Fajny kadr i wspaniała kolorystyka.
Fajny kadr i wspaniała kolorystyka.
Pozdrawiam!
Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)
330. Surykatki nie lubią nudy. Po przespanej nocy i porannym ładowaniu "akumulatorów" ciepłem słonecznym, mają nadmiar energii, którą próbują wyładować na różne sposoby. Jeżeli akurat nie szukają pożywania lub ewentualnie nie kopią kolejnej nory to zaczepiają innych członków stada i walczą ze sobą, chyba tylko po to, żeby nie siedzieć bezczynnie.
Wyglądają na słodkie niewiniątka, ale pazurki już do tego niewinnego wyglądu nie pasują![]()
Pozdrawiam!
Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)
Nie tylko pazurki, ząbki również nie mają jak niewiniątka. Dziękuję za komentarz.
331. Lwy jak większość kotów to leniwe zwierzęta. Większość dnia przesypiają, aktywne stając się dopiero po zmierzchu, kiedy temperatura znacznie spada. Przeważnie pierwszą rzeczą, którą wtedy robią, po upalnym dniu, to gaszenie pragnienia w najbliższej sadzawce.
Park Narodowy Hwange, Zimbabwe
![]()
łoooopaaanieee zacne zdjęcie!
łoooopani, dziękuję!
332. Ciosy słonia (niewłaściwe nazywane kłami) są piękną ozdobą tych największych ssaków lądowych, ale są też ich przekleństwem. Wartość rynku kości słoniowej ocenia się na ok. 10 mld dolarów rocznie. To ogromna kwota nie dziwi więc, że kusi kłusowników, którzy w ten sposób próbują zarobić na utrzymanie swoich rodzin. Kłusownictwo obok kurczących się siedlisk to główna przyczyna systematycznego zmniejszania się populacji tych niesamowitych zwierząt.
Park Narodowy Hwange, Zimbabwe
333. Sóweczka plamobrzucha (Glaucidium capense) to dość popularna afrykańska sowa jednak ze względu na niewielki rozmiar oraz to, że jest aktywna wczesnym rankiem i o zmierzchu powoduje, że trudno ją zaobserwować. W Botswanie udało się ją złapać podczas porannego polowania, siedzącą na uschniętym drzewie w otwartym terenie.
Słonie są genialne!!
AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)
Miło, dziękuję...
334. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że wszystkie zebry są identyczne. Tak jednak nie jest, bo każda ma swój indywidualny układ pasków, po którym może być rozpoznawana w stadzie. Takie linie papilarne tylko w większej skali...
Świetnie się ustawiły![]()
Pozdrawiam!
Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)