Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

  1. #1
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

    Wątek ten jest relacją z mini zlotu , który odbył się na Morawach podczas (polskiego) długiego weekendu majowego. Pobyt w tym pięknym regionie Republiki Czeskiej łączył w sobie głównie fotografowanie z degustacjami efektów tamtejszej wielowiekowej tradycji winiarskiej.

    Na początek kilka pocztówek z miasta Mikulov, będącego dobrą bazą wypadową do krainy Pálava.

    1.

    2.

    3.

    4.


    5.


    6.


    7.


    8.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 17.06.13 o 11:36
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pojacko fotograficzny

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Wątek ten jest relacją z mini zlotu , który odbył się na Morawach podczas (polskiego) długiego weekendu majowego. Pobyt w tym pięknym regionie Republiki Czeskiej łączył w sobie głównie fotografowanie z degustacjami efektów tamtejszej wielowiekowej tradycji winiarskiej.

    Na początek kilka pocztówek z miasta Mikulov, będącego dobrą bazą wypadową do krainy Pálava.
    Znajome pokazujesz klimaty. Dawno tam nie byłem, a z aparatem to wcale. Chetnie się wybiorę, jak zechcesz powtórzyc wycieczkę w porze dojrzewania winorośli i czerwieniejących liści. Pomogę w organizacji.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pojacko fotograficzny

    no zapowiada się kolejny ciekawy wątek
    6 najbardziej do gustu przypadła
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pojacko fotograficzny...

    fajne zdjęcia, a i palava - to bardzo zacne wino, bardzo zacne.... jak cenowo teraz ono stoi u winiarza?

    ---------- Post dodany o 09:27 ---------- Poprzedni post był o 09:26 ----------

    ps. Jestem chętny na wycieczkę o której wspomniał apz
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 17.06.13 o 11:36
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  5. #5
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pojacko fotograficzny...

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    ps. Jestem chętny na wycieczkę o której wspomniał apz
    Ja też, mam nadzieje że nie będzie tak tajniacka jak ten minizlot w tytule wspomniany
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

    Dawno już, żaden zestaw zdjęć tak mi się nie podobał jak te powyżej To chyba przez ten pijacko-fotograficzny a nie odwrotnie charakter zlotu.
    Poproszę o jeszcze.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

    Karol, a na tym mini-zlocie to ktoś było oprócz Ciebie?
    Fajne pojemniki do segregacji

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

    Dobrý den! Opravdu nádherné fotky.

    ---------- Post dodany o 11:14 ---------- Poprzedni post był o 10:16 ----------

    Mam nadzieję, że Karol nie będzie mieć nic przeciwko (albo przynajmniej niewiele) gdy dorzucę czasem do wątku trochę baśni, legend, klechd i anegdotek. Jako fotograficzny prawieimpotent, zdjęciami wiele dobrego nie wniosę. Skoro w tym dziale ma być więcej opisów to do dzieła.

    Najpiękniejsza z Republik, którą sobie potocznie nazywamy Czechami, składa się nie tylko z Czech jako takich ale też ze Śląska i Moraw. Morawy (Morava) to wschodnia część RCz, region cudnej urody, pełen winnic, słońca, urzekających krajobrazów i o historii sięgającej znacznie wcześniej niż pozostałości Rzymskiego X Legionu, który sobie tam na jakiś czas zaległ.

    Ja, który swój czechofilizm ZAWSZE konsumowałem zatwardziale w Czechach, od pierwszego wejrzenia zakochałem się w Morawach. Gwałtowność tego uczucia trochę mnie zaskoczyła, wszak jestem już niemłodym człowiekiem.

    Oczywiście całych Moraw zobaczyś się nie da w jeden weekend. Na szczęście region podzielony jest na mniejsze regionki a te na jeszcze mniejsze regioniki. Łatwo się w tym wszystkim połapać. Metodą na chybił trafił, z cudów Moraw została wybrana kraina "Pálava". To chroniony obszar krajobrazowy, rezerwat biosfery Unesco. Jest też specyficzny pod względem klimatycznym - to najcieplejsze i najbardziej nasłonecznione miejsce w Republice. Ta zaleta dała się odczuć w długi weekend, kiedy w Polsce było mocno nieciekawie. Ten klimat powoduje, że choć całe Morawy stoją produkcją wina, to właśnie tam, w regionie Pálava, wino udaje się najlepsze. Nie ma tam wielkich miast, są za to kilometry tras rowerowych, pieszych i winnych szlaków, które prowadzą turystę od winnicy do winnicy.

    Jako miejsce wypadowe wybrany został Mikulov - bardzo klimatyczne maleńkie miasteczko, które ma wszystko, co może być potrzebne - od składnicy map i przewodników, które sobie można zabierać, przez świetną bazę noclegową i wypożyczalnie rowerów po sympatyczne winiarnie i zajmujące wieczorne opowieści sommelierów. Miasteczko jest interesujące także samo w sobie i ma kilka perełek, które chętnie przed siebie rzuciłem.

    Na razie tyle opisu tła. Jeśli kogoś będą ciekawić kolejne opowiastki to jeszcze coś dorzucę nie pomijając pijańskich anegdot o spektakularnych wyczynach Karola.
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  9. #9
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Karol, a na tym mini-zlocie to ktoś było oprócz Ciebie?
    Fajne pojemniki do segregacji
    wnosząc po opisie pod Twym postem to chyba sam nie był

    Cytat Zamieszczone przez Wieprz
    Jeśli kogoś będą ciekawić kolejne opowiastki to jeszcze coś dorzucę nie pomijając pijańskich anegdot o spektakularnych wyczynach Karola.
    No raczej że będą - to one dodają smaczku do prezentacji zdjęć - zarówno historyczne/geograficzne wstawki jak i przede wszystkim anegdoty

    czekamy czekamy
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Morawy 2013 - mini zlot pijacko fotograficzny

    Taaaaa, jak się jawnie organizuje to jest "spotkanie", a jak tajniacko to "zlot" Oj, nieładnie, nieładnie Jak mogłeś
    The question is, who cares?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.