Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Enchanted... by aenye :)

  1. #1

    Dołączył
    May 2013
    Posty
    22
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Enchanted... by aenye :)

    No to drżę, ale właściwie od dawna pokazuję fotki światu - wrzucam na fb, bloga itp, więc powiedzcie, proszę, co myślicie.
    Jestem amatorką, laikiem, nigdy się nie uczyłam robić zdjęć 'technicznie', ale od lat 5 zgłębiam możliwości mojego e-420, którego wdzięczną miłością darzę i mam nadzieję - z wzajemnością.
    Co źle, co poprawić, co dobre, a co budzi wątpliwości wasze..?

    Przede wszystkim, co myślicie o obrabianiu zdjęć w programach takich jak photoscape, filtrami, nasyceniem, odbarwianiem itp itd? Takie 'lamerskie' umiejętności posiadam, nieraz chciałam się bawić Photoshopem, ale przerasta mnie, a może, przy trójce dzieci, nie chciało mi się po prostu.
    Rzeczone foty są albo naturalnie takie cudne () albo poprawiłam je właście w photoscape.


    Ale najpierw ja, żebyśmy się poznali conieco, foto ustawiłam i obrobiłam ofc ja, pstryknął mąż. I seria fot poprawionych:


    OK, to czekam na opinie Wasze

    PS Muszę się zapoznać z regulaminem, jak wrzucać "duże" rozmiarowo fotki, bo coś intuicyjnie mi nie wyszło, następnym razem będzie lepiej.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1012500.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	125,9 KB
ID:	88217   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1012503.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	237,1 KB
ID:	88218   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1012571.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	193,7 KB
ID:	88219   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1012454.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	313,1 KB
ID:	88223  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016494.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	148,8 KB
ID:	88220   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016487.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	88221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016588.JPG
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	88222  

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Wstaw jakis bez tego komicznego napisu.Zastanawiam sie, dlaczego psujesz zdjecia tymi mazaniami ?????

  3. #3

    Dołączył
    May 2013
    Posty
    22
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Aj, no pisałam w innym wątku, zapomniałam dodać i tu.
    Z lenistwa wrzuciłam te, które wcześniej wrzucałam na bloga, poprawione i zmniejszone po prostu opatrywałam znakiem wodnym i nie mam kopii zmniejszonych fot bez tych napisów.
    Następne będę wrzucać au naturel.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Maciek_WM
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    303
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Bardzo ułatwisz forumowiczom oglądanie i ew. krytykę zdjęć, gdy będziesz je numerować, bo w tej chwili trudno jest odnieść się do pojedynczych pstryków. W kwestii wstawiania zdjęć polecam filmik Saboora:
    Kod:
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nJUiZfDotcA
    Tłumaczysz się z tego znaku wodnego, ale nie możemy zrobić nic innego niż mówić o zdjęciach dokładnie takich jak je wstawiłaś. Mirek ma rację - gdy otwieram Twoje zdjęcia wzrok w pierwszej chwili leci na ten ogromny napis, dopiero później szuka, co jest tam pod nim. Ja osobiście w ogóle mam awersję do znaków wodnych, ale w ostateczności mógłby być nieco bardziej dyskretny

    Co do filtrów na forum usłyszysz podzielone opinie. Rada jest taka że trzeba być ostrożnym, najlepiej żeby oglądający nie myślał ... "dziwna kolorystyka, pewnie jakiś filtr". Taka jest moja reakcja na Twoje zdjęcia domków - małych i dużych. Podoba mi się natomiast guzik. I choć tak teraz sobie myślę, że być może i tam jest filtr, to nie było to moje pierwsze skojarzenie... Poza tym lubię guziki

  5. #5

    Dołączył
    May 2013
    Posty
    22
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Dzięki za opinię. Pewnie macie rację z tym znakiem wodnym, dla mnie on jest już przezroczysty, tzn przyzwyczaiłam się i go nie widzę już. Ale rozumiem, że może przeszkadzać.

    Tylko raz jeszcze o filtrach. Podobają mi się zdjęcia jakby zażółcone, albo rozjaśnione mocno; właśnie z 'efektem kliszy'. Czy to jest jakieś, powiedzmy głupio "wieśniackie"? Tak odbierane przez rzesze fotografów i amatorów? Bo w swojej nieświadomości zrzucam takich masę Może niech mi ktoś powie to prosto w twarz, jeśli to jest okropne? A może to kwestia subiektywnej oceny?

    To wstawię inne, z wczorajszej wycieczki do zoo i bez klisz.

