Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: E-400 i jego humory

  1. #1
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    E-400 i jego humory

    Witajcie,

    Piszę do Was, ponieważ od jakiegoś czasu brat, który przejął po mnie E-400 skarży się na pewne problemy, a inaczej to można nazwać na humory.
    Otóż, już kilka razy zdarzyło się, że po włączeniu aparatu ekran w ogóle nie zapalał się, w wizjerze nic się nie świeci, żadna informacja o ekspozycji a aparat sam bez naciskania jakiegokolwiek przycisku ustawiał ostrość wedle własnego uznania. Podczas gdy ekran nie reagował na nic, nie wyświetlał zdjęć to reagował w momencie otwarcia pokrywy karty pamięci i wyświetlał standardowy komunikat ostrzegawczy o otwartej pokrywie. Zdjęcia po zrzuceniu na komputer posiadają ustawienia jakie były przed awarią (kaprysem) aparatu. Co ciekawe, aparat po jakimś czasie wraca do normalnego trybu pracy jakby nigdy nic (wróciły mu chęci do współpracy).
    Gdy jeszcze aparat był na gwarancji awarii uległ przycisk migawki (nie działał dwu funkcyjnie, tylko bez ustawiania ostrości dało się wykonać zdjęcie). Był u Olympusa w serwisie, coś ze stykami się stało (odlutowało bodajże) ale po powrocie działał bez zarzutów aż do minionej zimy i to znów koło lutego, gdy przy opadach śniegu aparat przestał funkcjonować normalnie, zbuntował się po prostu.
    Pojechał do serwisu w Krakowie, ale tam gdy załączyli aparat zapytali się co z nim jest nie tak bo przecież wszystko działa jak należy (ku zdziwieniu mojego brata).
    Doszliśmy do wniosku, że gdzieś dostała się wilgoć (śnieg) i mu zaszkodziło. I może coś w tym było, ponieważ gdy objawy się pojawiały aparat bez ruszania go z futerału leżał w domu obok kaloryfera i po chwili wygrzewania się działał już potem kilka miesięcy bez zarzutów. A teraz, gdy nie był używany w deszczu objawy się pojawiły z powrotem i to coraz częściej.

    Powiedzcie nam co może być przyczyną takiego zachowania naszego Olka?
    Gdy posłaliśmy te informacje do Olympus Polska powiedziano nam, że oni już nie serwisują sprzętu tylko centralne centrum serwisowe, bodajże na Słowacji. Zniechęceni taką odpowiedzią liczymy na Waszą pomoc....

    Pozdrawiamy
    Adrian "EuroTrakker" i brat Sebastian
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

  2. #2
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria

    Odp: E-400 i jego humory

    Olek odpowiedzia..... zasugerowal kupno nowego sprzetu
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  3. #3
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: E-400 i jego humory

    Chodzi o to, że zbytnio finanse nie pozwalają, chyba, że na jakąś używkę pokroju 620/30/3 bo wolałby coś uszczelnionego
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: E-400 i jego humory

    E-30 nie jest uszczelniany.
    A mam taką prośbę. W momencie jak aparat fiksuje i pokazuje Ci środkowy palec skierowany do góry - ekran nie świeci....
    to naciśnij kilka razy klawisz "INFO" i napisz czy jest jakaś reakcja.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #5
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: E-400 i jego humory

    Na chwilę obecną nie sprzeciwia się więc nie mamy możliwości sprawdzenia Twojej porady. Ale spoko, jestem pewien, że przez weekend ponownie przeciwstawi się wychodzeniu z domu

    Pozdrawiam
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

Podobne wątki

  1. Hym i jego bajery
    By Hym in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 8.10.12, 17:48
  2. Sim i jego zdjęcia
    By Simrumun in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23.11.08, 00:06
  3. Gogo , jego fotki , jego świat
    By gogo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12.07.08, 09:50
  4. E-400 i jego LCD
    By tagrab in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21.04.07, 17:21
  5. portret JEGO...
    By juka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.08.06, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.