Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Wygląda na to, że wszystko jest ok. Niestety zaktualizowano system mojego olka do najnowszej wersji a to może oznaczać przestrzelone zdjęcia. Jutro czeka mnie troszkę testów z ZD 14-54

  2. #32
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    To jest chyba przypadłość wszystkich serwisów. Kiedyś zajmowałem się w firmie komórkami i każda odsyłana do serwisu wracała z adnotacją "aktualizacja firmware", niezależnie od tego jaka usterka była zgłaszana.
    The question is, who cares?

  3. #33
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    To jest chyba przypadłość wszystkich serwisów. Kiedyś zajmowałem się w firmie komórkami i każda odsyłana do serwisu wracała z adnotacją "aktualizacja firmware", niezależnie od tego jaka usterka była zgłaszana.
    No tak, ale prosiłem by tego nie robić i obiecano mi, że serwisant to uwzględni. Trudno co robić. Jutro zobaczę czy są przestrzeliny

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    I stało się. Mój E-3 po 5 latach nienagannej (nie ukrywam bardzo ciężkiej służby) odmówił wykonania rozkazu. Objawy: zawiesza się podczas zapisywania zdjęcia. Aparat jest cały czas "busy". Trzeba go wyłączyć i koniec. Po włączeniu i wciśnięciu migawki problem od nowa. Zmieniałem optykę, dzwoniłem serwisu gdzie miła Pani przeszła ze mną procedurę reset'u i nic. Ponieważ awaria trafiła mnie w oczekiwaniu (permanentnym) na kasę, pytanie brzmi który serwis pogwarancyjny moglibyście mi polecić w Warszawie? Operacja wysyłki na własny koszt do Olka, aby usłyszeć, że muszę zapłacić ponad 50% wartości puszki nie uśmiecha mi się wcale, dlatego szukam tańszych rozwiązań. Pozostaje jeszcze pytanie, czy po otwarciu body mój Olek nie utraci szczelności, dzięki której tyle lat ze mną wytrzymał. Znam taką historię od fotografa z Holandii - puszka wróciła rozhermetyzowana z autoryzowanego serwisu Olka. Może ma koleżeństwo jakieś doświadczenia w tej materii?

  5. #35
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Cytat Zamieszczone przez Antyk Zobacz posta
    I stało się. Mój E-3 po 5 latach nienagannej (nie ukrywam bardzo ciężkiej służby) odmówił wykonania rozkazu. Objawy: zawiesza się podczas zapisywania zdjęcia. Aparat jest cały czas "busy". Trzeba go wyłączyć i koniec. Po włączeniu i wciśnięciu migawki problem od nowa. Zmieniałem optykę, dzwoniłem serwisu gdzie miła Pani przeszła ze mną procedurę reset'u i nic. Ponieważ awaria trafiła mnie w oczekiwaniu (permanentnym) na kasę, pytanie brzmi który serwis pogwarancyjny moglibyście mi polecić w Warszawie? Operacja wysyłki na własny koszt do Olka, aby usłyszeć, że muszę zapłacić ponad 50% wartości puszki nie uśmiecha mi się wcale, dlatego szukam tańszych rozwiązań. Pozostaje jeszcze pytanie, czy po otwarciu body mój Olek nie utraci szczelności, dzięki której tyle lat ze mną wytrzymał. Znam taką historię od fotografa z Holandii - puszka wróciła rozhermetyzowana z autoryzowanego serwisu Olka. Może ma koleżeństwo jakieś doświadczenia w tej materii?
    1. Wyjmij kartę CF i zajrzyj w slot czy aby przypadkiem się jakiś pin nie wygiął i nie przywiera.
    2. Twój Olek traci szczelność za każdym razem gdy odpinasz obiektyw lub wyciągasz kartę CF albo baterię i to przeżywa, wyloozuj poślady
    3. "OK serwis" w Gdańsku był polecany nie raz na forum
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Cytat Zamieszczone przez Antyk Zobacz posta
    puszka wróciła rozhermetyzowana z autoryzowanego serwisu Olka.
    O ja pierdziele.Co palil ten fotograf? Holenderski fotograf.