    Kurczę, nie ogarnęłam tego tematu wrzucania większych fot. Nie da się wrzucić bezpośrednio z dysku? Trzeba najpierw przez jakiś serwer?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016774.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	104,4 KB
ID:	88242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016799.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	88243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016882.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	88244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1017020.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	295,7 KB
ID:	88245  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016922.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	711,3 KB
ID:	88246   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016821.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	88247   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1017086.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	379,7 KB
ID:	88248   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016757.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	269,3 KB
ID:	88249  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1016930.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	88250  

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta

    Tylko raz jeszcze o filtrach. Podobają mi się zdjęcia jakby zażółcone, albo rozjaśnione mocno; właśnie z 'efektem kliszy'. Czy to jest jakieś, powiedzmy głupio "wieśniackie"? Tak odbierane przez rzesze fotografów i amatorów? Bo w swojej nieświadomości zrzucam takich masę Może niech mi ktoś powie to prosto w twarz, jeśli to jest okropne? A może to kwestia subiektywnej oceny?
    Zdjecia zazolcone nie maja tzw efektu kliszy tylko sa po prostu z zoltym zafarbem.Efekt kliszy polega na zupelnie czyms innym.To inne ziarno,to gleboka czern te inne calkiem kolory.Natomiast efekt typu dawnej kolorowej fotografi to tez nie jest zolc tylko bardziej taki roz.
    Moze najpierw pokaz fotki takie normalne,prawidlowo wykonane,bez "nalecialosci artystycznych"wtedy bedzie wiadomo czy to swiadome postepowanie czy brak umiejetnosci
    A jesli juz fotografujesz w takim kacie do slonca to powyciagaj moze tak wiecej z kadru.Tak zeby to swiatlo bardziel malowalo a nie tak od niechcenia.Załącznik 88252Tak bardziej analogowo.

  7. #7

    Dołączył
    May 2013
    Posty
    22
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    O rany.. wstyd się przyznać, ale nie wiem, czy zrozumiałam.
    A propos naleciałości artystycznych, to o co chodzi? To znaczy jakie foty mam wstawić? Nie mam się za artystkę z aparatem, w żadnym wypadku, tzn może artystkę przy maszynie do szycia, to prędzej
    Te ostatnie to są fotki praktycznie w ogóle nie obrabiane, takie cykam na codzień. Nie robię zdjęć z fleszem, bo nie podobają mi się w sumie i po prostu wykorzystuję warunki zastane. To samo a propos ogarniania kadru i modeli małych, no nie da się, bo muszę "łapać chwilę", bo oni na sekundę nie staną nawet w miejscu. Dosłownie biegam za nimi i co mi się uda cyknąć, to moje i cieszę się jak oni na widok słonia.

    A propos kliszy, no wiem, że te stare fotki to inaczej były robione, a te filtry tylko stylizują moje foty na takie. Pytanie tylko, czy to coś złego? Czy nałożenie filtra na fotografię sprawia, że staje się ona kiepska, brzydka, wiejska czy lamerska? Totalnie poważnie pytam, nie dyskutuję, pytam tylko Was, bo wiem, że macie dużo większe pojęcie ode mnie o fotografii.

    Jeszcze foto kotków moich podświetlonych z anielska ))
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1013322.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	299,5 KB
ID:	88315  

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta
    A propos kliszy, no wiem, że te stare fotki to inaczej były robione, a te filtry tylko stylizują moje foty na takie. Pytanie tylko, czy to coś złego?
    Odwrócę pytanie: a czy Tobie podobają się kolorowe zdjęcia, wyprane z kolorów?
    Jeszcze jedna sprawa.
    Na wielu zdjęciach masz przepały. Powinnaś, szczególnie w ostrym słońcu, wprowadzać korektę ekspozycji. Zdjęcie niedoświetlone, b. często można uratować a zdjęcie prześwietlone, raczej nie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Odwrócę pytanie: a czy Tobie podobają się kolorowe zdjęcia, wyprane z kolorów?
    Jeszcze jedna sprawa.
    Na wielu zdjęciach masz przepały. Powinnaś, szczególnie w ostrym słońcu, wprowadzać korektę ekspozycji. Zdjęcie niedoświetlone, b. często można uratować a zdjęcie prześwietlone, raczej nie.
    Trudno powiedzieć , mnie takie nie podobają sie. Niestety. Poza wartością sentymentalną (osobistą) , która mnie nie dotyczy. Widać czasami jakiś pomysł, ale nie wiadomo czy efrkt jest porzemyślany czy przypadkowy....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10
    Banned | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    113
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta
    a propos ogarniania kadru i modeli małych, no nie da się, bo muszę "łapać chwilę", bo oni na sekundę nie staną nawet w miejscu. Dosłownie biegam za nimi i co mi się uda cyknąć, to moje
    W tym wypadku rozwiązaniem mogą być trochę szersze kadry i przycinanie na komputerze..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.