Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: obiektyw m42

  1. #11
    Awatar marcinsk
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    znalazłem carenara 28mm za 129 zł. i tak właśnie się zastanawiam nad nim..chyba się zdecyduje. A jeszcze pytanie gdyż wyczytałem że m42 były robione dla pełnej klatki małoobrazkowej, więc jak podepnę 28mm pod e-pl3 to jak to przeliczyć ile to w sumie będzie..nie wiem czy dobrym tokiem myślenia idę...
    Ostatnio edytowane przez marcinsk ; 27.05.13 o 08:52

  2. #12
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    U mnie w e-620 jest x2, czyli Carenar 28mm da nam mniej więcej 56mm.
    Jeszcze możesz mieć jedna niespodzianke, a mianowicie problem z ostrzeniem do nieskończoności. Zależy jaką masz redukcję z m4/3 na m-42.
    Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że przy manualnych szkłach robisz zdjęcia w pełnym manualu, tzn sam dobierasz czas, przysłonę i ostrzysz.
    Ostatnio edytowane przez sepi19 ; 27.05.13 o 09:16
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #13
    Awatar marcinsk
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    tak to wiem, już posiadam heliosa m42-4, to w takim razie chyba się wstrzymam z zakupem albo będę szukał jakiegoś innego szkiełka.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Ja nie twierdzę,że nie będzie ostrzył, tylko sygnalizowałem temat. Nie wiem po prostu jaką masz przejściówkę
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #15
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    No tu moze byc problem, dobre analogowe UWA poszukac tak by to na cropie w miare szeroko bylo to nielada wyzwanie, fiszki jeszcze sie zdazaja.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  6. #16
    Awatar marcinsk
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    http://allegro.pl/adapter-lumix-i-ol...234534552.html z tej aukcji, najprostsza opcja...nie o to mi chodziło z tym wstrzymaniem się tylko raczej że z obiektywu 28 zrobi mi się prawie 60 jak dobrze zrozumiałem więc nijak ma się to do szerokiego..chyba trzeba będzie odłożyć troszkę grosza i kupić typówkę pod micro 4/3..

  7. #17
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    O ile pamiętam to Olki nie mają kłopotu z ostrzeniem na nieskończoność. Bez względu na to czy to jest przejściówka z dandelionem czy bez.
    Z szerokich szkieł to Peleng 8 mm i zenitar 16 mm, ale jakość podobno nie powala (nie mam).
    Jak masz kita 14-42 to pstryknij dwa i złóż w panoramę - zyskasz na jakości i cenie. Resztę przeznacz na piwo.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #18
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    I dobrze kombinujesz, tanio nic sensownego z szerokiego (8-35mm) nie kupisz (no chyba,że ktoś nie wie co ma i chce się pozbyć). W m-42 z sensownych cenowo-jakościowo szkieł w sumie tylko coś pod makro (odwrotne mocowanie) i portret. Ew można coś poszukać z dłuższych ogniskowych (np Jupiter 21-m 200mm, czy też 300mm z fotosnajpera).

    ---------- Post dodany o 10:04 ---------- Poprzedni post był o 09:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    O ile pamiętam to Olki nie mają kłopotu z ostrzeniem na nieskończoność. Bez względu na to czy to jest przejściówka z dandelionem czy bez.
    Z szerokich szkieł to Peleng 8 mm i zenitar 16 mm, ale jakość podobno nie powala (nie mam).
    Jak masz kita 14-42 to pstryknij dwa i złóż w panoramę - zyskasz na jakości i cenie. Resztę przeznacz na piwo.
    Bodzip, dandelion w przejściówce nie ma żadnego wpływu na ostrzenie na nieskonczoność. Problem leży w grubości przejściówki, a co za tym idzie odległości obrazowania. Dlatego sygnalizowałem ten problem. A co do samych szkieł,to też nie jest tak różowo, mam troszkę tego, i często podpinam.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #19
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że przy manualnych szkłach robisz zdjęcia w pełnym manualu, tzn sam dobierasz czas, przysłonę i ostrzysz.
    Jest jeszcze tryb A, wówczas pozostaje przysłona i ostrość.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: obiektyw m42

    Z tym ,że ilość poruszonych zdjęć może wzrosnąć
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Podobne wątki

  1. Obiektyw z UK
    By kozak-wow in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 19:45
  2. obiektyw 14-45 a 14-42
    By absolon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 3.05.07, 16:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.