Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: obiektyw m42

  1. #21
    Jd
    Gość

    Odp: obiektyw m42

    Przyznam się , że też w zeszłym roku eksperymentowałem ze starymi szkłami na OM-D. Trzeba jednak miec wiele cierpliwości i czasu. No i różnie to wychodzi. Najlepsze szkło jakie przewinęło mi sie przez ręce to 50 mm Minolta ROKKOR - X z mocowaniem MD. Szkło było jak wyjete z opakowania sklepowego mimo upływu lat. Kupione na E-bay w USA. No i obrazek dawało zacny.
    Ale wycofałem sie z tej zabawy bo nie mam czasu ani nerwów. Jednak przyzwyczajenie do szkieł systemowych odcisnęło na mnie swoje pietno.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Mi tam zabawa z Heliosem się bardzo podobała. Z E-520 obrazek był świetny, może na F2.0 jeszcze nie, ale jak się przymknęło o działkę, dwie to już super. Tylko słońce jeszcze dość mocno przeszkadzało, duże szkło łapało sporo światła.
    58 mm na cropie 2x daje 116mm, a to do portretu już się nada. Ja tam żadnych zniekształceń na obrazie nie widziałem.
    Zamiast kupować inne obiektywy m42 lepiej zająć się robieniem zdjęć na tym, co już się ma

    tutaj trochę więcej nt. obiektywów M42, jeżeli jeszcze tego nie czytałeś - polecam.
    http://foto.pszoniak.net/porady_foto/porady/m42.pdf
    http://www.ckfoto.pl/foldery/m42_artykul.pdf

  3. #23
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Z tym ,że ilość poruszonych zdjęć może wzrosnąć
    Ale w jaki sposób? Przecież widać jaki czas migawki ustawia aparat i można zareagować. Jednak w większości przypadków jest mniej do ustawiania.
    Poza tym na tą przypadłość jest jeszcze auto ISO, stabilizacja i doświetlenie lampą.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Mi tam zabawa z Heliosem się bardzo podobała. Z E-520 obrazek był świetny
    To samo mogę powiedzieć o współpracy Heliosa z Panasem G10. Dla mnie świetny obiektyw do portretu i w ogóle małe tele, które używam do fotografowania koni na torze wyścigowym. Generalnie wg mnie obiektyw sprawdza się znakomicie.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Ja mam E-PL2 z kitem 14-42 ale kiedy podpinam cokolwiek pod m42 (Heliosy, Jupitery, Idustrial, Pentacony) lub po OM (Zuiko, Osawa, Vivitar) to mam nieodparte wrażenie, że te zdjęcia z tych starych oczek są o wiele lepsze jakościowo niż kitowe. Fakt, że trzeba więcej czasu z ustawianiami, ostrość zawsze ustawiam na powiększonym szczególe i nie ma to tamto, że coś wyjdzie nieostre, czasy z automatu i nigdy nie wyszło nic poruszonego. Druga sprawa to męczy mnie też spostrzeżenie, że obrobione JPEGi przez aparat z podpiętych starych oczek jakoś lepiej wychodzą niż z kita. Kolejna sprawa, że podpięty filtr IR lepiej mi się sprawował z Heliosem niż kitem.
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 28.05.13 o 13:56
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  6. #26
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Manualne szkła czasami mają parametry, których próżno szukać w systemowych z AF. <br>135 2.8, 55 1.2, 85 1.4 itp.&nbsp; A rezultaty bywają zaskakująco dobre.<br><br>Szczerze mówiać Heliosy są przyzwoite. Dają dobry obraz (bez szału) ale w tej cenie nie do pobicia.<br>

Podobne wątki

  1. Obiektyw z UK
    By kozak-wow in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 19:45
  2. obiektyw 14-45 a 14-42
    By absolon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 3.05.07, 16:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.