", i gdzieś wyczytała/usłyszała, że lustrzanka + manualne , jasne stałki są panaceum na super focie.

    Na początek polecał bym coś niskobudżetowego, a dające stosunkowo dobre obrazki. Może na początek Helios + przejściówka bez dandeliona. W miarę uniwersalne szkiełko, koszt ok 40zł + przejściówka 30-80zł.
    Jak załapie manualnego bakcyla, to wtedy można bez problemu dokupic wiele fajnych szkieł, a jak nie i okaże się, że ta zabawa nie dla niej, wtedy strata finansowa mała.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Bez przesady z tą drogością, przecież ma być M42 lub OM. Poza tym, niska cena, to faktycznie jedyna zaleta takiego zakupu. Głosuję na podwójny kit.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Oczywiscie, jeśli chodzi o m-42, zdajecie sobie sprawe z kilku niespodzianek typu problem z bolcem przysłony, czy ostrzeniem na nieskonczonosc?

    ---------- Post dodany o 10:45 ---------- Poprzedni post był o 10:45 ----------

    Podpinam się pod głosowanie za kitami.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #7
    Awatar przemek1259
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    102
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    sepi19 - masz rację. Nie podałem szczegółów i już to robię

    Kupiła body + 2x kit. 14-42 i 40-150.
    Manualny dlatego, że:
    - chce się nauczyć robić zdjęcia na manualu
    - są sporo tańsze a nie ma wielkich budżetów
    Czy miała lustrzankę? Nie, miała zaawansowanego kompakta Nikon.

    Z lustrzankami i tak naprawdę w fotografią dopiero zaczyna . Jeśli coś jeszcze potrzeba to dopisze.
    Też myślałem nad heliosem, tyle że adapter z dandelionem to koszt około 130 zł.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Ja bym proponował na poczatek, po prostu przełaczyc aparat na tryb M, instrukcje + ksiażki o fotografii. Obiektywy, które ma, na pewno spełnią jej oczekiwania.
    Odpuście na razie dandeliona, masz podgląd LV w aparacie.
    Ostatnio edytowane przez sepi19 ; 11.07.13 o 10:56
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #9
    | OlyJedi Awatar lokin
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Talibowo Dolne
    Posty
    339
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Może się mylę ale to chyba jednak kwestia małej GO i ceny jest DECYDUJĄCA.
    Jeżeli tak to szybko sprzedać 510 i kupić najtańsze używane body nikona i 50/1,4.
    Koniecznie zarejestrować się na ichnim forum i...
    Ugryzłem się w język.
    A najważniejsze to polecam dużo lektur o fotografii i ćwiczenia tym co się ma obecnie. To da najlepszy efekt.
    Pozdrawiam
    25/1,4; 45/1,8; 9/8

  10. #10
    Awatar przemek1259
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    102
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw?

    Okej, dzięki za radę. A tak poza tym tematem, dałoby się samemu wkleić dandeliona do adaptera? Trudne to jest? Bo ja chciałem sobie kupić właśnie taki adapter tyle ze drogi.

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw M42
    By monikaa1013 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22.01.11, 03:27
  2. Jaki obiektyw do E 520
    By halucynowa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.10.09, 21:40
  3. Jaki obiektyw do...?
    By sickside in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 19:51
  4. Jaki obiektyw do E-510
    By subbar in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12.01.08, 00:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.