Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 168

Wątek: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

  1. #1
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grohmanM.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	87950
    Witajcie,
    Dawno temu rozpocząłem zamieszanie wokół Przędzalni Grohmana, ale jak dotąd z pięciu Bandytów z Miasta Bezprawia
    otrzymałem zdjęcia tylko od jednego Łodzianina, CzaRmaX dziękuję. Projekt polega na tym, że ja dostaję foty, plany czy ryciny Grohmana
    i przekazuję Polskiemu Kursowi Blendera, który podjął się odtworzeniu tego kompleksu w 3d i umieszczeniu na dowolnym publicznym serwerze.
    Do odtworzenia(animacji) przeznaczono prawie 60 osób.

    Teraz najważniejsze: jeżeli ktoś dysponuje fotografiami Przędzalni Grohmana, czy też rzutami, planami etc. Wrzucajcie do wątku, może damy radę!

    A jeżeli się uda Polski Kurs Blendera będzie dalej z nami współpracował i zrealizujemy dalsze moje projekty, jest cała masa budynków: cerkwi, manufaktur, zameczków, chylących się ku upadkowi, teraz jest szansa je uwiecznić jako pełnowymiarowe obiekty 3d(z opcją zwiedzania włącznie).
    Pozdrawiam
    Ja
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 23.05.13 o 17:21 Powód: UG->Polski Kurs Blendera
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #2
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Przed chwilą spotkałem się z Bikerem i wziąłem od niego płytę CD to w nocy prześlę Ci ją na serwer
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  3. #3
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Przed chwilą spotkałem się z Bikerem i wziąłem od niego płytę CD to w nocy prześlę Ci ją na serwer
    Fajnie! Czekam na więcej!
    Nie możemy tego zawalić.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  4. #4
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Biker coś wspominał, że jeszcze dobrze byłoby coś obfocić czy zwymiarować. Napisz mi na PW o co chodzi to może w sobotę znajdę trochę czasu z Bikerem albo sam i to się zrobi. Generalnie przy samym murze jest trochę ciężka sprawa bo ostatnio jak byliśmy to było śniegu do połowy łydek i pełno krzaków więc człowiek uważał gdzie stąpa aby w jakąś dziurę nie wpaść. Teraz zapewne strasznie to wszystko gęstwiną wszelkiej maści zarosło więc też łatwo nie będzie.
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  5. #5
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Biker coś wspominał, że jeszcze dobrze byłoby coś obfocić czy zwymiarować. Napisz mi na PW o co chodzi to może w sobotę znajdę trochę czasu z Bikerem albo sam i to się zrobi. Generalnie przy samym murze jest trochę ciężka sprawa bo ostatnio jak byliśmy to było śniegu do połowy łydek i pełno krzaków więc człowiek uważał gdzie stąpa aby w jakąś dziurę nie wpaść. Teraz zapewne strasznie to wszystko gęstwiną wszelkiej maści zarosło więc też łatwo nie będzie.
    Weźcie zwykłą, żółtą "metrówkę" i połóżcie na oknie, czy gdzieś na ścianie, żeby było wymiarowanie ułatwione.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Weźcie zwykłą, żółtą "metrówkę" i połóżcie na oknie, czy gdzieś na ścianie, żeby było wymiarowanie ułatwione.
    Coś mi sie zdaje, że zdjęcia będą, jak sobie z Polski zrobimy kolejny nalot na Łódź. CaRmaX-a biorąc na miejscu za przewodnika...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Coś mi sie zdaje, że zdjęcia będą, jak sobie z Polski zrobimy kolejny nalot na Łódź. CaRmaX-a biorąc na miejscu za przewodnika...
    To na prawdę duuże przedsięwzięcie, i jeżeli ktoś z OlympusClub posiada foty przędzalni, proszę do wątku wrzucać.
    Jak to zadziała Panie apz, ruszamy dalej. Obiektów sporo a Olymaniacy mogą błysnąć i to na prawdę nie źle.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    To na prawdę duuże przedsięwzięcie, i jeżeli ktoś z OlympusClub posiada foty przędzalni, proszę do wątku wrzucać.
    Jak to zadziała Panie apz, ruszamy dalej. Obiektów sporo a Olymaniacy mogą błysnąć i to na prawdę nie źle.
    Szkoda by było by włożone zapał i umiejętności organizacyjne oraz wyrażona gotowość do współpracy, rozpłyneły sie wobec niemożności zrobienia odpowiednich fot kilkuset przez liczne przeciez grono tamtejszych Olyjedaiów.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Ja to powiem tak, jak chłopaki z "Miasta Bezprawia" nawalą, to może zróbmy wirtualizację - "Wędrówka po Beskidzie Niskim" albo "Cerkiewnym Szlakiem".
    Ja jestem w stanie obfocić cerkiewki do ostatniego kamienia. Nie wszystkie oczywiście - niektórzy są jak pies ogrodnika i gryzą, ale większość jest ok.
    Mam z zewnątrz, mam wnętrza, mam szczegóły. Nie mam wymiarowania, ale to pryszcz - jedno zdjęcie i gotowe.
    Mam miejsce na serwerze, mogę dać rawy, tify, jpgi - czym chata bogata.
    Będzie wstyd dla Łodzian
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Gryphoon
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    552
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Przed chwilą spotkałem się z Bikerem i wziąłem od niego płytę CD to w nocy prześlę Ci ją na serwer
    Próbowałem na ten serwer wrzucić ale nie rozpoznaje nazwy hosta. Czarmax - podaj mi moze jeszcze raz, co?

    -----------

    Dobra, mam.
    Ostatnio edytowane przez Gryphoon ; 8.05.13 o 21:28
    C-740, SP550UZ, E-510, E-5 + dodatkowe zabawki
    Moje wątki: Gryphoon'owe podwórko, Gryphoon w Australii, Łódź Bajkowa
    Akcje: Spotting Okęcie - 6.01.2014

Podobne wątki

  1. Łódź, przedzalnia
    By MARTINK in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23.02.13, 08:03
  2. Upadek aparatu - czy jest szansa?
    By maps in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.02.05, 18:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.