Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Prośba o małą poradę FL-36 a FL-50

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Jeśli nie będziesz focił w kościołach, na ślubach itp. to Fl36 w zupełności wystarczy. Mam ją od roku i nie zamierzam zamieniać na Fl50.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ja tez bym polecal FL-36. Do amatorskiego focenia, doswietlania w mieszkaniu, w plenerze, jest akurat. Jej wada jest to, ze sie wolno laduje i czasem sie to odczuwa. Jednak jest polowe tansza od FL-50, wiec jesli rzeczywiscie nie potrzebujsz profi lampy, do kosciolow itp. to lepsza bedzie FL-36 od FL-50.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #3
    Awatar historikus
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    mazowiecka wieś
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Jeśli nie będziesz focił w kościołach, na ślubach itp. to Fl36 w zupełności wystarczy. Mam ją od roku i nie zamierzam zamieniać na Fl50.
    Słusznie prawisz. Do wymienionych zastosowań Fl36 w zupełności wystarczy. Nawet czas ładowania nie jest moim zdaniem taki straszny, jak opisują niektórzy
    Pzr
    H.

  4. #4
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez hydro
    no do zawodowego wykonywania zdjęć E-500 się raczej nie nadaje Dzieki za info.
    możesz nieco jaśniej?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    ja tam w kościele świeciłem FL-36 i nie wyszło tak źle Styknie Ci na bank
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  6. #6
    dinx6
    Gość
    willow ma rację, proste, że się da. to nie ten komfort co fl50 (głównie ze względu na czas ładowania bo siłowo fl36 daje radę chyba, że walisz po średniowiecznych katedrach) ale można sobie spokojnie dać radę. jak ktoś nie zamierza z tego żyć i pstryka okazjonalnie dla znajomych, to luz.

    współczesny sprzęt niby taki zaawansowany, a większością czegoś tam się nie da zrobić. dawniej ludzie mieli w łapach kaszaloty a jakoś dawali radę i robili kawałek dobrej fotografii. dziś im lepszy sprzęt tym większe ograniczenia, chyba czegoś tu nie rozumiem.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Bylo juz o tym, nie lepiej najpierw przejrzec archiwum zamiast zakladac kolejny temat o tym samym?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja do podobnych zastosowań, co Ty Hydro kupiłem FL-36 i złego słowa nie powiem. W pomieszczeniach zamkniętych wielkości współczesnych mieszkań nawet czasy ładowania po odbiciu od sufitu/ściany nie są takie straszne. A jeśli ktoś nie jest szumofobem (mnie nawet ISO800 z E-500 nie przeszkadza i często używam) - to podbijając ISO można ten czas jeszcze skrócić. Zdarzyło mi się nawet focić na ślubie w dość ciemnym kościele i jakoś dało radę (przy ISO 800 z rozpraszaczem z butelki po szamponie z wklejonym odbłyśnikiem, lampa 45stopni w górę i przy ołtarzu, to nawet seria 4RAW'ów poszła z błyskami ).
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jak juz bylo wiele razy - FL-36 jest naprawde dobra, jak jest mozliwosc to zawsze mozna doswietlic lampa body. Jedyny mankament to dosc dlugi czas ladowania w porownaniu z FL50 ale prawie 2xwieksza cena i 4 aku zamiast 2 robi jednak roznice. Na poczatek jednak polecam FL36, kiedys zmienisz najwyzej na FL50, ja wlasnie wyszedlem z takiego zalozenia

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę EPL-1 i ZD 35mm do czego?
    By rafalzimnicki in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.12.10, 21:38
  2. Prośba o poradę w sprawie lampy do e-330
    By absolon in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 8.11.07, 17:34
  3. prosba o porade [50/1,8 MC]
    By pleg in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 5.05.06, 22:56
  4. Prośba o poradę - E1
    By Robix in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27.06.05, 09:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.