Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: żywotność migawki w korpusach e-systemu

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    żywotność migawki w korpusach e-systemu

    Ponieważ nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi na ważną kwestię dotyczącą ilości cykli wyzwolenia migawki w poszczególnych korpusach e-systemu, a w instrukcji obsługi nic się na ten temat nie pisze - zwróciłem się z mailowym zapytaniem do doradcy technicznego Olympus Polska w tej sprawie.

    Otrzymałem odpowiedź, którą pozwolę sobie zacytować:

    [...]
    Dzień Dobry

    Dziękujemy za Pani/Pana email,

    Nie ma jednoznacznie określonej ilości zykli migawki. Dla wszystkich aparatów E-systemu bedzie to około 100 tys.

    Pozdrawiam

    Daniel

    Olympus Pomoc Techniczna
    TEL: 00 800 659 678 71
    TEL: 00 800 OLYMPUS1
    [...]

    Myslę, że jest to ciekawa i pocieszająca dla nas informacja warta umieszczenia w kompedium wiedzy o korpusach e-systemu, aczkolwiek jej jednoznaczność jest pod znakiem zapytania.

    Pozdrawiam!
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  2. #2
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Trzymaj tego maila i opraw w ramki. Teraz jak E510 czy E500, padnie migawka poniżej tej liczby może będzie można reklamować
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Taaa, juz widze, jak moj aparat wytrzyma te 100k Ja mam tylko wieeelka nadzieje, ze jak juz bedzie padac, to nie w czasie waznych zdjec :P
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Legal:

    nie wnikaj tylko fotki rób... rozsądek podpowiada, że powyżej 40k to już różnie może być.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Legal,

    Bardzo ważna wiadomość. Podał ja bądź co bądź ekspert, który oficjalnie jest związany z firmą. Jest to odważna odpowiedź. Zwykle przedstawiciele firm na wszelkich targach i pokazach mówią - "dużo" lub informują "prywatnie" i proszą o nie martwienie się.

    Tutaj padła odpowiedź liczbowa. Jest bardzo trudno określić dokładnie żywotność jakiegokolwiek podzespołu nie posługujac sie językiem techniki oraz pojęciami czysto matematycznymi zaczerpnietymi z teorii prawdopodobieństwa (liczność próby, warunki techniczne testu - np. temperatura otoczenia, czy migawka jest prototypem, czy pobrana z ciągu produkcyjnego losowo, prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia w określonym przedziale czasu, przedział ufności, itd.).

    Podanie gwarancji na określoną ilość cykli wiąże się z dodatkowymi duzymi kosztami, które należy poświecić na testy migawki oraz na opracowanie kompromisu konstrukcyjnego i technologicznego pomiędzy jakością, a przewidywaną ilością reklamacji. Wysoka jakość, to wysokie koszty produkcyjne i niższe serwisowe, a niższa jakość, to niższe koszty produkcujne, ale wyższe serwisowe. To jest bardzo trudne do oszacowania i można się na tym bardzo przejechać zarówno w jedna stronę - kosztowna produkcja i niewystarczajacy popyt nie dający zysku, jak i w drugą - kosztowny serwis zmniejszający zysk, a w skrajnych przypadkach naprawa całych serii wyrobu za darmo. Dlatego firmy wolą nie podawac konkretnych liczb.

    Pzdr, TJ

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    To ja was pocieszę, że w moim padła po 40 k

    Ale dzięki temu rozkoszuję się teraz praktycznie jak nowym E1, nowa migawka, nowa guma na gripie, wygląda jak nówka.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #7
    | OlyJedi Awatar anuszka
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    55
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Warto chyba zwrocic uwage na to, ze podano liczbe "okolo", co producenta nie zobowiazuje do niczego ani nie daje zadnej dodatkowej gwarancji oprocz 2-letniej europejskiej czy rocznej swiatowej

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    sprzęt używany zarobkowo może spokojnie wykręcić te 40.000 przez rok albo i szybciej.

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    27
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Z tego, co czytałem - dla E-1 podają żywotność migawki na poziomie 150tys klapnięć. Oznacza to tyle, że w jednym padnie po 140k, w innym po 160k, w kolejnym po 35k itp itd. Liczba podana przez doradcę technicznego wydaje mi się całkiem sensowną "średnią żywotnością migawki". W moim E-300 przebieg to ~8400 zdjęć, więc jeszcze powinien pochodzić. Grunt, to się nie martwić - tylko szanować sprzęt i focić z namysłem

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja zrobiłem te 40 k (nawet nie całe, dokładnie nie wiem, bo juz kilka razy wyresetowało mi się menu serwisowe) w półtora roku. Trochę fociłem za pieniążki, ale nie moge powiedzieć, że używam go zawodowo.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Żywotność migawki w korpusach E-systemu
    By Nemo5576 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 12.12.12, 16:47
  2. Korekta FF/BF w korpusach Olympusa
    By PASQD in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.01.11, 21:54
  3. Żywotność migawki w E-500
    By Laser_1985 in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.05.07, 00:38
  4. zywotnosc migawki i matrycy CCD w e-500
    By blady in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 1.05.06, 20:55
  5. Ograniczona żywotność kart XD Picture ???
    By Halski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28.06.04, 20:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.