Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: obiektyw m42

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj/Rzeszów
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    obiektyw m42

    Witam,
    Jako, że posiadam heliosa 44m-4 f2 chciałabym swój e450 i siebie zmusic do ćwiczeń mimo niewielkiego studenckiego budżetu chce zakupić obiektyw m42.
    Tu pojawia się dylemat
    Yashica 50/1.8
    Soligor 135mm f2.8

    Prakticar 1,8/50MC
    przekopałam trochę stron i mam mętlik w głowie, każdy prawie sądzi co innego interesuje mnie tez to czy te 50-tki są lepsze optycznie niż mój Helios?
    chyba ze polecacie coś innego dopiero zaczynam przygodę, szkła głównie bedą służyć do doskonalenia sie , głównie portrety, krajobrazy(jednak z szerokim kątem chciałabym w przyszłości coś dedykowanego pod 4/3)


  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Optycznie to zaden tak po prawdzie nie jest robiony pod katem cyfrowym.
    Wszystko zalezy jaki egzemplarz trafisz.Kazdy sprzedaje takie szkla nie dlatego,ze sa doskonale tylko dlatego,ze albo do duszy,albo sie juz najadl i chce zarobic jeszcze.
    Ja polece Ci Asahi super Takumar 1,4/50.Mnie bardzo odpowiadal jego obraz jaki dawal.

    Na poczatek kup jakis najtanszy.Do zabawy kazdy bedzie dobry.

    Tu popatrz na obraz jaki daje http://www.flickr.com/photos/padiej/...7622329161351/
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 20.05.13 o 21:01

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj/Rzeszów
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    wiem, iż takie szkła nie są doskonałe i wszystko zalezy od szczęścia na jakie trafimy(szczególnie radzieckie)
    Takumar o którym piszesz osiąga ceny do nawet 600zł więc przekracza mój budżet choć rzeczywiście ładnie "maluje"
    a jak z 50 czy warto wymienić na inny model Heliosa?
    i czy 135mm podpięte do Olympusa to nie za dużo na portret?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    A czego w/g ciebie brakuje temu Heliosowi ? Moim zdaniem, jeśli jest to w miare zadbany egzemplarz to go molestuj aż padnie albo Ci przejdzie. Kupując kolejne obiektywy niewiele wniesiesz nowego do "ćwiczeń".
    W każdym bądź razie pochwalam ta drogę edukacji fotograficznej i życzę wytrwalości.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Za duzo jesli chodzi o czlowieka.Bo portretowe ujecie np sloniowi to juz nie bedzie za duzo.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar fura
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Oklice Bielska-Białej - pipidówa
    Posty
    342
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Zgodze się, 135mm to moim zdaniem zbyt dużo jeśli chodzi o portret. Mam Jupitera 135/3.5 który kupiłem właśnie w tym celu i ilość razy w których miałem go podpiętego mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Chętnie bym go sprzedał ale farba z niego złazi i straszny brzydal się zrobił. Co do 50 to mam tylko Heliosa i jakoś nie narzekam, na początek może być zwłaszcza że jest do wzięcia za grosze.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Spróbuj poszukać obiektywu Industar 61 50mm/2.8, jest ciemniejszy od Takumara, ale powinien być znacznie tańszy.


    No, może nie tak znacznie, na allegro znalazłem
    SMC Takumar 50mm 1.4 (3262284120) w cenie poniżej 100 zł

    Ostatnio edytowane przez MaciekMG ; 20.05.13 o 22:56
    pozdrawiam, Maciek (E-620+ E-PL6 + parę innych rzeczy)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    'Kochana Redakcjo, chcę grać jak Mozart. Jaki fortepian powinienem sobie kupić?'

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Ar2
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    413
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    A może Takumar 55mm 1.8? Jest sporo tańszy od Takumara 50 1.4 (który wg mnie jest genialny!), a obraz daje naprawdę bardzo dobry.

  9. #9
    Awatar marcinsk
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    a ja przypne się do tematu...szukam jakiegoś szerokiego kąta..co było by godne polecenia??myślałem o MIR - B 2.8/37 ale opinie są różne...wiem że jeżeli sam nie sprawdzę to opinię trzeba dzielić przez...

  10. #10
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Cytat Zamieszczone przez marcinsk Zobacz posta
    a ja przypne się do tematu...szukam jakiegoś szerokiego kąta..co było by godne polecenia??myślałem o MIR - B 2.8/37 ale opinie są różne...wiem że jeżeli sam nie sprawdzę to opinię trzeba dzielić przez...
    W sumie jak Mira kupisz za niewielkie pieniądze to bedziesz zadowolony, ja na swojego nie narzekam, niemniej jednak częściej zapinam Carenara, ale chyba tylko z tego powodu, że jest wg mnie wygodniejszy w "obsłudze".
    Zresztą z Olkusza nie masz daleko, możesz wpaść i sprawdzić sam.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Podobne wątki

  1. Obiektyw z UK
    By kozak-wow in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 19:45
  2. obiektyw 14-45 a 14-42
    By absolon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 3.05.07, 16:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.