  7. #37

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Dzięki za podpowiedz. Sprawa wyjaśniona - migawka powiedziała dość. Teraz będą schody z serwisem, albo szukanie nowego aparatu.

  8. #38
    | OlyJedi Awatar eFiX
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    438
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Jeśli trzy lata i puszka używana zawodowo, to powinna już na siebie zarobić (?) wiec wymieniaj na E-5 i po problemie
    [5Dmk3] ----- [IRC] ------ [Klik!]
    Jestem wredny i się czepiam. Ostrzegam uczciwie.

  9. #39

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Kwestia się powoli wyjaśnia. Serwis nie chce mi podać kosztów naprawy bez przesłania do nich aparatu. Pomimo, że swego czasu pozycjonowali ten aparat jako semi-profi nie rozumieją teraz, że 2-3 tyg. to sporo czasu w przypadku sprzętu, który pracuje. Polityka firmy jest konsekwentną, bo nie mogę oddać aparatu do naprawy pogwarancyjnej mechanikowi, do którego mam zaufanie, bo nie ma możliwości zakupu potrzebnego podzespołu. I tak serwis mnie przymusza do poniesienia kosztów wysyłki ( w obie strony jeśli nie zgodzę się z wyceną) oraz czekania nie wiadomo ile na powrót sprzętu. Znam przypadek oczekiwania prawie 5 tyg. Może ktoś z Was wymieniał w migawkę E 3 w serwisie i zna orientacyjną cenę tej usługi. Do kol. eFIX-a: Puszka używana pomocniczo w pewnych konkretnych warunkach wymagających szczelności, więc sam przebieg nie jest zbyt duży. Polityka serwisu właśnie mnie "leczy" z zakupu kolejnego Olka.

  10. #40
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Czy mój Olek wyciągnął kopyta? Przepalone zdjęcia...

    Cytat Zamieszczone przez Antyk Zobacz posta
    Kwestia się powoli wyjaśnia. Serwis nie chce mi podać kosztów naprawy bez przesłania do nich aparatu. Pomimo, że swego czasu pozycjonowali ten aparat jako semi-profi nie rozumieją teraz, że 2-3 tyg. to sporo czasu w przypadku sprzętu, który pracuje. Polityka firmy jest konsekwentną, bo nie mogę oddać aparatu do naprawy pogwarancyjnej mechanikowi, do którego mam zaufanie, bo nie ma możliwości zakupu potrzebnego podzespołu. I tak serwis mnie przymusza do poniesienia kosztów wysyłki ( w obie strony jeśli nie zgodzę się z wyceną) oraz czekania nie wiadomo ile na powrót sprzętu. Znam przypadek oczekiwania prawie 5 tyg. Może ktoś z Was wymieniał w migawkę E 3 w serwisie i zna orientacyjną cenę tej usługi. Do kol. eFIX-a: Puszka używana pomocniczo w pewnych konkretnych warunkach wymagających szczelności, więc sam przebieg nie jest zbyt duży. Polityka serwisu właśnie mnie "leczy" z zakupu kolejnego Olka.
    W moim przypadku koszt całej zabawy wraz z kurierem to jakieś 850 zł. Wklejono mi jednak nowego gripa, dostałem nową obudowę na ekran i nową muszlę. Na wszystko czekałem 2 tygodnie.

Podobne wątki

  1. przepalone zdjęcia mju tough-3000
    By kestrelak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.05.10, 22:06
  2. olek c-760
    By MALY-DZIDZIUS in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.02.05, 20:13
  3. olek c-765
    By utiwawa in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.11.04, 23:37
  4. Zdjecia nocne (przepalone swiatla)
    By Jonc in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.09.04, 20:43
  5. lampa + c-720 = przepalone fotki
    By cartman in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.03.04, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.