Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 168

Wątek: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

  1. #31
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Będzie ciężko teraz na szybko w Chromie wrzuciłem przędzalnia Grohmana w rozmiarze co najmniej 2272x1704 i wyskoczyło raptem kilkanaście zdjęć nic nie wartych.
    Zobacz:


    ---------- Post dodany o 00:51 ---------- Poprzedni post był o 00:50 ----------

    Wrzuć mi to na ftpa, ja stąd nie mogę.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #32
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Chłopaki coś mi tu nie pasuje z tym planem. Ten budynek to też była przędzalnia Grohmana, ale obecnie własność Łódzkiej S.S. Ekonomicznej. Oni go rewitalizują sami dla siebie. Nasza przędzalnia wygląda tak

    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 10.05.13 o 01:10

  3. #33
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Skopiowałem stamtąd najrozsądniejsze obrazki i wrzuciłem je w katalogu PRZE

    ---------- Post dodany o 01:11 ---------- Poprzedni post był o 01:10 ----------

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    Chłopaki coś mi tu nie pasuje z tym planem. Ten budynek to też była przędzalnia Grohmana, ale obecnie własność Łódzkiej S.S. Ekonomicznej. Oni go rewitalizują sami dla siebie. Nasza przędzalnia wygląda tak
    No mnie też coś nie grało w tych planach.
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  4. #34
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Przedzalni Grohmana było kilka- byłe Z-dy Obrońców Pokoju, tam gdzie był papież, podobno częściowo obecne lofty, ta przędzalnia z Waszych planów i ta z moich zdjęć. Ja wysłałem plany tej z moich zdjęć, nie wolno tego pomylic bo wyjdą jaja

    Fot 1 Brama wjazdowa od strony ul. Tymienieckiego (południe). Widać po lewej stronie willę Grohmana, a po prawej obecną mała knajpkę, która w orginale(na moich planach też) była portiernia całego kompleksu fabrycznego.
    Fot 2 widok na przędzalnię od strony ul. Magazynowej (wschód)

    Ten biały niewielki przybudynek fabryczny w tle na fot 1, to byłe pomieszczenie na maszynę parową. W orginale był tam jeszcze komin, ale został wyburzony.

    http://lodz.gazeta.pl/lodz/5,87791,1..._ZDJECIA_.html
    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 10.05.13 o 01:31

  5. #35
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    Chłopaki coś mi tu nie pasuje z tym planem. Ten budynek to też była przędzalnia Grohmana, ale obecnie własność Łódzkiej S.S. Ekonomicznej. Oni go rewitalizują sami dla siebie. Nasza przędzalnia wygląda tak
    To przykład czego trzeba, a nie odniesienie do budynku. Mam łodzianom tłumaczyć które jest które?
    takiego czegoś potrzebuję "naszej" Przędzalni.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #36
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Piotruś mam dla Ciebie dodatkowe info:


    to co widzisz na zdjęciu to wieża przędzalni. Jest w niej jeszcze klatka schodowa i szyb windowy. Te pojedyńcze okna patrząc od góry to strona południowa(równoległa do ul. Tymienieckieho i portierni. Biała część muru to poziom parteru, to co jest poniżej to można uznać za poziom -1 czyli rodzaj piwnicy. Widać tu gruzowisko po części warsztatowej, która jest dziś wielką dziurą.
    Pokażę to na innych zdjęciach, ale to bardzo ważna informacja.

    Drugie zdjęcie (załącznik) zostało zrobione z tego wejścia najniżej na poziomie -1 i przedstawia resztę gruzowiska po warsztatach i mur. Do pierwszego zdjęcia tej wieży, jeszcze wrócę, bo pokażę pomieszczenia w jej wnętrzu i opiszę które okno z niego widać.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3029773P3029773P3029773.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	88156  
    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 11.05.13 o 02:07

  7. #37
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Uwaga Saboor- Biker nadaje w/s przędzalni. Info obrazowe WAŻNE!!

    Na zdjęciu wieży wyżej, którą nazwiemy wieżą A widać od góry na ciemnoczerwonej cegle dwa rzędy okien (te bliżej budynku) W drugim rzędzie jedno jest zamurowane a drugie jest oknem z klatki schodowej i wygląda wewnątrz tak
    Teraz popatrz na stronę południową gdzie okna od góry są tylko pojedyńcze. Trzecie okno od góry to pomazane, jest zewnętrzną stroną pomieszczenia wieży, które wygląda tak
    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 12.05.13 o 00:16

  8. #38
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    Uwaga Saboor- Biker nadaje w/s przędzalni. Info obrazowe WAŻNE!!
    Świetnie, fota+opis na ftp'a.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  9. #39
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Piotruś to są opisy obrazowe abyś wiedział gdzie co jest. Wszystko dostaniesz od CzaRmaxa ja zgram na płytę całe opisane foldery.
    To pomieszczenie fotografował również Gryphon, zrobił skrót kadru na napis "Zachowaj czystość" widoczny na ścianie nad tą walizką. Jego fotka jest chyba w jednym z postów na moim wątku.

    Zaraz przedstawię szyb wentylacyjny, ale to nieco trudniejsze.

    ---------- Post dodany o 00:53 ---------- Poprzedni post był o 00:07 ----------

    Żeby zobrazować gdzie mieści się szyb wentylacyjny ( to moje określenie i spróbuję to udowodnić zdjęciami) muszę wrócić do tego małego planu czyli wycinka A27 i go odpowiednio "przekręcić" tzn tak
    i do tego obrazka ponownie dodam wschodni widok na budynek przędzalni


    ---------- Post dodany o 01:06 ---------- Poprzedni post był o 00:53 ----------

    To "przekręcenie" nie jest przypadkowe i odpowiiada wizualnie temu co widziałem we wnetrzach. Teraz spróbuję to opisać.
    Na zdjęciu budynku patrząc od lewej nie ma wieży A, ale są 4 kondygnacje razy 9 okien(patrząc w prawo) i jest to obraz hal głównych na każdym piętrze. Tam gdzie kończą się hale widać na zdjęciu "grubszą" część budynku. I na tej części się teraz skupimy. Widać tu wąski prostokąt z zamurowanymi oknami ja to nazwę P1, drugie "wybrzuszenie" z podwójnymi wysokimi oknami (moja nazwa to k1) i drugi bliźniaczy wąski prostokąt P2. Te wąskie prostokąty P1,to od góry do dołu małe pomieszczenia chyba jakieś kantorki lub podręczne magazyny.

    A to grube wybrzuszenie to KLATKA SCHODOWA. Po jej prawej stronie jest wąski prostokąt P2 w którym ja znalazłem toalety i natryski. Ale wracamy do klatki schodowej. Wyobraż sobie Piotruś, że jesteś na dachu tego budynku i trzymasz w ręku ten mały plan wycinka A27. Co zobaczysz-klatę schodową i wąskie prostokąty te na planie które idą aż na drugą stronę budynku.

    Czy to zrozumiałe???
    Odpisz
    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 12.05.13 o 01:11

  10. #40
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Przędzalnia Grohmana szansa na wirtualizację

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    Piotruś to są opisy obrazowe abyś wiedział gdzie co jest.
    Czy to zrozumiałe???
    Odpisz
    To co podajesz czy zdjęcia czy rzuty mają być czytelne. Gdańsk rozumie.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. Łódź, przedzalnia
    By MARTINK in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23.02.13, 08:03
  2. Upadek aparatu - czy jest szansa?
    By maps in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.02.05, 18:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.