Strona 2 z 33 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 321

Wątek: Olympus PEN E-P5 - premiera

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5

    Na amazon.de OM-D kosztuje 899 euro, EP-5 ma kosztować 999 euro. O co tu chodzi? OM-D podrożeje?

  2. #12
    | OlyJedi Awatar skrzynka97
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    277
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5

    Kół nastaw nie można dowolnie zdefiniować? Na stałe jest przysłona i kompensacja ekspozycji oraz WB i ISO. Słabo.
    E-M5 | 12-40 | 75

  3. #13
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: [OPL] Nowy, flagowy PEN E-P5 - interaktywne obrazowanie. Hołd złożony Olympusowi

    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Poetyka notki prasowej tak na Ciebie podziałała ?

    Poza tym świetna konstrukcja. Ten myk z Wi-Fi zaskoczył, ale należało się tego spodziewać, a raczej wydaje się to naturalnym krokiem. Już jestem ciekaw jak będzie to działać.

  4. #14
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5

    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Na amazon.de OM-D kosztuje 899 euro, EP-5 ma kosztować 999 euro. O co tu chodzi? OM-D podrożeje?
    Bynajmniej jak wejdą kolejne aparaty szybko i znacznie potanieje. Żaden z PEN-nów długo nie trzymał ceny, a apratu nie ma jeszcze w sklepach, to tylko sondowanie rynku ceną.

    Ta cena jest dla tych którzy chcą to cacko od razu spróbować.

    W końcu są na rynku inne aparaty o podobnych właściwościach dla oszędnych i rozsądnych, zapowiadane też były korpusy typu OM-D i 4/3.
    Po wakacjach zacznie sie jazda w dół , a i tak nie wiadomo jak kryzysowy rynek odpowie na tak wysoką cenę.
    Kolejna wreszcie sprawa, to niższy kurs jena. Rynek to wszystko szybko poukłada. Niech tylko kontenery z fabryk dopłyną.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5

    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Na amazon.de OM-D kosztuje 899 euro, EP-5 ma kosztować 999 euro. O co tu chodzi? OM-D podrożeje?
    odpowiem cytatem z Optycznych "Konstruktorzy Olympusa E-P5 przyjęli sobie za cel stworzenie aparatu klasy premium"

    czyli po naszemu - nie może być tanio, kogo nie stać - wynocha do Sony albo Samsunga

    ---
    nie powiem, ładny aparacik, fajnie że posiada kilka nowych funkcjonalności które dobrze się zapowiadają, ale cena... zabija... jak pomyślę że kiedyś E-P1 kupiłem (o to dosyć niedługo po debiucie) za ca 600Euro z kitem... to naprawdę cena nowego wydaje się przesadzona... Przecież konkurencja... przecież bezlusterkowce trochę na rynku okrzepły i nie trzeba płacić podatku za innowacje...

    no nie rozumiem...

    Ale marketing pewnie myśli i wie swoje... zobaczymy jak się to to będzie sprzedawało. Założę się że już wkrótce pierwsze egzemplarze będą w rękach Forumowiczów ale czy będzie się sprzedawał w większej skali? czy nie okaże się tak jak z OMD że sprzedaż się ruszyła dopiero po wprowadzeniu promocji z obiektywem?

    ---------- Post dodany o 09:16 ---------- Poprzedni post był o 09:15 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Bynajmniej jak wejdą kolejne aparaty szybko i znacznie potanieje. ...
    potanieje dokładnie tak samo jak taniał E-M5?

    /
    sorki za taki makabryczny żart
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Maciek_WM
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    303
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5 - premiera

    Też już miałem ponarzekać na cenę, ale chyba poczekam aż zobaczę ten aparacik na półce w sklepie z ceną w złotówkach.

  7. #17
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    odpowiem cytatem z Optycznych "Konstruktorzy Olympusa E-P5 przyjęli sobie za cel stworzenie aparatu klasy premium"

    czyli po naszemu - nie może być tanio, kogo nie stać - wynocha do Sony albo Samsunga

    ...
    Kogo nie stać, lub nie chce kupić, niech kupi nasze EPL-5 lub lub EM-2 nie zmienając systemu. Ostatecznie może siegnąc po któreś body Panasonica. Wypraszam sobie takie nieprzemyślane teksty, bez sensu...

    ---------- Post dodany o 09:23 ---------- Poprzedni post był o 09:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    potanieje dokładnie tak samo jak taniał E-M5? /sorki za taki makabryczny żart
    Żaden PEN cyfrowy nie taniał tak wolno. A w końcu zaproponowano w ciele PEN-a body OM-D z poprawioną migawką, mniejszym punktem AF i poprawionym ostrzeniem szkieł z 4/3 jak plotki donosily i pożadaną przez niektórych formą ostrzenia tak na szybko.
    I taką sama stabilizacja i bez wizjera, pamietasz te narzekania na kominek?

    A swoją droga uważasz, że E-M5 nie jest wart swojej ceny?
    Ja cenię sobie komfort z nim fotografowania.

    ( A więcej bedzie powiedzieć jak nasi testerzy wezma ten aparat w obroty...)
    Ostatnio edytowane przez apz ; 10.05.13 o 09:28
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Kogo nie stać niech kupi nasze EPL-5 lub lub EM-2 nie zmienając systemu. Ostatecznie może siegnąc po któreś body Panasonica. Wypraszam sobie takie nieprzemyślane teksty, bez sensu...
    przemyślane czy nieprzemyślane? Czy nie uważasz że Olympus od dawna ma politykę zwiększania przychodów zwiększaniem cen jednostkowych zamiast zwiększania wolumenu sprzedaży? Widać taką mają strategię i widać że musi im się to opłacać skoro ciągle ją utrzymują.

    Mam wrażenie, że to jest celowe działanie - ma być elitarnie bo to umacnia wizerunek firmy...

    A że patrząc od strony klienta wychodzi że konkurencja oferuje więcej za mniej? kto się tym martwi?
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  9. #19
    | OlyJedi Awatar klikacz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    1.278
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5 - premiera


  10. #20
    | OlyJedi Awatar skrzynka97
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    277
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Olympus PEN E-P5 - premiera

    większy - mniejszy? wg mnie takie same
    E-M5 | 12-40 | 75

Podobne wątki

  1. Premiera na forum.
    By fidelpatcha in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 26.07.13, 13:09
  2. Olympus OM-D - gdybania przed premierą
    By darkelf in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 1448
    Ostatni post / autor: 8.02.12, 05:10
  3. [Fotopolis] Olympus Tough TG-615 - premiera w Japonii
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.07.11, 17:50
  4. PREMIERA NA ALLEGRO [ZD ED 35-100mm]
    By anwas in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9.03.06, 14:31
  5. Premiera na forum - prosze o opinie
    By marcin_marcin in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.10.04, 16:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.