Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: "Prototypowy superszybki superzoom Casio" ?

  1. #21
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Co dokładniej masz na myśli o nadinterpretacji? To czego się przyczepiłem to np o zurzyciu migawki (jest elektroniczna i się nie zużywa), o wybieraniu jednego zdjęcia z serii 60Mpix w pełnej rozdzielczości (to nie do tego zupełnie), a także że to nieszczególny aparat (to pierwszy z takimi możliwościami i takiej cenie).
    Jak wspominałem interesuje się tą zabawką ze względu na brak kamery fullHD. Jak to będzie miało rozsądne tutaj parametry to będzie ciekawą propozycją.

    2Mpix po interpolacji to fullhd. Tzn. 1920x1080 (tyle że to już trzykolorowych punktów). Jednak interpolacja bayerowska daje coś więcej niż gdyby jeden piksel składać z sąsiednich kilku. Tak czy siak zwykło się przyjmować, że 2Mpix to 1600x1200 lub wlaśnie to fullHD hd ready to jeszcze pół z tego.

    Tak czy siak oficjalnie jeszcze dokumentacja milczy o tym ile tego filmu w fullhd i z najwyższą jakością będzie. Jak uda się w minutach to super, jak podobnie będzie w sekundach - to niestety - trzeba czekać do kolejnych wersji gdzie rozsądnie bufor mu zwiększą

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    1: Aparat robi w full rozmiarze 60 zdjęć
    2. te 1200 to ilość klatek na sekundę filmu w rozdzielczości około 330x190 pikseli (czyli mniej niż standard NTSC)
    3. Ma nagrywanie filmów w fullHD
    4. niestety nie opróżnia bufora na bieżąco, w związku z czym po 60 fotach trzeba poczekać na ich zapisanie.
    5. Fim HD nagrywa do zapełnienia karty, a te mają różne pojemności.
    to wszystko jest w specyfikacji.

  3. #23
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    1: Aparat robi w full rozmiarze 60 zdjęć
    I w ciągu sekundy.

    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    2. te 1200 to ilość klatek na sekundę filmu w rozdzielczości około 330x190 pikseli (czyli mniej niż standard NTSC)
    Oczywiście, wspominałem chyba, że ilość fps i czas zależy od wielkości zdjęcia oraz jego jakości. W kilku przypadkach te 1200fps, nawet takie małe może być bardzo ważne. Przykład podawałem - przepalająca się żarówka - światła dużo, czas może być krótki. Przy 30fps widać na jednej klatce wszystko, na dwóch coś rozmazanego i potem nagle noc. Przy 60fps, pewnie będzie niewiele lepiej i tutaj tylko do tego właśnie eksperymentu może być przydatne własnie więcej fps choć w gorszej jakości.


    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    3. Ma nagrywanie filmów w fullHD
    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    4. niestety nie opróżnia bufora na bieżąco, w związku z czym po 60 fotach trzeba poczekać na ich zapisanie.
    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    5. Fim HD nagrywa do zapełnienia karty, a te mają różne pojemności.
    to wszystko jest w specyfikacji.
    To sobie już przeczy niestety. Jeśli ma nagrywanie filmów fullHD i do końca karty to musi na bierząco składać na niej.
    Co do funkcji tych zdjęć to to jest to zupełnie coś innego i jak wspominałem - ciekawostka do zabawy Filmy hd to zupełnie inny temat i podejrzewam, że więcej osób kupi taki aparat a nie kupi kamery mając takie możliwości Przynajmniej ja
    Co do czasu nagrywania tego filmu hd - jest to już podane? Jak się aparat ukazał, to przez dłuższą chwilkę było to w specyfikacji jako że "okaże się później".

Podobne wątki

  1. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  2. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22
  3. Fotki: "Przestrzeń", "Święto świni..."
    By bernardo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.12.05, 19:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.