Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Enchanted... by aenye :)

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta

    A jak uzyskać taki efekt? http://lenaikuba.pl/pozegnanie-zimy/ (pierwsze foto)

    i tutaj, takie coś, pierwsze zdjęcie (wygrane) i potem w tej galerii 10 zdjęć wyróżnionych - pierwszy rząd po prawej stronie?

    taki lekko poróżowiony efekt?
    Ja widze fotke dwojki dzieci,ponizej jakis filmik,zadnych wygranych,zadnych wyroznionych,po prawej stronie jest pusto.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta
    A jak uzyskać taki efekt? http://lenaikuba.pl/pozegnanie-zimy/ (pierwsze foto)

    i tutaj, takie coś, pierwsze zdjęcie (wygrane) i potem w tej galerii 10 zdjęć wyróżnionych - pierwszy rząd po prawej stronie?

    http://lenaikuba.pl/sila-rodzenstwa-wyniki/

    taki lekko poróżowiony efekt?
    W pierwszych dwu nie widzę jakiegoś specjalnego efektu. Zauważ w pierwszym jest naturalny kolor skóry i śnieg jest biały. Także nie ma zmian kolorystyki całego zdjęcia. Być może selektywnie kolor niebieski jest bardziej nasycony. Podobnie w drugim zdjęciu. Jedynie w tym trzecim jest widoczny wpływ na kolorystykę całości.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12.05.13 o 22:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23

    Dołączył
    May 2013
    Posty
    22
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Andtor, dzięki za opinię Po to tu przyszłam, żeby nie wpaść w samozachwyt, a poprawić błędy.

    Conchitta,
    hmm.. popróbuję zatem z tym kontrastem

    A tak? W dobrą stronę z kontrastem?

    edit: Mirek, poprawiłam link, nie wrzuciłam. Chodzi mi o takie zaróżowione lekko tło. Mam wrażenie ,że tam gdzie chłopiec trzyma maleństwo na poduszce to też jest jakieś poróżowione?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1012074.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	88366  

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta

    edit: Mirek, poprawiłam link, nie wrzuciłam. Chodzi mi o takie zaróżowione lekko tło. Mam wrażenie ,że tam gdzie chłopiec trzyma maleństwo na poduszce to też jest jakieś poróżowione?

    Aaaa.No to nasze monitory inaczej pokazuja kolory.Ja tam na tym zdjeciu widze zabawe na kanalach i krzywych.Pogogluj o crossowaniu zdjec. .Tam ono jest bardzo delikatne i sie akurat sprawdza.

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Z kontrastem w dobrą stronę Jest OK
    Cytat Zamieszczone przez aenye Zobacz posta
    Mam wrażenie ,że tam gdzie chłopiec trzyma maleństwo na poduszce to też jest jakieś poróżowione?
    Przyznam wytężam wzrok i tego poróżowienia tła za bardzo nie widzę. Poduszka w każdym razie można powiedzieć jest idealnie biała. Może ktos z dobrze skalibrowanym monitorem się jeszcze wypowie
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Z kontrastem w dobrą stronę Jest OK

    Przyznam wytężam wzrok i tego poróżowienia tła za bardzo nie widzę. Poduszka w każdym razie można powiedzieć jest idealnie biała. Może ktos z dobrze skalibrowanym monitorem się jeszcze wypowie
    Zarozowienia nie ma.Probnik z poduszki bez nalotu zadnego.Ale tak jak pisalem,lekka pawia,sina poswiata we wszystkim z pominieciem jasnych tonow.Taki lekki crossik aby podciagnac efekt

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Zarozowienia nie ma.Probnik z poduszki bez nalotu zadnego.Ale tak jak pisalem,lekka pawia,sina poswiata we wszystkim z pominieciem jasnych tonow.Taki lekki crossik aby podciagnac efekt
    Hmm, no nie wiem... Kolor skóry (w ciemniejszych tonach też) według mnie jest bardzo naturalny bez żadnej sinej poświaty czy nawet lekkiego krosowania. Może jeżeli już był jakiś kros zrobiono to na warstwie i zastosowano tylko do tła z pominięcie modeli i poduchy, choć mało prawdopodobne to mi się wydaje...
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Hmm, no nie wiem... Kolor skóry (w ciemniejszych tonach też) według mnie jest bardzo naturalny bez żadnej sinej poświaty czy nawet lekkiego krosowania. Może jeżeli już był jakiś kros zrobiono to na warstwie i zastosowano tylko do tła z pominięcie modeli i poduchy, choć mało prawdopodobne to mi się wydaje...
    No to zrobmy tak.Pobralem te fotke.Wrzucilem sobie do programu(nazwe pominmy,bo nieistotna)Monitor to Quato,zaakceptowany przez Forga.a programik ustawil mi tak opcje koloru bez nalotow.
    Porownaj.Widac delikatna roznice.Bialy z poduszki znalazl sie w gornym rogu,jest nawet deczko jasniejszy jak w orginale mimo glebszej czerni,moze troche kontrast podskoczyl,ale to juz na kolor wplywi nie ma..Załącznik 88368Załącznik 88369
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 12.05.13 o 23:59

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Dalej mam wątpliwości Nie chciałbym już zaśmiecać wątku. Ten program co Ci ustawił opcję kolorów bez nalotu to prawdę mówiąc widzę tylko zwiększony kontrast. (no minimalna zmiana kolorystyki jest) Mi program ustawił tak: http://img708.imageshack.us/img708/8058/orginalpoprawka.jpg (później usunę) Zwróć uwagę na deseczki (np. koło lewego kolana chłopca), one są pewnie w rzeczywistosci białe.
    I tak najbardziej odpowiada mi wersja oryginalna
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13.05.13 o 00:28
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #30

    Dołączył
    May 2013
    Posty
    22
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Enchanted... by aenye :)

    Ale zagwostkę wymyśliłam Dzięki. Ja tylko widzę, że "coś" tam jest zrobione, kolor skóry wydał mi się zaróżowiony, ale w sumie macie rację, że na pozostałych elementach tego nie widać. To tylko pokazuje, jak kuleje moja obróbka. Może tu się czegoś nauczę.

    A to drugie zdjęcie, o którym mówiłam ? W wyróżnionych, tam gdzie jest 10 mniejszych zdjęć, po prawej stronie, na polu? Co to za zabieg?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.