Strona 128 z 131 PierwszyPierwszy ... 2878118126127128129130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.271 do 1.280 z 1302

Wątek: Esy- floresy, fantasmagorie w multicolorze ;)

  1. #1271
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dziękuję Panom za komentarze

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    382- Z jakiej odległości tę żmiję fotografowałeś?
    To była odległość w zakresie 50-100cm. Sama żmija miała około 20cm długości.

    383. Spiesząca się gdzieś zebra, przebiegająca po zachodzie słońca, wzdłuż jednej z licznych sadzawek na terenie Delty Okawango w Botswanie

    Nazwa:  20210713_SpeedyMarty_001.jpg
Wyświetleń: 123
Rozmiar:  292,0 KB


    384. Kocie czułości służą głównie do zacieśniania więzi w stadzie i są wymieniane nie tylko pomiędzy matką a kociakiem, ale również pomiędzy dorosłymi samicami i samcami więc zasadniczo pomiędzy wszystkim członkami stada. Oprócz funkcji społecznej pełni to również funkcję praktyczną, bo niejako przy okazji czyszczą sobie wzajemnie futra z brudu lub z pozostałości po zjedzonym wcześniej posiłku.

    Nazwa:  20210715_kocieczulosci_001.jpg
Wyświetleń: 118
Rozmiar:  1,10 MB
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30.01.22 o 02:48 Powód: poprawa numeracji
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  2. #1272

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Scena z gepardami rewelacyjna, natura w swojej najczystszej postaci.
    Ciekawe tylko, czy gepardom udało się hmm... skonsumować sukces, bo na filmach przyrodniczych często jest pokazywane, jak łapią ofiarę a potem są okradane przez silniejsze lwy, lamparty czy choćby hieny.

  3. #1273

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    591
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    383 - nie rozumiem, co to są te czarne pasy na górze i dole

  4. #1274
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    383 - nie rozumiem, co to są te czarne pasy na górze i dole
    To są brzegi sadzawki. Za zebrą, to w kolorze czerwono niebieskim, to sadzawka, w której odbija się niebo. Zdjęcie zrobione ok. 30 min po zachodzie słońca.

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Scena z gepardami rewelacyjna, natura w swojej najczystszej postaci.
    Ciekawe tylko, czy gepardom udało się hmm... skonsumować sukces, bo na filmach przyrodniczych często jest pokazywane, jak łapią ofiarę a potem są okradane przez silniejsze lwy, lamparty czy choćby hieny.
    Udało się . Przyszłą co prawda jedna hiena ale była zbyt słaba aby przegonić pięć dorosłych gepardów.

    385. Nie tylko roślinożercy muszą być ostrożni przy wodopoju. Kiedy głowa znajduje się nisko przy powierzchni wody to oczy mają wtedy ograniczone pole widzenia. To nie jest komfortowa sytuacja nawet dla drapieżników. Pojedynczą lwicę z młodymi może zaatakować duże stado hien lub z sadzawki może wyskoczyć potężny krokodyl. Dlatego gaszenie pragnienia trwa krótko i nikt nie zapomina wtedy o obserwacji otoczenia. Hwange NP, Zimbabwe

    Nazwa:  20210928_przy_wodopoju_001.jpg
Wyświetleń: 1414
Rozmiar:  1.008,4 KB


    386. Dorosłe słonie potrafią wypić nawet 200 litrów wody dziennie. Do picia niezbędna jest mu trąba, w której mieści jednorazowo około 10 litrów wody. Czasami zdarzają się słonie z uszkodzoną trąbą, np. urwaną przez drapieżnika lub przerwaną, co uniemożliwia im picie wody. Takie słonie nie są skazane na śmierć z pragnienia, bo są wtedy pojone przez innych członków stada.

    Nazwa:  20210925_duze_pragnienie_001.jpg
Wyświetleń: 103
Rozmiar:  1,28 MB
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30.01.22 o 02:49 Powód: poprawienie numeracji zdjęć
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  5. #1275
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Ostatnie trzy świetne - w sumie wszystkie nadają się do konkursu fotografii miesiąca, ale po doświadczeniach z ostatniej fotografii roku gdzie świetne zdjęcia o podobnym charakterze się skanibalizowały nie wiem, czy powinienem tyle Twoich zdjęć wstawiać. Zebra biegnąca po zmroku zdecydowanie mniej mi odpowiada.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #1276

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Ja się niestety nie powstrzymałem... jako zodiakalny lew umieściłem lwią rodzinkę w należnym jej miejscu

  7. #1277

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    591
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    To są brzegi sadzawki...
    dzięki za wyjaśnienie.

  8. #1278
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Świetne są te z wodopoju. Widoczna jest taktyka zwierząt. Lwy są bardzo uważne, jeden pije, drugi bacznie się rozgląda. Słonie dorosłe mają swoje młode pod sobą tak że jakimś drapieżcom jest trudno ich zaatakować.
    Pomijając te behawiorystyczne oznaki zdjęcia są ekspresyjne, emanują spokojem, ciszą, czujnością i światłem.
    TJ

  9. #1279
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Tradycyjnie dziękuję za komentarze i odwiedziny...

    386. Namibia obfituje w nieziemskie krajobrazy. Rozległe kamieniste lub piaszczyste pustynie bez śladu życia są piękne i jednocześnie nierealne. Największe zdumienie budzi stosunkowo niewielka, otoczona wysokimi wydmami dolina, w której królują martwe kikuty drzew. Przy odpowiednim oświetleniu można odnieść wrażenie, że jest się na księżycu jakiejś wielkiej czerwono-fioletowej planety. Tą doliną jest Deadvlei w Parku Narodowym Namib-Naukluft.



    387. Lew jest zwierzęciem nocnym, jego piękno można docenić dopiero późnym wieczorem lub wczesnym rankiem, kiedy jest aktywny a jego oczy robią się wyjątkowo duże. W ciągu dnia to "tylko" leniwy kociak, przeważnie śpiący w cieniu a jego oczy stają się praktycznie niewidoczne o ile w ogóle łaskawie zdecyduje się je otworzyć

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210927_Krol_001.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	1.021,6 KB
ID:	241078
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210907_Deadvlei_001.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	797,6 KB
ID:	241077  
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #1280
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Zdjęcie z pustyni namibijskiej jest symetryczne i niesymetryczne, bajkowe, kosmiczne, tumany piasku nad wydmą wyglądają jak protuberancje na słońcu.
    Lew jest niesamowicie sugestywny, taka wypasiona morda, piękne.
    TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 29.01.22 o 18:51

Podobne wątki

  1. Esy-floresy, fantasmagorie
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 12:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.