Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Jak uzyskać taki błękit???

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Trzeba mieć po prostu dobry filtr polaryzacyjny. Dobry - tzn. ten z wyższej półki.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Trzeba miec polar (niekoniecznie z wysokiej polki) ale miec. BO nic nie da sie wyciagnac z czegos gdzie nic nie ma (przepał). Trzeba tylko wiedziec ze polar działa najlepiej w mocnym ostrym słońcu, im swiatlo mięknie tym wieksza szansa obejsc sie bez niego i zrobic dobra fotke. Pozniej to juz poziomy. Ja swoje fotki jesli robie korekte to wlasnie tylko poziomami i ostrosc. Reszte zostawiam.
    ...był Olek jest A6000

  3. #13
    | OlyJedi Awatar konukera
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wafka
    Posty
    308
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Zeby miec blekitne niebo trzeba robic ze sloncem za plecami lub z boku.

    A co do poziomow... Uczcie sie lepiej krzywych - poziomy maja znikome mozliwosci. Krzywe pozwalaja np. na lokalne zwiekszenie kontrastu miedzy chmura a niebem, bez ruszania np. jasnosci ziemii czy trawy.
    I'm so happy with my new black body.
    Fotografia reklamowa, eventy, konferencje, Warszawa - http://www.fantasmatic.pl/

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    ja tam używam szarej połówki i niebo jest niebieściutkie.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez konukera
    Zeby miec blekitne niebo trzeba robic ze sloncem za plecami lub z boku.

    A co do poziomow... Uczcie sie lepiej krzywych - poziomy maja znikome mozliwosci. Krzywe pozwalaja np. na lokalne zwiekszenie kontrastu miedzy chmura a niebem, bez ruszania np. jasnosci ziemii czy trawy.
    Dobrze mowisz. Ale krzywe to juz wyzsza szkola jazdy. Tutoriali jak na lekarstwo zwlaszcza dotyczących GIMPa (bo PS mnie nie interesuje).
    ...był Olek jest A6000

  6. #16
    | OlyJedi Awatar konukera
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wafka
    Posty
    308
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Zasada pracy na krzywych wszedzie taka sama. Pracujesz na histogramie jakby nie patrzec. Krzywe sa w wylowywarkach Rawow, w programach skanujacych. Poznaj zasade to bedziesz krzywil w kazdym progrtamie.

    Poziomy umozliwiaja tylko: przesuniecie punktu czerni i bieli i zmiane gammy. Czyli mozna rozjasnic obrazek i zwiekszyc/zmniejszyc kontrast.

    W krzywych mozna duzo wiecej, kontrast mozna regulowac krzywa o krztalcie litery S, i mozna to robic na wielu poziomach: rozjasniac tylko jasne partie bez ruszania ciemnych... multum mozliwosci. Jesli potrzebujesz tutoriala do gimpa to troche bierze Cie lenistwo. Pobaw sie samemu - zobacz jak to dziala. W PS jest o tyle fajnie ze jak sie kliknie na obrazek przy wywolanym oknie krzywych to na krzywej pokazuje sie punkt odpowiadajacy jasnosci punktu obrazu na ktory sie kliknelo. I wtedy podnoszac ten punkt na krzywej zwiekszamy jasnosc okolic tego punktu. Potem mozemy w innych miejscach doprowadzic krzywa do pierwotnego poziomu. Efekt taki ze np. rozjasniamy tylko jakas postac, albo tylko ubranie bez rozjasniania twarzy.

    Regulacja koloru w rgb to juz owszem ciezka sprawa, ale tez sie mozna nauczyc. W cmyku za to jest prosto...

    Na forum canona chyba jest jakis tutek o krzywych, cos tam kojarze ze bylo.

    Nie ma sie co zaslaniac brakiem tutkow do gimpa. Serio. Krzywe sa easy tylko trzeba je poznac. Moim zdaniem roznica taka jak jazda autem z automatyczna skrzynia biegow (poziomy) a manualna (krzywe).
    I'm so happy with my new black body.
    Fotografia reklamowa, eventy, konferencje, Warszawa - http://www.fantasmatic.pl/

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    konkuera aktualnie kompa w domu wlaczam raz na 2-3 dni z powodu córki. Pochłania cały czas, nie pozwala zostawic siebie w spokoju ani na chwile. Swietny dzieciak (ma 13 miesiecy) i ciekawa wszystkiego. Jesli nawet znajde czas i na chwile wlaczam kompa to po to aby sprawdzic poczte bo juz na nic wiecej nie mam sily. Wiem ze krzywe sa uniwersalne, ale jednak trzeba zalapac to o czym piszesz i nabrac wprawy aby uzywac ich na wyczucie. A na to nie mam czasu, a jesli mam to odsypiam zaległości.
    ...był Olek jest A6000

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    mały tutorial na temat zastosowania krzywych



    a wszystko przez talibów ...jeszcze raz przepraszam

  9. #19
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    West - to dobry link?

    http://video.google.pl/videoplay?doc...=ms_&plindex=4

    Odsyła do filmików związanych z zamachami terrorystycznymi.. Poprawcie : )

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    krzywe to jest zabawa...A powiedziałbym że krzywe + warstwy + maski + pędzel

Podobne wątki

  1. Jak uzyskać taki efekt na zdjęciu
    By ktosik in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.05.11, 19:01
  2. Jak uzyskać taki efekt w PS?
    By alken14 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16.05.10, 15:05
  3. Jak uzyskac taki efekt? Zamrożone krople wody
    By mroffeczka in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17.11.09, 23:06
  4. jak uzyskać taki efekt gry światłem?
    By Alex-ander in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.07.09, 21:22
  5. jak uzyskac taka GO?
    By Jeronimo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 30.09.05, 19:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.