Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 216

Wątek: Metz mecablitz 58 AF-1?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Metz mecablitz 58 AF-1?

    Witam. Jakiś czas temu na forum dpreview.com się zapytałem, czy w lampach dostępnych dla E-Systemu jest dostępna opcja błysków stroboskopowych (w celu uzyskania np. takich efektów - przydatna rzecz przy tworzeniu animacji postaci) i jako odpowiedź dostałem mecablitz 58 AF-1. Oprócz tej opcji lampa ta jest również dosyć mocna i szybciej się ładuje, niż FL-50 - a cenowo stoi między FL-36 i FL-50. Sprzęt ten dostał nagrodę EISA i podobno w pełni Olympusy supportuje, ale - jak wiadomo - najlepiej mieć informację od kogoś, kto sprzętu trochę używał. Wszelkie opinie mile widziane :).

  2. #2
    The z00m
    Gość

    Re: Metz mecablitz 58 AF-1?

    Cytat Zamieszczone przez lcf
    Witam. Jakiś czas temu na forum dpreview.com się zapytałem, czy w lampach dostępnych dla E-Systemu jest dostępna opcja błysków stroboskopowych (w celu uzyskania np. takich efektów - przydatna rzecz przy tworzeniu animacji postaci) i jako odpowiedź dostałem mecablitz 58 AF-1. Oprócz tej opcji lampa ta jest również dosyć mocna i szybciej się ładuje, niż FL-50 - a cenowo stoi między FL-36 i FL-50. Sprzęt ten dostał nagrodę EISA i podobno w pełni Olympusy supportuje, ale - jak wiadomo - najlepiej mieć informację od kogoś, kto sprzętu trochę używał. Wszelkie opinie mile widziane .
    Nikogo kto ma tego Metza nie znajdziesz. 99,9% kupuje systemową

  3. #3
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Jakieś niedobitki z tego 0.1% wyhaczyłem jeszcze tutaj i póki co widzę tylko jeden mały minus - stopka z plastiku, zamiast metalowej. Poza tym all wydaje się być na miejscu - moc i czasy ładowania rewelacyjne, jest i wspomaganie AF, i FP-TTL. No nic, najwyżej będę szlaki przecierał - ale to za jakiś czas, bo póki co E-510 nieco tegorocznym budżetem foto już szarpnął :).

  4. #4
    | OlyJedi Awatar borowik23
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Piastów / Pruszków
    Posty
    109
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lcf
    Jakieś niedobitki z tego 0.1% wyhaczyłem jeszcze tutaj i póki co widzę tylko jeden mały minus - stopka z plastiku, zamiast metalowej. Poza tym all wydaje się być na miejscu - moc i czasy ładowania rewelacyjne, jest i wspomaganie AF, i FP-TTL. No nic, najwyżej będę szlaki przecierał - ale to za jakiś czas, bo póki co E-510 nieco tegorocznym budżetem foto już szarpnął .
    być moze ja koło października sie targne na ten sprzęt ... o ile moj efundusze osiagną 5,5 tys zł potrzebne na zakup kompletu sprzętu ...

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lcf
    Jakieś niedobitki z tego 0.1% wyhaczyłem jeszcze tutaj i póki co widzę tylko jeden mały minus - stopka z plastiku, zamiast metalowej.
    Jakie współczesne lampy mają metalową stopkę? Ja takiej nie widziałem.

    Nic dziwnego, że tej lampy nikt jeszcze nie posiada. Od premiery modelu dla Olka upłynęło zaledwie ok. 2 m-ce i na dodatek jeszcze kilka tygodni temu nie oferował jej żaden sklep w Polsce.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Jakie współczesne lampy mają metalową stopkę? Ja takiej nie widziałem.



    SB800

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Metz mecablitz 58 AF-1?

    Cytat Zamieszczone przez lcf
    ... lampa ta jest również dosyć mocna i szybciej się ładuje, niż FL-50 - a cenowo stoi między FL-36 i FL-50.
    Bardzo ciekawe. A jaki mianowicie czas ładowania posiada owa lampa?
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    SB800 ma metalową stopkę. Teraz już wiem, że są takie wyjątki. Dziękuję.

    Pomimo plastikowej stopki Metz 58AF-1O ma wiele zalet niedostępnych w lampach systemowych. Pokuszę się o wymianę tych najważniejszych.

    Podstawowy wyróżnik to wbudowany palnik pomocniczy rozświetlający pierwszy plan przy skierowaniu głównego do góry. W tym modelu zastosowano możliwość regulacji błysku z palnika pomocniczego w zakresie 1/1, 1/2, 1/4 i wyłączony. Dotychczas takie rozwiązanie posiadały jedynie dwa profesjonalne modele 70MZ-5 i 76MZ-5 digital. Obydwa palniki działają również w trybie TTL.

    Funkcja stroboskopu dostępna była już w starszych modelach kompaktowych Metz'a jak i sztandarowych modelach C i N i tylko Olympus nie oferuje stroboskopu w swoich modelach. Przy stroboskopie w Metz'u mamy możliwość ustawienia ilości błysków od 2 do 50 z częstotliwością od 1/s do 50/s. W zależności od ustawionych parametrów moc błysku jest dobierana automatycznie dla realizacji ustawień, ale możemy ją zmniejszyć do 1/256 pełnej mocy.

    Wbudowany sterownik wyzwalania bezprzewodowego to również funkcja dotychczas dostępna w najsilniejszych modelach Metz'a. Ta lampa może pracować w trybie Master (steruje pozostałymi), jal i trybie Slave (jest sterowana inną lampą systemu Metz).

    Możliwość samodzielnego aktualizowania softu w lampie przez wbudowany USB. Dotychczas nie było takiej możliwości, a inne lampy serii MZ miały wymienne stopki dedykacyjne.

    Nie wiem jak jest z ładowaniem kondensatorów w nowym modelu, ale na pewno nie powinien być gorszy niż w 54MZ-3, 54MZ-4, a te modele ładują się bardzo szybko (pełne naładowanie 2,5-3s). Zależy to w dużej mierze od posiadanych aku i ich wydajności. Lampy Metz nie mają ograniczeń prądowych i są przystosowane do wysokonapięciowych pakietów ładujących do pełna w czasie 1s. Nawet starszy model 54MZ4 potrafi dać serię błysków w przeciętnym pomieszczeniu zapełniającą bufor w E-1.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    A czy w tym Metzie dziala HSS z Olkiem? To tej pory chyba w zadnym nieOlku nie dzialal, a sie czasem przydaje.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dorjan
    Nawet starszy model 54MZ4 potrafi dać serię błysków w przeciętnym pomieszczeniu zapełniającą bufor w E-1.
    O! To bardzo ciekawe! Jedyna rzecz, która mnie naprawdę wq..., denerwuje, w Fl-36, to właśnie czas ładowania...
    Cytat Zamieszczone przez dog_master
    A czy w tym Metzie dziala HSS z Olkiem? To tej pory chyba w zadnym nieOlku nie dzialal, a sie czasem przydaje.
    W podlinkowanym wątku na dpreview była informacja, że działa. Gość sprawdził organoleptycznie. Jedyne "ale", to to, że nie wyświetla się FP na puszce E510 jak to ma w zwyczaju z lampami systemowymi
    Pozdrawiam,
    Piotr.

Podobne wątki

  1. metz 58 AF-2 czy FL-50 R
    By krzych.w in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.02.11, 14:16
  2. METZ 58 AF1 a E-510
    By MADNESS in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 11:42
  3. Metz 48 AF1 czy 58 AF1
    By najaro in forum E-System
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 25.06.08, 16:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.