Strona 122 z 131 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.211 do 1.220 z 1302

Wątek: Esy- floresy, fantasmagorie w multicolorze ;)

  1. #1211
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    @Lilen Przyłączam się do pochwał. Świetne ujęcia.
    Zastanawiam się, na ile bezpieczne są takie sesje. Trzeba się dość znacznie zbliżyć do "modela", a to jednak dzikie bestie.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #1212

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Dziękuję za miłą opinie a odpowiadając na Twoje pytanie: Hmmm może dlatego, że zwierzęta na moich zdjęciach nie są przypadkowo spotkane. To efekt wielogodzinnych poszukiwań, oczekiwań na właściwą pozę, odpowiedniego ustawieniem siebie wobec obiektu, wstawania przed świtem i powrotu po zmierzchu itp. Może z boku wydaje się to proste ale tak nie jest - przynajmniej dla mnie. Nie chcę żeby zabrzmiało to górnolotnie, starałem się szczerze odpowiedzieć na pytanie.
    Dzięki piękne za wyjaśnienia. Nigdy nie nazwałbym fotografowania zwierząt prostym - a już szczególnie dzikich. Zresztą - fotografia to sztuka cierpliwości. Krajobraz przecież "jest zawsze" i "nie ucieka" - ale zrobienie dobrego zdjęcia jakiegoś miejsca nie oznacza, że pojadę, pstryknę i już mam. Też trzeba poznać teren, poznać kierunki padania światła i doczekać tych optymalnych warunków. Mam miejsca w Kampinosie, w których byłem pewnie i setki razy a zdjęcia które mogę nazwać ciekawymi raptem kilka.

    Zdjęcie lamparcicy - niesamowite.

  3. #1213
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Piękne afrykańskie obrazki, Gratuluję.
    Dziękuję

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    Zazdroszczę takich warunków i możliwości.
    To nie to samo, co na safari z jeepa lub ciężarówki, gdy fotografuje się to, co się "nawinie" (coprawda dobrzy przewodnicy nawet wtedy starają się dobrze ustawić do robienia zdjęć).
    Byłem na kilku takich krótkich safari i nawet to bardzo chciałbym powtórzyć!
    Większość zdjęć jest robionych z jeepa, ciężarówką nigdy nie jeździłem. Ostatnio staramy się aby mieć jeepa prywatnego czyli przeznaczonego na naszą niewielką grupę (2-4osób). Wtedy samochód jeździ tak jak chcemy, ustawia się obok zwierzyny jak chcemy (oczywiście z zachowaniem zasad) itp. Z podchodu nie mam dużego doświadczenia, w ten sposób robiłem tylko zdjęcia słoniom i hienom. Lwy z podchodu jeszcze przede mną.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    @Lilen Przyłączam się do pochwał. Świetne ujęcia.
    Zastanawiam się, na ile bezpieczne są takie sesje. Trzeba się dość znacznie zbliżyć do "modela", a to jednak dzikie bestie.
    Wypadki się zdarzają ale to głównie z winy turystów. Jeżeli słuchasz przewodnika, przestrzegasz zasad to jest ok. Oczywiście dreszczyk emocji towarzyszy cały czas

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Dzięki piękne za wyjaśnienia. Nigdy nie nazwałbym fotografowania zwierząt prostym - a już szczególnie dzikich. Zresztą - fotografia to sztuka cierpliwości. Krajobraz przecież "jest zawsze" i "nie ucieka" - ale zrobienie dobrego zdjęcia jakiegoś miejsca nie oznacza, że pojadę, pstryknę i już mam. Też trzeba poznać teren, poznać kierunki padania światła i doczekać tych optymalnych warunków. Mam miejsca w Kampinosie, w których byłem pewnie i setki razy a zdjęcia które mogę nazwać ciekawymi raptem kilka.

    Zdjęcie lamparcicy - niesamowite.
    Każdy rodzaj fotografii jest jednocześnie łatwy i trudny. Łatwiejszy jest jeżeli go lubisz, rozumiesz, możesz poświęcić mu czas żeby zdobyć doświadczenie. Ja np. nie umiem w krajobrazy, potrety itp. Dla mnie to sztuka tajemna.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #1214
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Lilien, z twoich fotek widać, ze to nie jest takie proste, jak ktoś mógłby ocenić - ot, podszedł bliżej i strzelił fotkę. Że nie jest proste, to widać po kadrowaniu i po świetle.
    Aby uzyskać właściwe rozłożenie akcentów (czy to jest zbliżenie głowy zwierzęcia, czy fragment stada, trzeba nagłówkować, naczekać się na odpowiednie światło, pozycje zwierząt, zająć odpowiednią pozycje jako fotograf, dobrać ogniskową, itd.
    Przedtem należy zdobyć jakieś doświadczenie, co również nie jest proste.
    Po twoich zdjęciach widać, że to się opłaciło.
    TJ

  5. #1215
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Klasa zdjęć lamparcicy i lwa obserwującego lecącą do niego muchę to prawdziwy majsterszyk. Zdaję sobie sprawę, że okupiony niemal nadludzką cierpliwością i doskonałą znajomością warsztatu fotograficznego.
    pozdrawiam Wiejo

  6. #1216
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Czytam regularnie nowe wpisy w tym wątku, oglądam zdjęcia, ale... ostatnio rzadziej komentuję bo ile razy można pisać ze zdjęcie wywołuje opad szczęki z podziwu. A niemal wszystkie wywołują.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #1217
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    168
    Moja galeria
    Borze szumiący!!! 355 jest piękne!!! Znaczy Ona jest piękna, zwłaszcza jej oczy mnie zahipnotyzowały.

  8. #1218
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Wracam po krótkiej nieobecności spowodowanej wyjazdem. Dzięki za wszystkie miłe słowa.

    357. Młode gepardy są najbardziej narażone na atak innych drapieżników w porównaniu do potomstwa innych dużych kotów. Na terenie Parku Narodowego Serengeti tylko jeden na pięć kociaków dożywa 14stego miesiąca życia. To dlatego młode gepardy preferują miejsca w których mogą się łatwo schować jak np. wysoka trawa lub krzaki. Nie jest łatwo być młodym gepardem…

    Nazwa:  20210204_mlody_gepard_001-2.jpg
Wyświetleń: 1175
Rozmiar:  998,8 KB


    358. Kotawce sawannowe to bardzo popularne afrykańskie małpy. Różowy pyszczek, tego sympatycznego kilkumiesięcznego malca, z biegiem czasu ściemnieje i stanie się czarny jak u każdego dorosłego przedstawiciela tego gatunku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191110_pora_karmienia_001-2.jpg
Wyświetleń:	1195
Rozmiar:	644,7 KB
ID:	239725
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  9. #1219
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Zastanawiałem się które z ostatniej wstawki lepsze... i w końcu oba poszły do zgłoszenia na fotografię miesiąca.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #1220
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    bardzo podobny kadr do tego drugiego już był - ale aż sprawdziłam - i jednak jest inny
    cieplejszy, inaczej skadrowany - kolory wolę te ale kadr chyba tamten wolałam

    niemniej uwielbiam zzwierzaki Lilena z tego wątku
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. Esy-floresy, fantasmagorie
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 12:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.